Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpadki konstruktorów samochodów.

wopor 06 Mar 2014 13:54 451687 1864
    piosiek
    Poziom 15  
    Tak wynoszone pod niebiosa Vw i Audi ogólnie.. gdyby nie ten koncern wielu mechaników i elektryków poszłoby z torbami,
    w miarę dobry tylko silnik 1.9 tdi na pompie vp resztę trzeba cały czas naprawiać ;)
    mam na myśli auta po 1995r te wcześniejsze to inna bajka.
  • TermopastyTermopasty
    wopor
    Poziom 32  
    Tak sobie myślę że pewnie co niektórzy myślą ze jestem zbyt konserwatywny :D ,może troszke i jestem ale Panowie wybaczcie jak Stalin zmarł już byłem na świecie, pamietam jak na rogatkach miast stały szlabany i milicja kontrolowała gdzie i po co jedziesz i nie był to stan wojenny tylko lata 50 i nie tęsknie za tym broń boże ,ale wtedy ceniło się rzetelną robote bo żyli jeszcze nauczyciele z lat miedzywojennych gdy Polska znaczyło tak dużo ,rzemieślnik brzmiało dumnie ,komuna to wszystko spłyciła obrzydziła i weszła byle jakość rozkrzewiło się cwaniactwo i ponadnormatywna chęć zysku za wszelką cene , to dziwimy się że konstrukcje urządzeń są temu podporządkowane , ja jestem tego wpełni świadomy ale nie znaczy że to akceptuje , ciekaw jestem kiedy matka ziemia tego natłoku nadprodukcji nie zdzierży i posprząta po nas ludziach , bo moim zdaniem sensownie dla nas jest produkować takie urządzenia które są w pełni funkcjonalne kilkanaście lat a nie jednorazowe ,natłok w nich różnych gadżetów niby poprawiajacych bezpieczeństwo i komfort (ale co to jest? to nikt już w folderach reklamowych nie tłumaczy), mam prawojazdy już prawie 50 lat nie miałem wypadku i zawalidrogą nie jestem :D a do dziś wkurza mnie zapinanie pasów bo musze , nowe technologie ale oczywiście że tak bo to potania produkcje ale po cholere kleić silnik zalewać elektronike masą ,moim skromnym zdaniem bo jesteśmy traktowani jako bezmózgowe pozbawione zmysłów stwory to naet trzeba nam powiedzieć jak wyglada banan ,że zsiadłe mleko to zepsute mleko , iten typ myslenia jest preferowany na obecnych uczelniach ,czego to niezrobi odpowiednia reklama :D
  • TermopastyTermopasty
    diodabg
    Poziom 30  
    wopor napisał:
    komuna to wszystkospłyciła obrzydziła i weszła byle jakość rozkrzewiło się cwaniactwo i ponadnormatywna chęć zysku za wszelką cene

Nie tylko komuna kolego cały ten kapitalizm też zwariował :-(
    Na poprzedniej stronie jeden z kolegów porównywał jak to kiedyś było drogo pisał znowu koszta , znowu koszta , znowu koszta i tak wiele razy...
    A przecież kiedyś realne koszta to utrzymanie fabryki, pracownicy i dyrektor z potrójną stawką co miał zwykły pracownik.
    Teraz realne koszta to utrzymanie fabryki z bandyckim kredytem i oprocentowaniem, pracownicy ze stawką podobną co 40 lat temu i cała masa elity księgowych, menagerów, prezesów i dyrektorów którzy po bonusach otrzymują stukrotność stawki zwykłego pracownika !!!
    Więc co się dziwić że mamy taki pasztet :-(
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    Bo teraz Panowie nie liczy się wiedza! Liczy się jak dobierasz słowa... W mojej dziedzinie biorąc - choćbyś nie wiem jak dobrym mechanikiem był. a nie umiesz się słowami wypromować - to ni chu chu... nie dadzą ci pracy! Potrafisz "grać" słowami, to choć durniem jesteś, to osiągniesz to co chcesz! Tego nie pojmę i zawsze mi się pięści zaciskają, kiedy jestem świadkiem tego typu zdarzeń!!! Gdyby moi dziadkowie mogli wstać, wziąć cepy do rąk i tłumaczyć nimi, co niektórym co to jest PRAWDA!!! Oj działo by się - działo...
  • Pomocny post
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  
    Peugeot5008 wymiana opon pisze zeby cisnienie było 2.4bara..
    Auto przy takim cisnieniu zuzywa oponę 2razy szybciej w środku patrzac na oponę..
    Po zmniejszeniu cisnienia na 2.1 bar po 100metrach wyskakuje kontrolka na desce..
    Auto ma 2 lata i na oponach ma 13tys w październiku opony będą na złom.
    KruczeK100
    Poziom 10  
    Nie da się przeprowadzić kalibracji jak np. w BMW?
    autoas
    Poziom 42  
    mario8423 napisał:
    Fiat Multipla za wygląd :)

Nawet i za tą po FL... :wink:
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  
    KruczeK100 napisał:
    Nie da się przeprowadzić kalibracji jak np. w BMW?

coś trzeba pomysleć bo szkoda opon;] auto na gwarancji wiec pewnie go zleja jak im powie o tym..
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    bizon_126 napisał:
    PASSAT B6 za całą elektronikę i procedurę kodowania pompki spryskiwacza-w czwartek byłem w szoku jak gość przyjechał na wymianę

Na wymianę czego przyjechał ? Może bordnetz'a ? Prawdopodobnie zrobili gostka w bambuko, wymieniając silniczek i jeszcze go kodując.
    bizon_126
    Poziom 29  
    Pompka jest dobra a komputer wyrzuca usterkę i wchodzili w procedurę a PDL-em nie mieli takich uprawnień -szef konkretnie się podłączał

Dodano po 1 [minuty]:

Dostęp też zrobili taki żeby najlepiej zderzak zdjąć a z drugiej strony bańkę 5 litrów by włożył kto wymieniał wie
    domex32
    Moderator Samochody
    bizon_126 napisał:
    Pompka jest dobra a komputer wyrzuca usterkę i wchodzili w procedurę a PDL-em nie mieli takich uprawnień -szef konkretnie się podłączał

Dodano po 1 [minuty]:

Dostęp też zrobili taki żeby najlepiej zderzak zdjąć a z drugiej strony bańkę 5 litrów by włożył kto wymieniał wie

Nie wiem o czym mówisz.

W czwartek wymieniałem obydwie pompki od ksenonów i szyb po zdjęciu zderzaka dostęp bajka, kodować nic nie musiałem, jedynie co to zmieniałem częstotliwość i czas mycia lamp na krótszy bo klient twierdził że za dużo płynu idzie.
    diodabg
    Poziom 30  
    Dlatego że to Fiat to wierzę kiedyś zmieniałem akumulator w Ulyse i przed wymianą było 200.000
    a po wymianie 100.000 ;)
    To nie magia to Fiat :-)
    cybkryst
    Poziom 19  
    diodabg napisał:
    Dlatego że to Fiat to wierzę kiedyś zmieniałem akumulator w Ulyse i przed wymianą było 200.000
    a po wymianie 100.000 ;)
    To nie magia to Fiat :-)

Tu rozszyfrowali co zanczy nazwa FIAT

Fix It Again Tomorrow
    diodabg
    Poziom 30  
    cybkryst napisał:
    Fix It Again Tomorrow

Tak ale jak sam się licznik cofnie to można powiedzieć

Fix It Alone Today ;)

Jaka inna marka to potrafi ??? :-)
    kwok
    Poziom 39  
    Iveco w ciężarówkach serii Eurocargo po chyba 2008r. Może inaczej - autobusy Karosa z silnikami i licznikiem Iveco Eurocargo. W 2008 kupiony, roczny przebieg około 130-150kkm a w tej chwili ma na liczniku ponad 500kkm. Zagadka taka że odłączenie prądu czasami cofa licznik ale o małe liczby np około 10-20kkm i nie są to równe np 10000km tylko np 10134.
    jgajek
    Poziom 12  
    Ja jakiś czas temu naprawiałem licznik z wynalazku takiego jak hyundai starex - czasem kilometry leciały normalnie a czasem się cofały :)

Wczoraj miałem "przyjemność" z rozrządem w scenicu 1.6...
    diodabg
    Poziom 30  
    bizon_126 napisał:
    8 lat temu przy przebiegu 160 tys został włożony lpg teraz ma już 152 tys nie wiedzieć czemu
    Kolejny dowód że
    Fiat Is Absolutely The-best

jgajek napisał:
    hyundai starex - czasem kilometry leciały normalnie a czasem się cofały

Czyli było dobrze a kolega naprawiając zepsuł ;)
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  
    popuszczające sie sruby od przekladni kierowniczej w megane objaw trzaski przy kreceniu kierownicą
    pawel-jwe
    Poziom 30  
    mateuszTYGRYS napisał:
    megane

Która wersja?
    carrot
    Moderator Samochody
    ociz
    Toyota corolla z 2000 roku, po włączeniu zapłonu środkowy wyświetlacz od komputera pokładowego i zegarka wyświetla wszystko odwrotnie, do góry nogami, po odpaleniu silnika wraca do normy ;)
    domex32
    Moderator Samochody
    Mazda 6 2003 rok z 2.0 dieslem, wymiana pompy wody poezja, ze o śrubie od napinacza na imbus wykręcających się z gwintem nie wspomnę.
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  
    pawel-jwe napisał:
    mateuszTYGRYS napisał:
    megane

Która wersja?

taka: Wpadki konstruktorów samochodów.
    pawel-jwe
    Poziom 30  
    mateuszTYGRYS napisał:

taka:

No to trzeba uważać ;) czy wiesz może jakich wersji silnikowych, nadwozia, roczników dotyczyła ta przypadłość?
    PS. Co do renówek to jednym z niewypałów jest system "hends-free" w Megane II, Scenic II i Laguna II, switch stosowany w przyciskach w klamkach był słaby i totalnie nie znosił warunków atmosferycznych, oryginalne padały nawet po 2-3 miesiącach - znajoma reklamowała 5 razy w serwisie - później dała se spokój - w między czasie pojawił się lepszej jakości zamienniki :)
    jgajek
    Poziom 12  
    Cytat:
    Mazda 6 2003 rok z 2.0 dieslem, wymiana pompy wody poezja

Mowa o tym super dostępnym czymś z 5 plastikowymi wężami wodnymi zintegrowanym z termostatem?

Wymiana tarcz hamulcowych w matizie lub tico - ciekawe rozwiązanie...
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    jgajek napisał:
    Wymiana tarcz hamulcowych w matizie lub tico - ciekawe rozwiązanie...

Tak bo normalnie podczas wymiany tarcz wymienia się łożyska.
    Tak twierdzi tabelka serwisowa.
    Japońcy nie wpadli na to że to ktoś będzie oddzielnie wymieniał.