Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dipol do UKF'u na pasmo CCIR - symetryzator

24 Mar 2010 09:08 1755 5
  • Poziom 13  
    Witam Kolegów Serdecznie...

Mam pewien dylemat i chciałbym zapytać Szanownych Kolegów o zdanie. Chciałbym sobie podłączyć antenę na UKF do tunera. Posiadam następującą antenę:

DIPOL

Posiadam też symetryzator antenowy dopasowany Badmor na kanały 1 - 45, leży mi w szufladzie od ubiegłego wieku. Czy mogę go z powodzeniem do tej anteny zastosować czy lepiej by było zastosować inny - odpowiedniejszy? Bardzo proszę o doradę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Możesz zastosować ten symetryzator.
  • Poziom 34  
    Na stronie z anteną piszą :
    W komplecie jest symetryzator.
    jak nie masz to zastosuj ten który masz.
  • Poziom 13  
    Antenę zakupiłem jeszcze w latach 90'tych, niestety wtedy nie posiadała w komplecie symetryzatora. Ale skoro zgodnie twierdzicie że będzie takowy odpowiedni i nie będzie pogarszał odbioru - to zabieram się za instalację...

Dziękuję za odpowiedzi...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Twój symetryzator jest szerokopasmowy (jeżeli chodzi o kanały TV), czyli obejmuje także pasmo 88-108 MHz. Na rynku są jednak także symetryzatory wąskopasmowe, więc gdybyś jednak chciał go zmienić, to najlepiej na pasma TV I-III (kanały TV 1-12).
    Ze względu na pewne różnice konstrukcyjne pomiędzy antenami różnych producentów, warto by antena i symetryzator były tej samej firmy. Ale jeżeli okaże się to problemem (prawdopodobnie nie), to jest to raczej problem mechaniczny niż elektryczny.
  • Poziom 13  
    Kolego kaem...

Moja antena jest firmy "Dipol" (tej samej do której podałem linka), ma ona nieznacznie inne nazewnictwo modelu (tak jak pisałem wcześniej - antena jest z lat 90'tych), ale jest to dokładnie ta sama antena, posiadająca (wg instrukcji) identyczne parametry. Symetryzator jest firmy Badmor, z tego co znalazłem w sieci - wychodzi że symetryzator podchodzi bezwzględnie do tego typu anten. Natomiast problem mam właśnie z tym "szerokim pasmem" :| Czy zastosowanie takiego symetryzatora "pomoże" antenie zbierać więcej śmieci? Może lepiej zastosować typowy przeznaczony do tego celu wąskopasmowy symetryzator? Czy może nie będzie żadnej zbytnio słyszalnej różnicy?

Pozdrawiam.

Zastosuj ten symetryzator, który masz a będzie OK.
    Zgodnie z wcześniejszą wypowiedzią "Dziękuję za odpowiedzi... Pozdrawiam." - temat Zamykam.

Regulamin pkt. 10.2 . [SP5ANJ]