Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wpadki konstruktorów samochodów.

wopor 12 Feb 2014 20:32 467404 1910
Texa Poland
    diodabg
    Level 30  
    vodiczka wrote:
    Jeżeli ktoś jest naprawdę mocno połamany może wyciągnąć do kilkuset tysięcy z OC

Dokładnie tak. Mam kolegę, co miał ciężki wypadek - skasowane auto i kilka tygodni w szpitalu.
    Za auto dostał coś ok. 30.000 zł, a za uszczerbek ponad 80.000, a mógł więcej, ale nie chciał przesadzać, bo żonka pracuje w PZU. ;)
  • Texa Poland
    diodabg
    Level 30  
    Wow nic tylko kupić Raptora i życie stanie się prostsze ;)
    A może też o prawko do latania będzie łatwiej i nie trzeba będzie zdawać 20 razy :-)
    vodiczka
    Level 43  
    "myśliwiec F22 Raptor sterowany jest za pomocą oprogramowania liczącego 1,7 mln linii kodu, największy samolot pasażerski świata, Airbus A380 20 mln, a nowoczesny luksusowy samochód osobowy nawet do 100 mln!"
    Zawsze są dwa wyjścia:
    albo ta informacja to humbug lub napisał ją kretyn i nie warto się nią przejmować
    albo jest prawdziwa a to znaczy, że firmy samochodowe zatrudniają popłuczyny po informatykach i jak najszybciej należy się przesiąść na retro poloneza, syrenkę lub wartburga :D
    MARCIN-FAZA
    Level 9  
    FIAT MULTIPLA PIERWSZE AUTO Z ZESPOŁEM DOWNA.
    Alfred_92
    Level 33  
    Powiedział co wiedział, multipla wygląd ma faktycznie specyficzny ale poza tym w połączeniu z silnikiem jtd daje naprawdę niezły pojemny samochód do przemieszczania.
  • Helpful post
    Don de Leon
    Level 24  
    Nissan Qashqai 2.0 dCi i wymiana pompy wody, kto wymieniał ten wie.
  • Texa Poland
    wopor
    Level 32  
    Powoli zaczyna sie era dawnych samochodów do użytecznego przemieszczania a nie epatowania rynku nowinkami i pokazywaniem jacy my to krakowiacy :D ,multipla to raczej nie down ino zmutowany delfin :D
  • Helpful post
    diodabg
    Level 30  
    Audi Q7 3.0D wymiana turbo! Turbo jest jednocześnie łapą dla kolektorów wydechowych dojście masakra, na dodatek aluminiowe śruby więc magnes nie działa i trzeba przy skręcaniu mocować izolacją do imbusa...
    Ale przynajmniej robota na siedząco bo trzeba siedzieć po turecku na silniku :-)
    mateuszTYGRYS
    Level 15  
    wymiana bezpiecznika swiateł postojowych reno megane 2008rok
    domex32
    Moderator of Cars
    mateuszTYGRYS wrote:

kangoo też to ma ;/
    bizon_126
    Level 30  
    mateuszTYGRYS wrote:

Nie tylko postojowych i nie tylko megane prawie cała grupa renault[peugot/citroen jest nieco lepiej] z tych lat do dziś-mam to na codzień
    Wymieniał ktoś wentylator nawiewu w master III?
    Decha wyjazd tylko dlatego że 2 wkręty zrobili od góry gdyby nie one przy odrobinie szczęścia wyszedł by dołem
    Wracając do megane 2/scenic wymiana żarówek przód poezja
    F, paliwa w dci pod nadkolem jakby nie dało się jak w kangoo pod maską
    A w grand scenic 3,0DCi do wymiany f,powietrza należy zdemontować zbiorniczek płynu i akumulator-HIT
    Alfred_92
    Level 33  
    mateuszTYGRYS wrote:

W nadkolach z przodu nie ma czasami klapek ułatwiających wymianę żarówek?
    autoas
    Level 42  
    Alfred_92 wrote:

Są ....tyle, że bezużyteczne...
    mateuszTYGRYS
    Level 15  
    Alfred_92 wrote:
    mateuszTYGRYS wrote:

ja piszę o wymianie bezpiecznika swiatła postojowego..
    Alfred_92
    Level 33  
    A przepraszam w takim razie, to z przemęczenia :D
    SAWEK101
    Level 31  
    Ktoś powiedział że stare auta to złomy, a ja mówię że nowe to złomy w porównaniu ze starą generacją i do tego auta widmo kto miał serwisował ten wie :D , drą jak za matkę, ceny części jak do dreamlainerów, do tego w aso mówią że wymienili a nie wymienili tylko wpisali na fakturę, kilku znajomych miało taki myk.
  • Helpful post
    fjodek
    User under supervision
    autoas wrote:
    Alfred_92 wrote:

Są ....tyle, że bezużyteczne...

nie mam problemu z wymianą zarówki przez tą klapke , gorzej jak siedza jakies lampy taiwan ''Dj auto'' wtedy jest problem z zapinkami

SAWEK101 wrote:
    Ktoś powiedział że stare auta to złomy, a ja mówię że nowe to złomy w porównaniu ze starą generacją i do tego auta widmo kto miał serwisował ten wie :D , drą jak za matkę, ceny części jak do dreamlainerów, do tego w aso mówią że wymienili a nie wymienili tylko wpisali na fakturę, kilku znajomych miało taki myk.

no bo statystyczny polaczek jeszcze nie przywykł do tego że utrzymanie auta kosztuje , kupuje auto na pokaz dla sąsiada . Dużo jest klientów którzy kupują samochód za 50 tyś a nie biora pod uwage żadnych napraw , ostatnio gosciu z toyotą za 60 tyś 2 tygodnie gryzł sie z myslą o wymianie wtrysków za 2 tyś :) Do tego jeszcze wez mu samemu kup UZYWKI i daj na to gwarancje.Nie nie poki nie ma hajsu nie ma zadnych używek , nie pasuje motaj se sam , albo bedzie rachunek na nowe. Przy nastepnej wizycie/naprawie powiem mu poprostu NIE MAM CZASU.
    Jezeli chce sie miec auto z 200 koniami pod maską pełną elektryką , klimatyzacją i wogle wszystkimi bajerami trzeba sie liczyć z UTRZYMANIEM. W przeciwnym wypadku polecam fiat panda 1.1 z wyposażenia wspomaganie , wtedy można jezdzic bez awarii
  • Helpful post
    SAWEK101
    Level 31  
    Miałem Pandę popieram, niezawodna i bardzo tania w utrzymaniu, jest dużo bardziej niezawodna od każdej Toyoty i VW, bo w panci nie ma się co psuć. :D No oprócz wahaczy, klocki wytrzymają 80 tys., a wahacze wymieniałem po 30 tys. :D

A w Espace IV to pewnie każdy robił już alternator chłodzony wodą, chyba specjalnie by się przegrzewał, zawsze zdycha mostek, co za kretyn wymyślił chłodzenie diod wodą o temp 90-100st.
  • Helpful post
    diodabg
    Level 30  
    SAWEK101 wrote:
    co za kretyn wymyślił chłodzenie diod wodą o temp 90-100st.

Dobrze że nie wpadł na pomysł żeby chłodzić spalinami ;)
  • Helpful post
    jgajek
    Level 13  
    Volvo v40 poduszki stabilizatora :)

Poza tym czujniki abs które są zamontowane w zwrotnicy na rdzę :D
    bizon_126
    Level 30  
    fjodek wrote:
    Jezeli chce sie miec auto z 200 koniami pod maską pełną elektryką , klimatyzacją i wogle wszystkimi bajerami trzeba sie liczyć z UTRZYMANIEM. W przeciwnym wypadku polecam fiat panda 1.1 z wyposażenia wspomaganie , wtedy można jezdzic bez awarii

Prywatnie jeżdżę sejem 1,1 mpi prosty jak cep choć koncern fiata sie postarał i zmienił alternator na taki pękający i łapa silnika która jest wymienna tylko w całości
    Popatrzcie silnik z lat 90-tych żadnych kasatorów kółek zmiennych faz a na dodatek kable tylko te które są niezbędne do jazdy
    blazej.1994
    Level 24  
    Bo ludzie sobie komplikują życie. Duże moce z małych silników- potrzeba kupę danych podczas pracy żeby ten silnik się nie Rozlecial. I co z tego? Jak takie 110 konne 1.2 biorę corsa 1.4 która ma 82KM.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    bizon_126 wrote:
    Wymieniał ktoś wentylator nawiewu w master III?

A ciekawe co tam szukałeś? Niech zgadnę, wyjąłeś piankę "uszczelniającą" podszybie :d. Jeśli tak, można to samo zrobić demontując wycieraczki i podszybie, jest dojście do "łopatek" wentylatora.
    SAWEK101
    Level 31  
    Ja mam taką zagwozdkę mianowicie w jakim celu skonstruowano silniki tsi i inne z bezpośrednim wtryskiem benzyny, oczywiście miało być wszystko cacy, ale rzeczywistość jest brutalna te silniki nie są ani ekologiczne, oszczędne czy bezawaryjne, no tylko ta moc z np 1,4 pojemności ale poco, co on poleci na księżyc czy będzie silnikiem do motolotni.
    ociz
    Moderator of Cars
    blazej.1994 wrote:
    I co z tego? Jak takie 110 konne 1.2 biorę corsa 1.4 która ma 82KM.

Ja stwierdzam że teraz już nie montują w samochodach koni, tylko kucyki. Jadę nowym samochodem co w papierach ma niby 150KM a moja "dupohamownia" mówi że ich jest nie więcej jak 90.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ociz wrote:

Ja stwierdzam że teraz już nie montują w samochodach koni, tylko kucyki. Jadę nowym samochodem co w papierach ma niby 150KM a moja "dupohamownia" mówi że ich jest nie więcej jak 90.

Nie no, nadal konie. Tylko inaczej rozłożony moment obrotowy. Stąd zamiast wciskać w siedzenie, rozpędza się. Zresztą ostatni samochód jaki miałem i wciskał w siedzenie to był FSO1500 z gaźnikiem DCHD. A to było raptem 70KM.
    blazej.1994
    Level 24  
    Można powiedzieć w takim razie ze te "kobyły" to chwyt marketingowy. Bo ja naprawie nie czuje tej mocy, nie widać nawet tego przyspieszenia po większości nowych aut.
    carrot
    Moderator of Cars
    Nieporozumieniem dla mnie są 3 cylindrowe kosiarki (obojętnie, czy benzyna czy diesel), osiągi żadne, kultura pracy poniżej krytyki, co z tego, że mało pali ?