Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

emulator wtryskow prins w silniku V6- problem?

marcys20 23 Mar 2010 22:08 6324 15
    marcys20
    Level 18  
    witam. mam w pontiacu 3,8 zamontowana instalacje prinsa(sekwencje) - wszystko chodziło OK aż do wczoraj, kiedy Ponti zaczął chodzić na 5 cyl ;/ po krotkiej diagnozie wyszło mi ze nie pali na 3 cylindrze(zarówno na Pb jak i LPG), pomierzyłem tu i tam i wyszło ze wtryskiwacz Pb 3 cyl. nie dostaje impulsu masy, zaś na wtryskiwaczu LPG 3cyl. są 2 plusy(brak sterowania). po odłączeniu emulatora silnik na PB chodzi OK.
    Mam w związku z tym pytanie do bardziej obeznanych w tej instalce - czy to emulator padł czy centralka? dodam ze na gaz przełancza sie normalnie, nie sygnalizuje żadnych błędów, z tym ze chodzi tylko na 5 cyl ;/
    Jeśli padł emulator to jakim go zastąpić? wtryski PB maja rezystancje 14ohm, oryginalny emulator ma 6 par przewodów "na wtryski"+8 pojedynczych idących do kompa gazowego(pewnie 6 jakiś sygnałowych+zasilanie)..ale wszystkie emulatory jakie znalazłem maja tylko 6par przewodów+2 zasilania ;/ poradźcie co z tym fantem zrobić?
    romek_pl
    Level 11  
    Z tego co sie orientuje to nic nie zrobisz z wyjatkiem wymiany na orginal to nie jest standardowy emultor
    v88
    Level 12  
    najprościej będzie jak podjedziesz na serwis i zamienią najpierw emulator, później komputer jak okaże się, że emulator dobry
    dalej pozostaje kupno jednego bądź drugiego
    napisz skąd jesteś to może polecę jakiś warsztat z okolicy
    marcys20
    Level 18  
    jestem z jaworzna(okolice katowic) wiec raczej slask wchodzi z gre :-)
    PS. ktos wie ile moze kosztowac takie ECU prinsa? znalazlem tylko cene tego emulatroa ale jakis nowszy model to mnie troche powalilo na kolana ~650zl ;/ za niewiele wiecej mozna dostac prawie cala elektronike innej firmy ;/
    dariusz105
    Level 26  
    emulatory czasem padają w prinsie a nie jest to technologia NASA więc rozgarnięty elektronik powinien pomóc.
    marcys20
    Level 18  
    domyslam sie ze nie jest to jakies NASA, problem jest w tym ze na 99,9% calosc jest zalana twarda zywica to po pierwsze, po drugie u siebie nie mam pewnosci czy to sam emulator czy moze komp - bo to w koncu z niego wychodza przewody na wtryski LPG a wlasnie na 1 wtrysku LPG mam 2 plusy i brak sygnalu sterujacego ;/
    dariusz105
    Level 26  
    jeśli nie działa PB to emulator.
    v88
    Level 12  
    zadzwoń do eko-car z jastrzębia zdroju, pomogą
    croma 1
    Level 17  
    Witam.
    Na poczatek przepnij wtyczki wtryskiwaczy z wadliwego cylindra na inny . Jesli wyskoczy błąd na innym to na 99% jest to emulator. Sprawdź kabelki we wtyczkach czy nie powypadały.
    marcys20
    Level 18  
    >jeśli nie działa PB to emulator.

nie dziala jeden wtryskiwacz Pb, po odpieciu emulatora jest OK i na benzynie chodzi
    Wtryskiwacze LPG sprawne - przepinajac wtyczki pracuja wszystkie

>Jesli wyskoczy błąd na innym to na 99% jest to emulator

nie mam fejsu do prinsa niemniej jednak przy jakims bledzie elektrycznym centralka powinna wchodzic w stan awaryjny , u mnie nie wchodzi.
    W kazdym razie dzis pomierzylem troche emulator i wychodzi na to ze jednak na obwodzie wadliwego wtryskiwacza jest przebicie na jakims elemencie polprzewodnikowym bo we/wyj z emu jest zwarte...tak ze chyba znalazlem winnego :-) od razu tez doszedlem do tego ze bedzie pasowal kazdy inny emulator do wtryskow kihin o rezystancji 14ohm - trza tylko dolozyc wiazke sygnalowa do ECU LPG :-) tak wiec moze uda sie zaadoptowac emulator za 70zl a nie oryginal za 650 :( o efektach poinformuje :-)
    dino777
    Level 26  
    i niech żyje dociekliwość, daje radość i wiedzę
    v88
    Level 12  
    cena 650zł mocno przesadzona, emulator 6 kosztuje ok.200zł, a 4 ok. 150zł
    marcys20
    Level 18  
    a masz jakiegos linka do takiej ceny? przeszukalem chyba caly internet i jedyne emulatory prinsa jakie znalazlem byly dostepne w intercarsie czy jakos tak no i wlasnie za 650zl ;/
    no nic..narazie zakupilem jakis najtanszy chinski emu za cale 56zl, jak przyjdzie to sie go wlutuje i zobaczymy co to warte i czy zdola pogonic potforka :-)
    marcys20
    Level 18  
    Obiecalem ze napisze no to pisze :-) Problem rozwiazany :-) tak wiec bez wiekszego problemu do sekwencji VSI Prins mozna zamiast oryginalnego emulatora za 650zl mozna zastosowac kazdy inny "chinski" emulator za kilkadziesiat zl :-) ja zastosowalem jakiejs polskiej firmy ACGaz czy jakos tak za 56zl i dziala. jedyny efekt uboczny to przy pierwszym przelanczaniu na LPG po nocy czuc delikatne szarpniecie, kazde nastepne przelanczanie jest bezobjawowe :-) jedyna roznica w podlaczeniu to taka ze oryginalny emu jest zasilany bezposrednio z centralki gazowej przewodem czerwono bialym 5V, a uniwersalne emu maja zasilanie 12V ktore trzeba dodatkowo podciagnac np. z zaworu na reduktorze :-) i tyle :-) pozdrawiam
    nie_dobry
    Level 12  
    Witam, pytanie do marcys20, mam podobny problem, emulator starego typu prinsa, (4 czarne ,4 czerwone kabelki i jeden czerwony)połączyłem zamiast niego emulator AC staga 4 uniwersalny ,czerwono- czarne to cięcie wtrysków czerwony zasilanie, w stagu trochę inne kolory ale podłączyłem wg schematu i wywala mi bledy 201...204.(wtryski)co jest nie tak? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Dodam ze instalacja jest w chlysler voyager 2,4l