Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć ten alarm? Mercedes w124 89 rok.

23 Mar 2010 19:18 3305 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Niedługo będę podłączać sterownik centralnego zamka w mercedese w124 89 rok. Posiada on alarm montowany przez poprzedniego właściciela, który jest kompletnie porozłączany. Niektóre kable pod kierownicą były po prostu luzem. Jedynie 2 czarne były ze soba zlutowane. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak to podłączyć. Załączam fotke alarmu i pilota :
    Jak podłączyć ten alarm? Mercedes w124 89 rok. Jak podłączyć ten alarm? Mercedes w124 89 rok.
    Alarm zawiera czujniki ruchu, które były jako jedyne podłączone pod tą kostkę reszta kabli luzem. Dodam że próbowałem to podłączyć, sprawa wyglądała tak: kabel biały podłączyłem do jakiegoś kabla, który wystawał i jest o tyle ciekawe, że obojętnie jaki kabel (czerwony niebieski czarny) bym nie podłączył do plusa to kontrolka na tej kosteczce zapalała sie.

Proszę napiszcie mi jak to wszystko ogarnąć i jak sprawdzić czy ten alarm steruje centralnym zamkiem, ponieważ gdyby sterował nie musiał bym kupować sterownika tylko reaktywował bym ten alarm.
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    a gdzie szukac centralki po jakich kablach ? Wybacz jeste zupełnie zielony w elektryce to co pokazałem wyżej ta kostka to co to jest ?

Dodano po 31 [minuty]:

Napewno to jest prestige ? przegladam własnie schematy i tylko jeden model ma czujnik przeciwwstrząsowy ( bo ta kostka na zdjeciu to chyba to ) z tym, że do tego czujnika nie wchodzi tyle kabli co do mojego.

Dodano po 8 [minuty]:

najbardziej podobny jest do prestige aps 150MX lecz to jesczcze nie ten. ja mam czujnik wstrząsowy i czujniki ruchu w jedne kostce tak jak wyżej

Dodano po 16 [minuty]:

przeleciałem wszystkie schematy alarmów prestige na forum i nie mogę znaleźć mojego odpowiednika
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Jutro rozbiorę cała deskę rozdzielcza i poszukam centralki.

dzięki za pomoc :)
  • Poziom 9  
    norbert.s. napisał:
    Nie wiem, czy się panowie obydwaj nie mylicie co do modelu, bo ze zdjęcia wydaje mi się, że to jest ta duża "nerka", a w tych, o których piszecie były chyba już te mniejsze.

Jestem jeszcze w pracy, po południu biore sie za rozbieranie. Ogólnie rzecz biorąc zaden ze schematów a przejzałem juz wszystkie prestigo nie pasuje. Ponieważ czujniki ruchu i czujnik wstrząsowy mam w jednej kostce (widocznej na zdjęciu wyżej) z której wychodzą kable do centrali, żaden ze schematów które przejrzałem nie ma takiego czegoś. Najbardziej podobnym schematem jest ten 400 ponieważ do jego montażu trzeba przeciąć kabel od cewki bądź pompy paliwa (2 czarne) które u mnie są razem zlutowane a powinny osobno wchodzić do centralki.

Dodano po 4 [minuty]:

aaa zapominałem dodać, że mam jeszcze immobilizer który również jest odłączony. Być może jest on w zestawie z alarmem.
    Mam nadzieje, że na centralce będzie pisać co to za alarm
  • Poziom 43  
    Osobiście mam czterysetkę i pilot nerkę
  • Poziom 9  
    rozebrałem cała deske pod kierownica i nie znalazłem centralki nie było tam zadnej kostki itp poprostu góra kabli i to wszystko. pod deska znalazłem wtyczkę nie wiadomego pochodzenia może wiece od czego ona jest :
    Jak podłączyć ten alarm? Mercedes w124 89 rok.
  • Poziom 9  
    norbert.s. napisał:
    No chyba widzisz tam znaczek Mercedesa, więc logiczne, że nie ma nic wspólnego z alarmem. Zamiast skupić się na szukaniu wiązki alarmu, nie wiem, po co robisz zdjęcia fabrycznych wtyczek.

TO zdjecie zrobiłem aby zapytać do czego jest ta wtyczka, pomyslałem ze przy okazji wstawie je tutaj i może ktos bedzie wiedział
    Jutro biore sie za rozbieranie wszystkiego. Jak nie znajde tej centralki to sie chyba wściekne ;\ . Przeczytałem, ze moze byc na dnie puszki pod bezpiecznikami. sie okaze.

Pozdrawiam