Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpadki konstruktorów samochodów.

wopor 31 Sty 2013 21:56 443095 1792
  • Pomocny post
    hm2005
    Poziom 11  
    Temat z dnia dzisiejszego Peugeot Bipper 1,3 HDI wymiana świec żarowych , demontaż turbiny , DPF-u , osłon wydechu itp 4 godziny roboty ;(
  • Computer Controls
    stihl
    Poziom 9  
    Hmm wymiana amortyzatora tylnego w Ren Megane combi( chyba megane hehe), jak się przekręci śruba, tak jest problem, wykręcanie zbiornika i bez młota to nie robota. Trzeba przebić śrubę przez podwójną ramę.
    Rozrusznik w Peugeocie 406 1,8, znajdujący się pod kolektorem dolotowym, również pasek osprzętu jest miło wymienić, 2cm luzu miedzy kołami a blachą.
    Podobno wyjecie skrzyni wymaga wykręcenia przedniej belki zawieszenia(przy jednym rodzaju skrzyni), mi się udało wyjąć i włożyć samą skrzynie. Do tego we francuzach łapa silnika jest między paskiem rozrządu.
    A wyjąć rozrusznik w Ładzie 2103 jeszcze się da, ale włożyć bez odkręcania wydechu już nie.

ZA to wyjmowanie altka w MB 190 to czysta poezja, 2-3min bez pośpiechu. Silnik rewelacja , bezawaryjny.Mróz ,upał zawsze pali, ropa czy ropa z biedronki też . Zdejmowanie boczków drzwiowych i jakiekolwiek prace przy drzwiach poezja.

Mój ma przebieg w okolicach 800tyś , nie wiem dokładnie bo licznik był cofany, ma 26lat i ciągle chodzi. A jak są sprawne końcówki wtrysku ,to silnika w środku nie słychać wcale , nawet na postoju. Kilka razy się złapałem przy dojeżdżaniu do skrzyżowania , bo myślałem że silnik zdechł, a on tak cichusieńko mruczał .

Wiem że niektórzy narzekaja na wymianę świec żarowych ( niby powinno się wykręcić kolektor), ale idzie to zrobić bez problemu odpowiednimi kluczami.

Co w nich jest złego - awaria stacyjki, dokładnie niemożność włożenia i/lub przekręcenia kluczyka,a w takiej sytuacjii wyjać stacyjkę to porażka. Zresztą podobnie jest w Ładzie.
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    blazej.1994
    Poziom 24  
    Dostęp do czegokolwiek w mondeo V6 2.5. Jedno wielkie nieporozumienie. Jeśli cokolwiek chce się zrobić dokładnie najlepiej wyjąć silnik- ale tylko razem z sankami. .
  • Pomocny post
    bizon_126
    Poziom 29  
    Fiat ducato/jumper/boxer
    Silnik forda,notorycznie rozklejające sie koła pasowe które jeśli sie w porę nie zdiagnozuje przecinają osłonę rozrządu
    Zacinająca sie stacyjka
    Wieczne problemy z układem elektrycznym pękające/urywające sie kable
    Korodujące styki
    Dostęp do filtra paliwa dosyć dobry po zdemontowaniu lewego reflektora
    Wszystkie te atrakcje znajdziesz w w wymienionym aucie już poniżej 100 tys przebiegu
    Alfred_92
    Poziom 32  
    bizon_126 napisał:
    Fiat ducato/jumper/boxer
    Silnik forda,notorycznie rozklejające sie koła pasowe które jeśli sie w porę nie zdiagnozuje przecinają osłonę rozrządu
    Zacinająca sie stacyjka
    Korodujące styki
    Wszystkie te atrakcje znajdziesz w w wymienionym aucie już poniżej 100 tys przebiegu

Czy te samochody nie mają pod maską jednostki Fiata?
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Nie pamietam czy ktoś juz o tym pisał ale wg mnie dużą wpadką bylo umieszczenie zamka do otwierania maski pod znaczkiem "FORD" w Mondeo, Focusie itd :D
    ZSMS
    Poziom 13  
    Filtr oleju, a raczej wkład filtra w Doblo 2.0 Multijet - teraz szmata i czyść osłonę przegubu oraz całą resztę..
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    saron22 napisał:
    Nie pamietam czy ktoś juz o tym pisał ale wg mnie dużą wpadką bylo umieszczenie zamka do otwierania maski pod znaczkiem "FORD" w Mondeo, Focusie itd :D

Przyznać się, kto 15 minut szukał rączki do otwierania maski pod kierownicą? Szatańskie rozwiązanie z tym kluczykiem w znaczku :D
    ftp.kowal
    Poziom 34  
    Przemo9826 napisał:
    Przyznać się, kto 15 minut szukał rączki do otwierania maski pod kierownicą? Szatańskie rozwiązanie z tym kluczykiem w znaczku

Dziś znów się naciąłem. Klient przyprowadził FOCUSA i szukałem raczki aż głowę włożyłem sprawdzając czy nie jest urwana. Dopiero mi po chwili się przypomniało że trzeba kluczykiem.
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Przemo9826 napisał:
    saron22 napisał:

Przyznać się, kto 15 minut szukał rączki do otwierania maski pod kierownicą? Szatańskie rozwiązanie z tym kluczykiem w znaczku :D

Myśle, że nie jeden z nas :D
    Alfred_92
    Poziom 32  
    A ja nie szukałem, ale tylko dlatego że wcześniej widziałem jak ktoś inny to otwiera :D
    BRYS_
    Poziom 22  
    saron22 napisał:

Nie wszystkie maski otwiera się normalną klamką i nie wszystkie maski otwiera się w normalną stronę :D
    http://www.youtube.com/watch?v=4Ra8Xu750LQ
    Paradoksalnie jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety:
    Maski otwieranej od D... strony nie wyrwie podczas jazdy z zamka i nie zniszczy maski,szyby i nie doprowadzi do ewentualnego wypadku-masek zerwanych widziałem już kilka,podobnie jak każdy z nas.
    I tutaj odbiegne nieco od tematu,(artykuł wyczytany kiedyś na jakiejś tam ze stron-ile w tym prawdy-naprawde nie mam pojęcia),cytat rozmowy z "profesjonalnym" złodziejem samochodów:Panie,jakie tam Mondeo!żebym ja to ukradł muszę sforsować zamek dzrzwi,wkładke stacyjki i TĄ CHOLERNĄ MASKĘ OTWIERANĄ KLUCZEM :D :D :D
    marac
    Poziom 20  
    Narzekacie. Np Freelander ma z prawej strony i też można się naszukać :)
    BRYS_
    Poziom 22  
    marac napisał:
    Narzekacie. Np Freelander ma z prawej strony i też można się naszukać :)

Naszukać a przypomnieć :D Chwilka co to było ? Skoda 105,120?(mogę się mylić-lat kilka mineło-ale samochód tej klasy :D )jakaś klamka,od otwierania czegoś(maska? bagażnik? klapka wlewu paliwa?) dostępna/widoczna po otwarciu jak się nie myle tylnych lewych drzwi.To dopiero było profesjonalne ukrycie :D
    robert199
    Poziom 21  
    jeśli chodzi o dziwe otwieranie to w lancii kappie i alfie 166 otwieranie bagażnika jest z przycisku w kabinie w aucie, lub z kluczyka z zewnątrz samochodu.
    Tylko kto wymyślił, aby przycisk do otwierania bagażika znajdował sie w schowku pasażera i tak nie widoczny odrazu po otwrciu.
    W późniejszych wersjach alfy mozna było otwierac również z pilota pozatym nie można otwożyc bagażnika kiedy silnik pracuje.
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  
    Co do forda i zamka od maski .. Parę lat temu miałem akcje o której sobie nie zapomnę;/ Klient przyjeżdża na olej, auto gaszę do góry olej spuszczam filtr itd auto w dół i... i... za cholerę nie da sie otworzyć maski 4 godziny mordęgi ..
    Od tego czasu zawsze pierwsze co robię to maskę otwieram ;)
    carrot
    Moderator Samochody
    Alfa w ogóle ma hece z bagażnikiem, mówię o modelu 146, 7. Projektant wymyślił taki kształt samochodu, że nie ma za co złapać klapy, żeby ją podnieść, najlepiej ciągnąć za tylną wycieraczkę :D
    bizon_126
    Poziom 29  
    Alfred_92 napisał:
    bizon_126 napisał:
    Fiat ducato/jumper/boxer
    Zacinająca sie stacyjka
    Korodujące styki

Czy te samochody nie mają pod maską jednostki Fiata?

Silniki są do wyboru fiata forda i chyba iveco czy jakoś tak
    Mój ulubiony silnik to 2,2 [FORD]-o którym mowa
    Jedyny ''+'' tego silnika to dostęp do filtra oleju-od spodu wykręcasz i nic przy okazji nie ulejesz
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  
    Jak juz o Fordzie nie ma to jak 1.6hdi w focusie i wymiana filtra oleju hyhy
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  
    BRYS_ napisał:
    Naszukać a przypomnieć :D Chwilka co to było ? Skoda 105,120?(mogę się mylić-lat kilka mineło-ale samochód tej klasy :D )jakaś klamka,od otwierania czegoś(maska? bagażnik? klapka wlewu paliwa?) dostępna/widoczna po otwarciu jak się nie myle tylnych lewych drzwi.To dopiero było profesjonalne ukrycie :D
    Profesjonalne ukrycie dźwigni otwierania pokrywy było w Suzuki Vitara. :) Majstersztyk! :)
    dabu
    Poziom 32  
    Niech któryś z Panów otworzy maskę w nowym scudo :D
    misiek-888
    Poziom 35  
    kajaba autoserwis napisał:
    Suzuki Vitara
    I Samurai, niejeden sie naszukał ,na wkurzał. Jesli już mowa Skodzie 105,120 ta warto przytoczyć Zaporożca, nie dosyć ,że brak klamki to jeszcze wlewu paliwa :D :D :D
    Angry_Us3r
    Poziom 16  
    Wlew płynu do sprysków w Pugo 106, dość spory, ale przy delirce leje się prosto na body kompa :D
    Wymiana żarówki w lewej lampie Punto II - bez odkręcenia lampy można pomarzyć.
    Podszybie Vecrta A bez kabinówki - niby są kratki, podszybie plastikowe całe, a liście lecą kanałami aż do wnętrza.
    Odkręcenie "zastanego" koła zapasowego w Pugo 106, czy jakimkolwiek Francuzie z kołem pod podłogą, w deszczu, czy śniegu, przy trasie. Poezja.
    Bujająca się wskazówka paliwa w Punto I - czemu w innych autach tego pokroju już grzecznie stoi w miejscu, a ja mając ponad pół baku widzę rezerwę wchodząc w zakręt?
  • Pomocny post
    jasio1234567
    Poziom 14  
    Co powiecie na proton persona? Części kilka dni trza szukać.
    hm2005
    Poziom 11  
    dabu napisał:
    Niech któryś z Panów otworzy maskę w nowym scudo :D

Pomysł ciekawy z umieszczeniem klamki , ale po co w tym miejscu ????
    Alfred_92
    Poziom 32  
    Zdradźcie koledzy tajemnicę gdzie jest to cudeńko ukryte. Z tego, co pamiętam, to chyba część maluchów miało rączkę od otwierania maski z lewej strony kierownicy, a inne z prawej (na pewno była różnica pomiędzy FL a starym z początku lat 80).
    hm2005
    Poziom 11  
    Alfred_92 napisał:
    Zdradźcie koledzy tajemnicę gdzie jest to cudeńko ukryte. Z tego, co pamiętam, to chyba część maluchów miało rączkę od otwierania maski z lewej strony kierownicy, a inne z prawej (na pewno była różnica pomiędzy FL a starym z początku lat 80).

Obok fotela kierowcy na podłodze pomiędzy progiem a fotelem pod gustowną klapeczką :D
    T5
    Admin grupy Samochody
    W peugeocie 807 jest w tym samym miejscu.