Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpadki konstruktorów samochodów.

wopor 31 Gru 2010 08:49 452350 1864
    old1977
    Poziom 13  
    W rzędówkach jeszcze można te sprzęgła przeboleć,ale v6 to jest już akrobatyka sportowa bez 6-paka nie podchodź.Demontaż wózka i urywające się śruby.
  • MetalworkMetalwork
    wopor
    Poziom 32  
    Witam, dużo dobrego i szczęśliwego naprawiania samochodów, niezrzędliwych klientów, elektrodzie -dobrej i słusznej drogi :D, moderatorom -spolegliwosci :D , postowiczom umiaru, mechanikom-rzemieślnikom fachowości i dobrych i suto opłaconych za rzetelną naprawę, napraw :D , pozdrawiam i życzę dużo zdrówka w tym 2011 roku.
    Mihas66
    Poziom 22  
    Wzajemnie i dzięki za 5pkt;p A wracając do tematu LT35 2.5SDI to ogólnie ciekawa bestia kto dał tam silnik wolnossący i 1660 ładowności to na pusto na 5 biegu nie przyśpiesza...
    jasio1234567
    Poziom 14  
    Za wyciągniecie alternatora w fiacie brava 1.9 td.
  • MetalworkMetalwork
    Danlo
    Poziom 1  
    Za pękające tłoki w boxerach 2.2HDI z silnikami fordowskimi PUMA przy przebiegu około 70.000-110.000 km. i za koła dwómasowe. Renaultowi za silniki w masterach gdzie po 100.000km dół silnika do wymiany. A ceny jak z "batorego" za te wszystkie części!
    Pozdrawiam wszystkich zmęczonych naprawą wyżyłowanych konstrukcyjnie nowych samochodów :-)
    toku74
    Poziom 31  
    a ja dałbym medal temu co zaprojektował filtr powietrza w Renault Scenic 1.9dci z 2005 r. i jeszcze szczerze współczuję majstrom w serwisach jak to muszą wymieniać, a to czynność do zrobienia co 30 tyś km.
  • Pomocny post
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Taki filterek w scenicu to chwila moment :D

Kawałek podszybia tylko trzeba zdjąć :D

Drążki skrętne tylnej belki, np. laguna I, megan I, to dopiero porażka...
    driver86t
    Poziom 9  
    cewka zapłonowa, rozrusznik - omega B V6
    e46 - rozrusznik
    laguna 2 - za całokształt
    gegu
    Poziom 18  
    Honda Accord V kombi - nie wiem czy to dobre miejsce, bo to starszy samochód.
    Przednie tarcze hamulcowe pod piastą. W celu wymiany tarczy trzeba zdemontować zwrotnicę.
    Zamarzający rozrusznik.
    Wymiana reflektora przedniego - demontaż zderzaka i belki dolnej, a wystarczyłby krótszy uchwyt dolny w lampie.
    Punto Złomek
    Poziom 2  
    Anonymous napisał:
    Zimne luty tak. Tylko jedna sprawa, jakoś ich więcej od pewnego czasu i to mnie dziwi. Przecież technologia poszła do przodu podobno a zwykłe luty bardziej zawodne niż 20 lat temu. Kruszy się to jak stary tynk, odpada pod paznokciem...

Zimne luty to przypadek - po prostu stop przestaje przewodzić.. Ja pracuję w firmie produkcyjnej (nie z branży motoryzacyjnej) i niestety jakość części/stopów sukcesywnie się pogarsza..

Co do usterek - ktoś już pisał o obudowie alternatora w punto/sienie itp. więc ja napiszę jeszcze o umiejscowieniu miski olejowej w Skodzie Fabii - kto wpadł na to, żeby umieścić ją tak nisko?
    ociz
    Moderator Samochody
    Punto Złomek napisał:
    Co do usterek - ktoś już pisał o obudowie alternatora w punto/sienie itp. więc ja napiszę jeszcze o umiejscowieniu miski olejowej w Skodzie Fabii - kto wpadł na to, żeby umieścić ją tak nisko?

To samo dotyczy choćby Golfa 4, to po prostu samochody które powinny trzymać się z dala od gruntowych i dziurawych dróg.
    karwo
    Poziom 24  
    A Fiat Ducato (i jego bracia Jumper i Boxer), co powiecie na lejącą się wodę z dachu na pompę ABS, centralkę silnika? Zresztą gniją praktycznie wszystkie kostki w nadwoziu...
    lysy1980
    Poziom 30  
    Plastikowe dekle zaworów w Omedze z silnikami V6
    Temple One
    Poziom 19  
    Volvo FH i FM pierwszej generacji. Tablica zegarów zasilana powietrzem, tak jak i przełącznik półbiegów i ' półek ' w lewarku zmiany biegów. Masakra. Pół kabiny rozebrać, żeby wymienić trochę wężyka, ażeby syczenie nie wkur.. denerwowało :D
    piotr77dm
    Poziom 12  
    SBC w mercedesie W 211 obsługa koszty jeżeli nie serwisujesz w ASO koszmar. Od strony mechanika nie wiele lepiej. Całe szczęście że zastapiony przez ABR ;)

Dodano po 4 [minuty]:

.... I jeszcze pyłkowy w Vito 639 kto nie wymieniał powodzenia w szukaniu a kto wymieniał wie o co chodzi i gratulacje ;)
    antylaik
    Poziom 11  
    Całe szczęście to jest wtedy, kiedy się nie ma W211 i Vito.
    Pyłkowy to problem? To wyciągnij w nim turbinę.
    Witamy na forum userów marek przeróżnych, opisuj nam swoje problemy. To może być ciekawe.
    kkknc
    Poziom 43  
    Citroen Jumpy i pochodne, klocki z przodu wytrzymują przy delikatnej jeździe 20tyś przy wożeniu ciężarów i ostrej jeździe 10-12tyś kilometrów. Przednie zawieszenie max 40 tyś i wszystko do wymiany. Wymiana filtra przeciw pyłkowego w Citroen Jumper i pochodne. Wymiana sprzęgła w Citroen Berlingo ( 1,6 HDI) i pochodne. Wymiana czujnika ciśnienia oleju w tym samochodzie.
    przem27
    Poziom 30  
    Motronic napisał:
    Ford Focus. No nie wiem zupełnie po co okuli złącze sterownika pancerną blachą łapaną na śrubę z łbem zrywalnym. Jak by było ze złota.

Jak to po co?? żeby auto nie wyjechało bez autoryzacji :) z tego co słyszałem często na polskę tak było robione...
    pozdr
    zdzich1958
    Poziom 10  
    Na listę proponuję wymianę żarówek Fiat Stilo-światło mijania szczególnie lewa strona,często Fiat Grande Punto żarówka reflektora,gdy zapiecze się
    kostka na żarówce.Niektóre Japończyki gdzie do wymiany żarówki refl. trzeba
    wyjąć akumulator.
    przem27
    Poziom 30  
    Wymiana uchwytu czujnika położenia wału 2,0 TDCI Forda, ogólnie konstrukcja że niech go...
    STONE212
    Poziom 9  
    bizon_126 napisał:
    Ja bym wyróżnił fiata cc 700 za całokształt a w szczególności gaźnik aisana
    (od patrzenia na ten gaźnik robi się niedobrze)

A po kiego narzekać na aisana wytargać go zalożyc webera i już jest ok:D:D:D
    bizon_126
    Poziom 29  
    STONE212 napisał:
    bizon_126 napisał:
    Ja bym wyróżnił fiata cc 700 za całokształt a w szczególności gaźnik aisana
    (od patrzenia na ten gaźnik robi się niedobrze)

A po kiego narzekać na aisana wytargać go zalożyc webera i już jest ok:D:D:D

A nie mogli zostawić webera skoro był dobry?
    Jak chcieli udoskonalać to mogli założyć wtrysk od cc 900[spi]
    Jak wiadomo guma się starzeje a elementy mechaniczne wycierają ,dostają luzu,kable śniedzieją,pękają,urywają się kostki i problemy gotowe
    Ja widzę po gaźniku w 126p prosty i niema co sie tam popsuć,no może linka ssania dzisiaj się mi zacięła
    Co ciekawe że do aisana niema zbytnio części jak sie popsuje coś to huta
    przem27
    Poziom 30  
    bizon_126 napisał:

Ja widzę po gaźniku w 126p prosty i niema co sie tam popsuć,no może linka ssania dzisiaj się mi zacięła

A nie wytarła Ci się nigdy ośka przepustnicy? i można sobie regulować...:) jednym słowem nic nie jet wieczne.
    pozdr
    bizon_126
    Poziom 29  
    Może ośka ale nie masz tego problemu ze coś nie łączy wężyk spadł i nie da sie normalnie jechać albo gorzej ze nie odpali
    Ośka tak ale nie żadne podciśnienia, z wyrobioną ośką można jechać
    Odnośnie użalania się nad aisanem i silnikiem 704 jest inny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic138383.html
    ociz
    Moderator Samochody
    Jak coś ma być prymitywne to po co w ogóle jeździć samochodem jak można w jaskini siedzieć.
    szkieletor
    Poziom 13  
    Witam.Coraz bardziej dają się we znaki świece żarowe w różnych modelach nie wspominając o najnowszych.Czekam kiedy się pojawią świece z gwintem M6 bo M8 to już prawie standard a wykręcanie takich to już strach w oczach mechanika i niejednokrotne nawet w serwisach podpisywanie zgody,że jak się ukręci to nie będziemy rościli pretensji.
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    Passat 2.0 tdi / 2005 r. z "cudowny" silnik. Gwarancja ledwo się kończy robisz ok. 200.000km i silnik do wymiany. Z resztą elektronika nie lepsza, raz w miesiącu warsztat trzeba odwiedzić...
    Tak jak któryś z kolegów wyżej pisał o konstruktorach to prawda, że przy dzisiejszej technice oni potrafią DOSKONALE obliczyć, kiedy dana część/podzespół "padnie".
    Audi A6 2007r. - za cudowny sposób zamontowania środkowego światła STOP-u. Trzy razy już to robiłem i tylko jeden raz udało się bez problemów (ma superowo wymyślone zatrzaski blokowane taką czarną przesuwką), w dodatku w tzy letnich samochodach żeby przewody we wtyczce gniły??? Jakiś obłęd.