Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niestabilna praca Kenwood KR-V6090

Tomasz365 23 Mar 2010 12:21 1382 2
  • #1 23 Mar 2010 12:21
    Tomasz365
    Poziom 10  

Witam,
    Po włączeniu zasilania niby wszystko jest ok. Podczas podgłaszania skala wyświetlacza reaguje prawidłowo natomiast dźwięk jest raz na max lub w różnym stopniu głośności lub wcale- pykają przekaźniki o odłączają kolumny.Po ustawieniu pewnego poziomu głośności np -50dB jest ok ale podczas przełączania pomiędzy : STEREO, ProLogic, 3D System dźwięk zanika lub jest raz ciszej raz głośniej albo słychać tylko szum. Podczas przełączania źródła sygnału zanika dźwięk z TUNERA - na wyświetlaczu jest ok a w głośnikach szum. Po przełączeniu na inne źródła i powrocie na tuner jest ok ale potrafi sygnał zaniknąć podczas podgłaszania.Podczas pracy PROLOGIC nie nie da się w trybie SETUP wyregulować poziomu głośności wszystkich głośników ( da się tylko L i C; dla R, SL, SR regulacja jest niedostępna).Ogólnie niektóre funkcje działają lub niedziałają czasowo. Sterowanie przez pilota działa tak samo.

Dotychczas wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu jak również w głównych obwodach:tuner, procek, SRS.
    Wymiana przełącznika źródła sygnału NJU7313AL, przełącznik audio TC9215AP, procek audio M62430pp. Czyszczenie enkoderów od głośniści i przełączania źródła sygnału nic nie dała; czyszczenie styków przekaźników od głośników też nie pomogła.
    Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

0 2
  • #2 23 Mar 2010 18:48
    Jaco18
    Poziom 26  

Ja mam identyczny problem w moim KR-V990D (bardzo podobny do KR-V9080) do Twojego też podobny.

Przekaźniki wyjść głosników cykają przy zmianie trybów sorround i 3stereo, głośność czasami wariuje przy kręceniu enkoderami które są sprawne.

Nie doszedłem jeszcze czym to jest spowodowane, powymieniałem znaczną część elektrolitów, w zasilaczu, przy procesorze i nic dalej to samo.

Podejrzewam trzy rzeczy:

- wzmacniacz się wzbudza i to powoduje jakieś skoki napięć które są wykrywane przez układ protect a ten zaczyna wariować

- uszkodzona regulacja głośności (u mnie na jakiś 3xNJM7536) nie wiem co u Ciebie tam siedzi - trzeba by pooglądać na rejestratorze sygnałów jakie dane lecą po szynie

- uszkodzony procek główny - i to raczej by było najmniej przyjemne poniewaz nie ma skąd wziąść takiego na zamianę i oznacza przeznaczenie wzmacniacza do KUBŁA lub na części

0
  • #3 18 Maj 2010 11:12
    Tomasz365
    Poziom 10  

Witam,
    Po poprawieniu wszystkich podejrzanych zimnych lutów na płycie głównej i po skręceniu tylnej ścianki i płytki - wszystkie problemy ustąpiły. Wzmacniacz zachowuje się normalnie, działają wszystkie funkcje.
    Podejrzewam, iż konstrukcja płyty głównej -brak głównej masy na ścieżkach dla wszystkich płytek jak (radio, przełącznik sygnałów, moduł zasilacza, procesor) powoduje nieprawidłowe sterowanie obwodami przez procesor.Tylna obudowa zapewnia właśnie taką wspólną masę. Temat uważam za zamknięty.

0