Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta DVB-S Twinhan 1030a sygnał cały czas 0%

24 Mar 2010 18:57 2787 8
  • Poziom 10  
    Posiadam kartę Twinhan 1030A i mam problem z jej uruchomieniem. System Windows 7 Home Premium (32 bity), procesor celeron D 2.4, płyta Gigabyte GA-8S648FX(-L), 1280MB DDR1. Ustawiłem antenę przy pomocy wskaźnika Satelite Finder na Hot Bird (z Astrą jest tak samo). Na komputerze użyłem programu Fast Satfinder (do ustawiania anteny). Problem polega na tym, że na komputerze we wskazaniach programu oba wskaźniki (poziom i jakość sygnału) cały czas są na 0%. Zarówno dla Astry jak i Hot Bird. Zainstalowałem sterowniki w wersji 2.4.1.1 razem z programem Twinhan DTV 2.608a.W menadżerze urządzeń karta jest widoczna. W DVB Viewer, DVB Dream i DVB Link karta także jest widoczna. Niestety cały czas brak sygnału. Gdy zainstalowałem sterowniki BDA 1.2.3.8 ze strony Twinhan wtedy w menadżerze urządzeń pojawiał się komunikat „ Nie można uruchomić urządzenia”. Podobnie w każdym programie do odtwarzania pojawia się komunikat - nie odnaleziono/nie można uruchomić karty itp. LNB jest nowy (TRIAX TSI 003), kabel również jest w porządku, wcześniej używałem go do TV. Teraz tylko zmieniłem końcówki na F. Zainstalowałem kartę na drugim komputerze z windows xp i jest tak samo. Generalnie sprawdziłem wszystko po kilka razy - bezskutecznie.

Wcześniej (zanim poprzedni temat wylądował w koszu) jeden z użytkowników forum zasugerował abym sprawdził miernikiem napięcie na wyjściu antenowym karty. Cały czas jest 18.74V. Podczas szukania kanałów jak i w programie Fast Satfinder gdzie można wybrać konkretny transponder (o polaryzacji H lub V). Podobno trzeba wymienić tranzystory i powinno działać. Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić taką diagnozę?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 30  
    Trudno powiedzieć co to moze być, jak masz możliwość podłącz kartę pod inną antene (dokładniej konwerter) najlepiej jakąś bez DiSEqCa, bezpośrednio pod konwerter i sprawdź w innym kompie (płyty gigaszajsa są dość konfliktowe z tego typu kartami).

Skoro napięcie jest 18V to ten tranzystor jest sprawny, w innym przypadku napięcie byłoby <5V lub wcale.
    Dziwne że na BDA nie działa, praktycznie teraz tylko takie sterowniki sie używa.
    Poczytaj te tematy na esacie, może coś pomoże:

http://forum.esat.pl/viewtopic.php?t=7142

http://forum.esat.pl/viewtopic.php?t=11288
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 10  
    Innej anteny nie mam, z resztą konwerter jest nowy prosto ze sklepu i jest podłączony bezpośrednio do karty. Włożyłem kartę do drugiego komputera z windows xp (płyta Epox EP-8KDA3I Atklon 64 3000+ 1GB). Tak jak pisałem wcześniej problem nadal występuje. Na sterownikach BDA w menadżerze urządzeń jest komunikat "Nie można uruchomić urządzenia Kod 10"

Generalnie problem jest taki jak w pierwszym linku. ID podsystemu ma wartość 0000-0000, a nie jak powinno być 0001-1822. Na płycie Epox z xp sterowniki nie chcą się zainstalować (nie odnaleziono sterownika). Dopiero po zmianie w pliku .inf wartości ID na 0000000 pozwala zainstalować sterowniki. Jednak nadal jest błąd o którym pisałem wyżej (Kod 10). Karta w ogóle się nie uruchamia, mimo że powinna te sterowniki BDA 1.2.3.8 są właśnie pod xp.
  • Poziom 24  
    Antena na pewno dobrze ustawiona - sprawdzałeś na jakimś tunerze stacjonarnym?
  • Poziom 10  
    Antenę ustawiałem przy pomocy wskaźnika sygnału SatFinder. Wycelowałem mniej-więcej na południe (tak jak anteny sąsiadów). Następnie kręciłem w prawo aż złapałem bardzo silny sygnał (zgodnie z opisów które wyczytałem to Astra), kręciłem dalej w prawo, aż złapałem słabszy sygnał. Zmniejszyłem wzmocnienie sygnału na wskaźniku i ustawiałem dalej. Wyszedłem na dwór i moja antena "patrzy" w tym samym kierunku co anteny sąsiadów z Cyfrowego Polsatu Jednak podczas ustawiania kiedy wskazówka wskaźnika pokazywała sygnał na komputerze w programie Fast SatFinder było cały czas zero. Nie wiem, czy ten program działa dobrze, czy nie ale w żadnym innym programie nie mogę znaleźć żadnych programów.
  • Poziom 30  
    "Mniej-wiecej" to pewnie antena źle ustawiona, te satfindery tanie potrafią nawet pokazać sygnał z sieci wifi.
    Podłącz pod stacjonarny sprawny tuner i sprawdź antene. Bez 100% pewności że antena jest ok ustawiona nie ma co dalej kombinować z kartą.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem i na tunerze działa. Niestety na karcie cały czas 0%.
  • Poziom 14  
    lenon83 napisał:
    Posiadam kartę Twinhan 1030A i mam problem z jej uruchomieniem. System Windows 7 Home Premium (32 bity), procesor celeron D 2.4, płyta Gigabyte GA-8S648FX(-L), 1280MB DDR1. Ustawiłem antenę przy pomocy wskaźnika Satelite Finder na Hot Bird (z Astrą jest tak samo). Na komputerze użyłem programu Fast Satfinder (do ustawiania anteny). Problem polega na tym, że na komputerze we wskazaniach programu oba wskaźniki (poziom i jakość sygnału) cały czas są na 0%. Zarówno dla Astry jak i Hot Bird. Zainstalowałem sterowniki w wersji 2.4.1.1 razem z programem Twinhan DTV 2.608a.W menadżerze urządzeń karta jest widoczna. W DVB Viewer, DVB Dream i DVB Link karta także jest widoczna. Niestety cały czas brak sygnału. Gdy zainstalowałem sterowniki BDA 1.2.3.8 ze strony Twinhan wtedy w menadżerze urządzeń pojawiał się komunikat „ Nie można uruchomić urządzenia”. Podobnie w każdym programie do odtwarzania pojawia się komunikat - nie odnaleziono/nie można uruchomić karty itp. LNB jest nowy (TRIAX TSI 003), kabel również jest w porządku, wcześniej używałem go do TV. Teraz tylko zmieniłem końcówki na F. Zainstalowałem kartę na drugim komputerze z windows xp i jest tak samo. Generalnie sprawdziłem wszystko po kilka razy - bezskutecznie.

Wcześniej (zanim poprzedni temat wylądował w koszu) jeden z użytkowników forum zasugerował abym sprawdził miernikiem napięcie na wyjściu antenowym karty. Cały czas jest 18.74V. Podczas szukania kanałów jak i w programie Fast Satfinder gdzie można wybrać konkretny transponder (o polaryzacji H lub V). Podobno trzeba wymienić tranzystory i powinno działać. Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić taką diagnozę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja bym zaproponował program media Portal w wersji 0.2.0.3 i sterowniki BDA 1.2.3.8 wybrać Hotbirda w menu przeskanować i tyle musi zadziałać (posiadałem kiedyś taka kartę).Oczywiście testowałem na xp
  • Poziom 10  
    Niestety tak jak pisałem na początku na sterownikach BDA karta w ogóle się nie uruchamia ("Nie można uruchomić urządzenia kod10" - zarówno na xp jak i 7). Działa tylko na sterownikach WDM 2.4.1.1. Jeśli chodzi o stronę programową to sprawdziłem już chyba wszelkie kombinacje (z Media Portal włącznie) przed założeniem tematu. Może ekspertem w dziedzinie IT nie jestem, jednak trochę potrafię mimo to tutaj poległem. Wydaje mi się, że wina leży po stronie karty, dlatego poprosiłem o pomoc właśnie na tym forum.