Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aplikacja udająca instalator wykrada prywatne dane

pseven 23 Mar 2010 14:59 1845 4
 • Aplikacja udająca instalator wykrada prywatne daneWydawcy gier i programów od lat starają się utrudnić bądź uniemożliwić, za pomocą różnego rodzaju zabezpieczeń i mechanizmów, korzystanie z kopii ich prac pobranych z nielegalnych źródeł. Jeden z japońskich deweloperów posunął się do metody, której celem staje się coś znacznie bardziej cennego niż czas i wysyłek, który zwykle trzeba poświęcić by ominąć zabezpieczenia przed kopiowaniem. Umieszczony w zasobach popularnych sieci P2P fałszywy instalator gry „Cross Days”, podczas rzekomej instalacji prosi przyszłego gracza o wypełnienie ankiety z informacjami osobistymi. Po zakończeniu procesu instalacji wszystkie dane, łącznie z adresem e-mail i zrzutem ekranu są publikowane na specjalnej stronie internetowej. Informacja o takiej procedurze znajduje się w regulaminie korzystania z instalatora, którego zwykle jednak mało kto w całości studiuje. Ofiara całego procederu może wystosować prośbę o usunięcie informacji pod warunkiem przyznania się do pobrania gry z nielegalnego źródła. Wywołanie uczucia wstydu stało się nową bronią do walki z internetowym piractwem, ale to co niepokoi najbardziej to potencjalne aplikacje tej samej metodologii w innych celach. Celach, które mogą posłużyć do kradzieży tożsamości bądź innego przestępstwa.

  Źródło:
  http://torrentfreak.com/fake-game-installer-punishes-pirates-via-epic-privacy-breach-100323

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  pseven napisał 8636 postów o ocenie 1709, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  kitor
  Poziom 34  
  Jeśli ktoś jest na tyle inteligentny żeby w "lewym" programie podawać swoje dane osobowe to ma za swoje...
 • #3
  satanistik
  Poziom 27  
  W Polsce musieli by ocenzurować tę stronę z danymi bo zaraz znaleźli by się chętni do podania danych - wiązanek i tapet - wiadomo jakich ;-). Dla mnie pomysł nie trafiony , szczególnie że jak już wyszło to nawet ci oporni się zrażą.
 • #4
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto