Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-NR807

segalek 24 Mar 2010 17:24 999 0
 • #1 24 Mar 2010 17:24
  segalek
  Poziom 9  

  Witam,
  Od jakiegoś czasu jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego amplitunera - niestety mam problem z obsługa drugiej, trzeciej zony, tzn. ona nie działa.
  Wszystko robię jak należy (tak mi się bynajmniej wydaje), ale poproszę ludzi mądrzejszych o radę co może być nie tak.

  A wiec co robię aby włączyć 2 zonę:
  1. Podłączam głośniki do gniazd AV o nazwie SURR BACK Zone 2 L/R
  2. Wchodzę do Setup amplitunera, a tam: Speaker Setup -> Speaker Settings -> i tutaj aktywuje Zone 2 (oczywiście opcja Bi-amp zostaje wyłączona).
  3. Wchodzę jeszcze do Setup i wybieram opcje: Hardware Setup -> 2. Multi Zone i tutaj dla zony 2 mam ustawione Variable przy "Zone 2 Out" - czyli poziom głośności reguluje przy uźyciu odbiornika AV

  Tyle co do ustawień.  Samo użycie to włączenie Zone 2, wybór źródła (np. DVD lub CD) + ewentualne pogłośnienie / ściszenie...

  Ale gdy włączam zone 2 to nie wydobywa się w głośnikach żaden dźwięk - nie wiem z czego możne to wynikać??? CO jeszcze należy włączyć, a może coś jest uszkodzone w amplitunerze???

  Może ktoś zarzucić że głośniki są źle podłączone, nic podobnego bo gdy w Setup i tam: Speaker Setup -> Speaker Settings włączę opcje "Bi-Amp" to głośniki grają jak należy.

  Wspomnę tylko, że w jednym pomieszczeniu mam 3 głośniki: 2xfront (tj. L/R) + głośnik centralny, a w drugim pomieszczeniu mam dwa głośniki łazienkowe, które są właśnie wpięte w gniazda AV o nazwie: SURR BACK Zone 2 L/R

  Pytanie... Dlaczego przy włączonej opcji: "Bi-Amp" głośniki graja, a przy aktywowaniu zony 2 jest cisza w głośnikach????

  Dziękuję za każdą pomoc i wskazówkę?

  RP

  Problem w temacie a regulamin forum, proszę to poprawić!
  [_P_]

  0 0