Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

swietlowka ze skanera

09 Sie 2004 19:23 1801 6
  • Poziom 11  
    Posiadam swietlowke (ccfl?) z inwerterem wymontowana ze skanera formatu a4. Zastanwia mnie jak dlugo moze ona bezprzerwy swiecic? Kilka minut, godzin, dni?
  • Poziom 24  
    na pewno więcej niż kilka minut, takie skanery mają atesty do zastosowań domowych i biurowych, więc kilka godzin dziennie to ich standardowy tryb

myślę, że jak to ma robić tylko za lampę do pokoju, to cały czas mogłoby świecić, a ewentualny spadek jakości świecenia nie powinien być tak zauważalny jak przy skanach

oczywiście im mniejsza jasność i rzadziej zapalane tym wytrzyma dłużej
  • Poziom 11  
    To ma sluzyc jako lampka. Jakie napiecie zazwyczaj dostarczane jest do inwertera, a jakie jest na jego wyjsciu :?:
  • Poziom 12  
    Na wejściu napięcie zasilania zazwyczaj 12-15V (w skanerach).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jotas :arrow:
    Świecić może długo, ale nie na tyle, żeby ją eksploatować jako lampkę.
    Są to przeważnie lampy z zimną katodą, więc napięcie zasilania jest dość wysokie. Nie chcę "strzelać" rzędu wielkości, żeby nie wprowadzić w błąd.

PS. Swoją drogą jesteś rozrzutny :wink:
    Swego czasu szukałem takiej i wiem jak ciężko je zdobyć. Kupno w serwisie sprawia, że naprawa skanera staje się nieopłacalna.
  • Poziom 11  
    Nie taki rozrzutny. Znalazlem i rozmontowalem urzadzenie wielofunkcyjne hp (drukarka, skaner). Po deszczu bylo i z pobita szyba. Zastanawialem sie jak to wykorzystac. Jak cos to na allegro wrzuce. Moze tym inwerterem mozna zasialac lampy nixiwe ?
  • Poziom 12  
    Taką lampę spotyka się również do podświetlania ekranów LCD w laptopach. Swego czasu szukałem czegoś takiego, kiedy po 3 latach intensywnej pracy oryginalna lampa zaczęła zdychać (przygasła i poróżowiała). Skończyło się naprawą w serwisie, ale obecnie taniej jest kupić skaner ...