Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BAUKNECHT GSXK7451 - problem z odpompowywaniem wody

photokom 24 Mar 2010 15:25 1223 4
  • #1 24 Mar 2010 15:25
    photokom
    Poziom 10  

Mam zmywarkę jak w temacie. Niestety zmywarka nie odpompowuje wody. Jak sprawdzić co jest powodem? Może ma ktoś z was do niej jakąś instrukcję serwisową? Szukałem ale nie znalazłem nic. Może od jakieś innej podpasuje?
    Wielkie dzieki za wszelką pomoc :-)

0 4
  • #2 24 Mar 2010 15:45
    !Yorgus!
    Poziom 15  

Najpierw sprawdź odpływ wody czy jest drożny jeżeli jest ok od spodu ( lub od przodu ) na dole jest dekielek rozkręć go i wymontuj pompe sprawdz czy nic w niej nie ma. Jeżeli będzie czysto to podłącz ją na krótko i sprawdz czy pracuje. Jak pracuje to sprawdź czy dochodzi do niej napięcie z modułu. Jak nie dochodzi to możliwe że masz uwalonego triaka który steruje pompą.

Zakładam że filtr sprawdziłeś.

Pozdrawiam

1
  • #3 24 Mar 2010 15:50
    photokom
    Poziom 10  

Oczywiscie filtr sprawdzalem. Jest czysty - niedawno zmieniany. Sprawde pompe tak jak piszesz - na krotko. Tylko jak sie do niej dostac? W tej chwili mam ja zabudowana w szafce. Ten triak to jakiś taki "normalny" - do dostania za rozsadna cene w kazdym sklepie? Czy moze byc z nim problem?

Czy ta zmywarka ma jakis tryb testowy? Tak zeby na szybko sprawdzic działanie poszczegolnych podespolow? Jesli tak to jak w niego wejsc?

0
  • #4 24 Mar 2010 16:01
    !Yorgus!
    Poziom 15  

aby wejść w tryb testowy musisz ustawić program na mycie wtępne (nie uruchamiac programu ) wyłącz zmywarke i naciskając cały czas przycisk start uruchamiasz ją aż dioda <start> zacznie migać.

Musisz ją wyciągnąć z zabudowy i przechylić
    Do pompy dostajesz się najlepiej od spodu. Dla ułatwienia sprawy rozkręcasz przedni dekiel ( na dole )i dno zmywarki.

A jeżeli chodzi o triaki to są do dostania, można też zamiennik ok 3zł za sztuke

0
  • #5 24 Mar 2010 17:09
    Jasxx
    Poziom 21  

Proszę o kod błędu jaki wyświetla się na panelu.
    Ile wody pozostaje w zmywarce?
    Czy tylko na końcu mycia, czy porzerywa pracę w trakcie cyku?

Zanim zaczniesz rozbierać zmywarkę można dokłądniej zdiagnozować jej usterkę. Problem jaki podpowiada Ci Yorgus jest tylko jednym z wielu, jakie mogły Cię spotkać.

0