Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TICO - problem z odpaleniem zimnego silnika, gasniecie.

mizex 23 Mar 2010 20:39 5093 3
    mizex
    Level 10  
    Bardzo prosze o wspracie. Kupilem Tico z felerem, mam nadzieje, ze okaze sie błachy. Otoz gdy Tico postoi kilka godzin to jest klopot z odpaleniem silnika, kreci ale nie zapala. Sprobowalem jednak innego rozwiazania, podpompowalem troche paliwa pedalem gazu przed zaplonem i wtedy zapala..tyle ze po 2 sekundach gasnie. Jesli sie operacje powtorzy 3-4 razy i odpowiednio potrzyma na wyzszych obrotach to nie zgasnie, a po przejechaniu 1 km i zlapaniu malej temperatury juz nie gasnie. Czy to moze cos z pompka paliwa?
    Dodam, ze na biegu jalowym obroty jakby delikatnie skakaly i jakby sie zatykal i prychal :-)
    Nie ma problemow z przyspieszaniem itd. Macie jakis pomysl, co w pierwszej kolejnosci sprawdzic? Moze gaznik, dysze wolnych obrotow czy jednak szukac zaczynajac od pompy paliwa?
    walmi
    Level 14  
    Witam!
    Podejrzewam że nie działa ssanie. W tico jest ssanie włączające sie automatycznie i automatycznie się wyłącza po osiągnięciu odp temperatury.
    Pozdrawiam - Waldek
    mizex
    Level 10  
    Dzieki za rade, wlasnie o tym poczytalem. Sprobuje podkrecic nieco srubki od ssania i wolnych obrotow, moze uda mi sie rozwiazac problem. Tylko nie wiem czy znajde te srubki do regulacji. Przydalaby sie jakas fotka, gdyby ktos mial, jak to wyglada :-)