Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone posiada najlepszy ekran dotykowy wsród smartphonów

lukasker 24 Mar 2010 21:33 5632 3
  • iPhone posiada najlepszy ekran dotykowy wsród smartphonów Według testów przeprowadzonych przez MOTO Development Group, smartphone'em z najlepszym ekranem dotykowym jest iPhone firmy Apple. Test był wykonywany za pomocą robota, którym jednym robocim palcem wodził po ekranach rożnych telefonów rysując wzór. Telefon który uzyskał najdokładniejszy wzór okazał się właśnie iPhone. Zaraz zanim uplasowali się Google Nexus One i HTC Droid Eris, choć oba telefony miały nieco gorszą jakość niż iPhone. Inne smartphone'y takie jak BlackBerry Storm2 i Palm Pre osiągnęły gorsze rezultaty.
    Rezultaty nieco różniły się od przeprowadzonych wcześniej testów wykonywanych przez człowieka, który w każdej chwili może zmienić silę nacisku i prędkość.

Test wykonywane przez człowieka

Testy wykonywane przez robota.

Fajne! Ranking DIY
  • #2 25 Mar 2010 15:32
    timo66
    Poziom 23  

Trochę marny ten test, iphone wygrał tylko dlatego że powierzchnia wyświetlacza jest gładka, przy innych wyświetlaczach wyraźnie widać jak palec podskakuje w miejscach przecięcia - czyli tam gdzie już było wcześniej "zabrudzone" palcem i ot cała filozofia. test zrobiony po to by założenia appla co do sprzedaży się sprawdziły, bo kto normalny maluje w paincie na smatrphonie:?: - tym bardziej nie wynajmne robota by to zrobił za mnie. Jak dla mnie to HTC ma lepszy wyświetlacz bo linia nie zaokrągla się na krawędzi jak w iJabłku :P

• #3 25 Mar 2010 20:54
    george2002

Poziom 20  

Ja niestety jestem posiadaczem Iphone 3G i o dziwo maluję na tym telefonie ale nie obrazy :) i nie narzekam na jego dotyk, wręcz mi się podoba - mam nadzieję że przedmówca nie jest tzw anty jabłkowcem i miał przynajmniej przez 1 miesiąc ten telefon bo po 1-10dni to ja też nie mogłem się przyzwyczaić do dotyku w Iphone - przesiadka z motorolnika a925 :)
    Od razu dla porównania brat ma HTC HD2 i jak na razie i on i ja zauważyliśmy że dotyk w Iphonie jest lepszy - nie piszę o ekranie bo sam ekran to ma fajniejszy HTC - bo większy :D - tak jak zawsze to moje opinie ale tym razem również brata ;)

Pozdrawiam
    George2002

• #4 25 Mar 2010 21:21
    kitor
    Poziom 34  

Blablabla, jak widzę te "proste" linie to już widzę obiektywność testu. Na wyświetlaczu rezystywnym z byle starszego palmtopo-telefonu narysuje się idealnie prostą linię (o ile lcd nie jest uszkodzony).

Tyle że przy rezystywnym trzeba by mocniej docisnąć, no i kto tu na to zwróci uwagę.

@george2002

hd2 to WM, system niedostosowany do obsługi palcem, stąd też pozornie mniejsza dokładność. Bardzo "wesołym" elementem w nim jest panel kalibracji ekranu... ciekawe jak to skalibrować, skoro żeby zareagował trzeba przyłożyć palca.