Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki " radiowe " Sky- tronic słychać tylko sz

23 Mar 2010 14:46 1248 4
  • Poziom 38  
    Sa to moim zdaniem dosyć dobre słuchawki z transmiterem i szkoda je wyrzucać . Jeżeli ktoś miał do czynienia z takimi lub podobnymi to moze coś doradzić - bo ja nie naprawiałem jeszcze takiego sprzętu. Najpierw podam opis :
    1 -firma Sky-Tronic model 100-503-RF , oznaczenie płytki : RF-800 -TX -O03.
    2- na płytce scalaki : YD 22241 , JX 903 , UTC 358 .
    3- częstotliwość przcy 864 MHz
    Po załaczeniu i podaniu sygnału audio zapala sie czerwona dioda " level " i słychać szum zwiekszajacy się w miarę pogłaszania. Lecz nie słychać wcale dzwięku . Pojawia sie prawidłowy dzwięk na okres ułamka sekundy kiedy wyłączę zasilanie. Poproszę o sugestie gdzie mam zacząc " grzebać ".
  • Poziom 37  
    Prawdopodobnie rozjechała się częstotliwość odbiornika i nadajnika. Trzeba ją skorygować i będzie ok
  • Poziom 38  
    mkpl napisał:
    Prawdopodobnie rozjechała się częstotliwość odbiornika i nadajnika.

Słuchawki pracuja na 3 czestotliwościach. Kiedy nadajnik pracuje przykładowo na " 1 " , to w słuchawkach jest szum na "1 " , a na 2 i 3 cisza. Wydaje mi sie że po stronie wcz jest OK. Moze ktoś podrzucic schemacik do jakiś tego typu słuchawek , bo nie mogę prześledzić toru sygnału ?
  • Poziom 37  
    Daj zdjęcia bo dane układów są niedostępne. Z tego co mówisz układy siedzą w kanale ale jest problem z modulacją. Co i jak powiem ale musze widziec uklad
  • Poziom 38  
    Zastosowałem starą zasadę :
    " zanim weżmiesz schematy i mierniki
    weż lupę, lutownicę i topniki "
    Dzis było trochę wolnego czasu + dobre słońce , co pozwoliło odkryć 3 podejrzane luty i sprzęt sie obudził !! Dziekuję zatem koledze mkpl za okazaną chęć pomocy i PZDR.