Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek szyfrowy

09 Sie 2004 21:24 2922 5
  • Poziom 10  
    Witam!

Chciałbym zainstalować zamek szyfrowy przy drzwiach od tarasu. Interesuje mnie zamek z możliwością automatycznego zamykania drzwi po określonym czasie, tak aby po wyjściu do ogrodu nikt, kto nie zna kodu nie dostał się do środka. Co polecacie? Myślałem o zamku Satela, elektromagnesie i zasilaczu, czy to się sprawdzi?

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Powinno wystarczyć, tylko nie pamiętam czy ta centralka ma takie coś żeby zamykać drzwi po jakiś czasie, to w razie czego będziesz musiał sobie dorobić, jeżeli tego nie ma.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Tak Satel ma taką opcję, ale zastanawiam się nad nim, ponieważ sąsiad ma też zamek z Satela i dosyć często musi korzystać z serwisu :) Myślałem także o zamku z rodziny Roger'a, ale nie wiem na jakiej zasadzie działa i czy nie jest zbyt skomplikowany. Oczywiście w grę wchodzą tylko zamki z obudowami hermetycznymi, Roger ma chyba SL1000C i SL1000H, a do Satela trzeba by dokupić. Pomimo wszystko jednak Satel nawet z obudową jest tańszy od Rogera, ale czy lepszy??

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Drzwi z takim silownikiem co sam zamyka drzwi, wiesz jak na klatce...

Drzwi z klamka od srodka, bez klamki na zewnatrz. Elektrozaczep jak w domofonach.

Teraz wpisujesz kod (w ogrodzie) i zamek wlacza elektrozaczep na jakis tam czas (kilka sekund), otwierasz w tym czasie drzwi, same sie zamkna dzieki silownikowi (mozesz nie montowac i sam zamykac, co za problem?)

Te zamki rogera z dobra obudowa sa ok ale drogie... jak stac to kup :)

Wszystkie te zamki sa wg mnie do du...py bo maja elektornike schowana pod klawiaturka, rozwiercasz i sprawdzasz co w srodku, zwarcie i wchodzisz :)

Lepiej centralke do srodka przeniesc (moze te roger i satel tak sa zrobione, nie rozkrecalem) a kable tylko do klawiszy i to na transotorach. Ale latwiej wywalic z kopa drzwi :-)
    Jak masz alarm to podpinasz tamper do lini 24h.

Ja jak widzisz na forum mam zamek home made i teraz robie tak by nikt nie mogl wejsc do srodka bez kodu (a mogl spokojnie wyjsc).

pozdr. (te elektrozaczepy czesto padaja na klatach schodowych, moze sa jakies naprawde dobre, wytrzymale? A moze sterowac ryglem zasuwanym jakims serwem...)
  • Poziom 10  
    Witam,

Dzięki za odpowiedzi. Właściwie zdecydowałem się na Roger'a. Zamek Satela może i ładnie wygląda, ale co do jakości - nie jestem pewien. Interesuje mnie jeszcze jedno, a mianowicie czy w przypadku zaniku zasilania elektrozaczep się otwiera? Jeżeli tak to jeszcze trzeba będzie zastosować aku.

Pozdrawiam.