Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw.passat, b5, luzy przy puszczaniu i dodawaniu gazu.

24 Mar 2010 13:23 11804 11
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam mały problem, a mianowicie: gdy jadę na każdym biegu dodaję i puszczam gaz czuć wyraźne luzy, szarpnięcie. Podobnie dzieje się przy startowaniu w przód i w tył szarpie całym autem, jak by silnik miał wypaść :D
    Dodam, iż tydz temu zostało wymienione sprzęgło, koło dwumasowe zastąpione jednomasem. Poduszki pod silnikiem i skrzynią OK.
    Napewno do wymiany są dwa górne wahacze i koncówka drązka. I pewnie lewy przegub , gdyż podczas jazy strasznie coś strzela tak pow. 80 km na godz po dodaniu gazu.
    Czego to może być wina, czy jednomasu, przegół, łacznik stabilizatora czy co bo nie mam już sił do tego auta.
    Vw passat b5 TDI
  • Admin grupy Samochody
    Najpierw zlikwidować luzy w zawieszeniu.
  • Poziom 2  
    a cos pozatym?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czego oczekujesz? Jakiej odpowiedzi?
  • Poziom 2  
    Czy np takie są objawy przez zamiane dwumasu na jednomasę
  • Poziom 15  
    Witam .Jaki przebieg,ile lat,-luzy na przegubach zewnętrznych i wewnętrznych luzy w skrzyni biegów , razem zsumować i masz odpowiedż
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale przecież autor oczekuje odpowiedzi, że to nie zużycie auta, ale wynik zastosowanego sprzęgła nagle wprowadził mu takie luzy. I że nie trzeba robić zawieszenia i napędu, bo TTTM.
  • Poziom 35  
    zmień kodowanie z automata na manuala, dam se łeb uciąć, że masz zmienione kodowanie, po wejściu w Vag 01 Engine będziesz miał,w Soft Coding ustawione na 00001 zamiast 00002.

Dodano po 20 [minuty]:

zmiana jest bajecznie prosta, wchodzisz na recode, wpisujesz 00002 i klikasz na do it i już ale silnik ciepły będzie gorzej odpalał.

Ale co to ma kolego Sztomel wspólnego z luzami w zawieszeniu ?
  • Poziom 15  
    Witam.Ok,Wiem że nic nie wiem.Czepiając się sprzęgła -zniszczeniu uległy sprężyny w tarczy .Kiepska jakość:?:
  • Poziom 2  
    Przyczyny...Byłem u mechanika i jest wyraźny luz na półosi w przegubie wewnętrznym...w skrzyni a prócz tego zawieszenie i się robi... Chyba
  • Użytkownik usunął konto