Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamek szyfrowy

a.m 09 Aug 2004 21:24 3156 5
Optex
    a.m
    Level 11  
    Witam!

Chciałbym zainstalować zamek szyfrowy przy drzwiach od tarasu. Interesuje mnie zamek z możliwością automatycznego zamykania drzwi po określonym czasie, tak aby po wyjściu do ogrodu nikt, kto nie zna kodu nie dostał się do środka. Co polecacie? Myślałem o zamku Satela, elektromagnesie i zasilaczu, czy to się sprawdzi?

Pozdrawiam.
  • Optex
    3chudy3
    Level 15  
    Powinno wystarczyć, tylko nie pamiętam czy ta centralka ma takie coś żeby zamykać drzwi po jakiś czasie, to w razie czego będziesz musiał sobie dorobić, jeżeli tego nie ma.
    pozdrawiam
  • Optex
    a.m
    Level 11  
    Tak Satel ma taką opcję, ale zastanawiam się nad nim, ponieważ sąsiad ma też zamek z Satela i dosyć często musi korzystać z serwisu :) Myślałem także o zamku z rodziny Roger'a, ale nie wiem na jakiej zasadzie działa i czy nie jest zbyt skomplikowany. Oczywiście w grę wchodzą tylko zamki z obudowami hermetycznymi, Roger ma chyba SL1000C i SL1000H, a do Satela trzeba by dokupić. Pomimo wszystko jednak Satel nawet z obudową jest tańszy od Rogera, ale czy lepszy??

Pozdrawiam.
    krzys-iek
    Level 20  
    Drzwi z takim silownikiem co sam zamyka drzwi, wiesz jak na klatce...

Drzwi z klamka od srodka, bez klamki na zewnatrz. Elektrozaczep jak w domofonach.

Teraz wpisujesz kod (w ogrodzie) i zamek wlacza elektrozaczep na jakis tam czas (kilka sekund), otwierasz w tym czasie drzwi, same sie zamkna dzieki silownikowi (mozesz nie montowac i sam zamykac, co za problem?)

Te zamki rogera z dobra obudowa sa ok ale drogie... jak stac to kup :)

Wszystkie te zamki sa wg mnie do du...py bo maja elektornike schowana pod klawiaturka, rozwiercasz i sprawdzasz co w srodku, zwarcie i wchodzisz :)

Lepiej centralke do srodka przeniesc (moze te roger i satel tak sa zrobione, nie rozkrecalem) a kable tylko do klawiszy i to na transotorach. Ale latwiej wywalic z kopa drzwi :-)
    Jak masz alarm to podpinasz tamper do lini 24h.

Ja jak widzisz na forum mam zamek home made i teraz robie tak by nikt nie mogl wejsc do srodka bez kodu (a mogl spokojnie wyjsc).

pozdr. (te elektrozaczepy czesto padaja na klatach schodowych, moze sa jakies naprawde dobre, wytrzymale? A moze sterowac ryglem zasuwanym jakims serwem...)
    a.m
    Level 11  
    Witam,

Dzięki za odpowiedzi. Właściwie zdecydowałem się na Roger'a. Zamek Satela może i ładnie wygląda, ale co do jakości - nie jestem pewien. Interesuje mnie jeszcze jedno, a mianowicie czy w przypadku zaniku zasilania elektrozaczep się otwiera? Jeżeli tak to jeszcze trzeba będzie zastosować aku.

Pozdrawiam.