Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita HR2470 - wymiana łożyska wahliwego

24 Mar 2010 09:12 11742 9
  • Level 9  
    Witam, posiadam sprzęt - jak w temacie - w którym chciałbym wymienić m.in. łożysko wahliwe. Po rozebraniu okazało się, że mam spory problem ze ściągnięciem pierścienia blokującego wszystkie elementy na wałku głównym (wg rozkładówki część nr 52).

Chwilowo poza rozgrzaniem całości i próbą siłową nic nie przychodzi mi do głowy, więc może ktoś ma pomysł na ściągnięcie tej części i odpisze zanim coś uszkodzę :-)

Pozdrawiam, Jarek
  • Level 9  
    REWELACJA - ta instrukcja, teraz muszę dorwać jakiś mądry ściągacz, bo ten który dorobiłem niestety poległ. Jeżeli mogę to proszę jeszcze o podobny opis do Makity HR 4000C
  • Level 17  
    Kolego krzysgrom nie widziałem jeszcze tej dokumentacji, często jakieś skomplikowane młoty składało się metoda prób i błędów jak składało się je po dłuższym czasie zanim przyszły części z serwisu z taka dokumentacja to nie ma problemu. Jest możliwość ze prześlesz mi schematy do większości młotów? Był bym wdzięczny.
  • Level 13  
    Ciężko było by przesłać ok 10GB schematów i rysunków. Ale zapraszam do współpracy serwis elektronarzędzi Legnica . A te co wkleiłem są w standardowej serwisówce. Podaje link do naszej strony www.elektromechanik.com.pl
    Nr GG i Tlen wysłałem na priw.
  • Level 10  
    Ten pierscien potrafi byc mocno wcisniety ;/ proponuj nagrzac , psiknac wd 40 , poczekac chwile i prasa . Oczywiscie po nagrzaniu zalecam wymiane lozyska pod nim (jesli dobrze pamietam 608)
  • Level 9  
    Odświeżając temat. Panowie to łożysko 608 jak kolega wspomniał po rozebraniu ma straszne luzy można ósemki kręcić. Czy to może być powód taki że wiercenie na udarze strasznie grzechocze. Myślałem, że to sprzęgło ale wymieniłem i dalej to samo.
  • Level 23  
    Zobacz czy element 44 nie jest wyrobiony wtedy terkocze po non stop przeskakuje. Czy sprawdziłeś łożysko o nr 41 które znajduje się w platikowej obudowie. Z drugiej strony musiałbym usłyszeć ten głos aby coś stwierdzić. Luzu mogły też dostać części znajdujące się w lufie 25 aby to sprawdzić wystarcz włożyć palec i sprawdzić czy element 31 się nie rusza.
  • Level 9  
    Znalazłem problem po wymianie łożyska 51 i elementu 44. Problem Pojawił się taki że jak kręcę wirnikiem to łożysko wahadłowe pchając tłoczek do góry i na dół to chcąc się obrócić na dole zatrzymuje się tak jakby blokowało i tylko chodzi gdy kręcę wirnikiem w lewo i prawo po 180 stopni bo przekręcić się nie chce i teraz nie wiem czy tłoczek się nie przyblokował czy łożysko źle kręci na sucho chodzi dobrze to łożysko wahadełkowe.