Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odsłuchy do zespołu rockowego

Apapus 24 Mar 2010 17:49 1305 5
  • #1 24 Mar 2010 17:49
    Apapus
    Poziom 9  

Witam, posiadam kolumny aktywne Alto PS4 Litepack i jestem z nich bardzo zadowolony, wykorzystuję je do nagłośnienia wokalu, basu oraz stopy perkusji na próbach, natomiast na koncertach są to często fronty.

Chciałem sobie jakieś odsłuchy kupić i tak się zastanawiam, czy nie mógłbym kupić pasywnych i ich podłączyć pod te kolumny?

Pozdrawiam.

0 5
  • #2 24 Mar 2010 19:06
    DjMapet
    Poziom 43  

Chyba żartujesz. W Jaki sposób? Zestawy nie mają wyjść na kolumny pasywne. Poza tym w jaki sposób byś je kontrolował?
    Musisz zaopatrzyć się w odsłuchy aktywne, lub jeden aktywny z możliwością podłączenia pasywnego, lub pasywne plus wzmacniacz.
    Te 12" głośniki nie bardzo nadają się do nagłaśniania basu, a stopy to już na pewno nie. W pierwszej kolejności pomyślcie o sub-woferze i ew. piecu pod git. basową, bo ta dwunastka szybko ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu.

Pozdrawiam.

0
  • #3 25 Mar 2010 13:01
    Apapus
    Poziom 9  

zwróć uwagę, że nagłośnienie stopy i basu jest tylko w sali prób, więc natężenie dźwięku nie jest wcale duże.
    dzięki za radę, rozejrzę się za subwooferem na próby i aktywnymi odsłuchami.

0
  • #4 25 Mar 2010 17:52
    JacobG
    Poziom 22  

Jeżeli ogarnięty głośnik to będzie OK. Podaj cene max :D

0
  • #5 25 Mar 2010 18:31
    DjMapet
    Poziom 43  

Wiesz, z tym natężeniem dźwięku na próbach to różnie bywa :-). Z czasów, gdy było nas sześciu, została mi pamiątka - ubytek słuchu :-(.
    Znaczy, na próbach nagłaśniacie bas i stopę a na koncertach nie? Moim zdaniem, na koncertach było by bardziej pożądane.
    Jeśli ma być taniej a wystarczą wam dwa odsłuchy z tym samym ustawieniem, to kup aktywny z możliwością podłączenia pasywnego. Chyba że każdy muzyk, ma mieć indywidualnie ustawiony odsłuch, to wtedy dla każdego aktywny, jednak potrzebny będzie mikser z odpowiednią ilością wyjść AUX.

Pozdrawiam.

0
  • #6 25 Mar 2010 18:55
    Apapus
    Poziom 9  

Na próbach TE kolumny służą do nagłaśniania basu i stopy, na koncertach korzystamy głównie z miejscowego nagłośnienia.

Co do ceny, to nie wiem, z 1000zł/sztuki powiedzmy? To nie musi przecież mieć jakiejś mega mocy...

0