Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogar 200 gasnie przy ruszaniu.

kondixxx 24 Mar 2010 21:49 3970 15
  • #1 24 Mar 2010 21:49
    kondixxx
    Poziom 8  

Mam problem gdy zapale ogara i wbije na 1 ogar po prostu gaśnie jak ruszam. Nawet gdy dam mu więcej gazu żeby ruszył, i bardzo wolniutko puszczam sprzęgło to nic nie daje. Nie wiem, zapłon trzeba wyregulować czy co? :D

0 15
  • #2 24 Mar 2010 22:08
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Regulacja zapłonu, rzuć okiem na gaźnik - moze iglica sie zawieszać albo zbiorniczek wyporowy jest dziurawy ( miałem tak ).

0
  • #3 24 Mar 2010 22:16
    1086839
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Mar 2010 22:20
    kondixxx
    Poziom 8  

Tak da sie popchac na 1 a czy sporo ciezej to raczej nie . na 1 da sie go tez odpalic ale to z popychu bo ruszyc nie da rady na reszcie biegow dobrze sie jezdzi moze niekiedy cos tam nei chce sie wbic no ale to nie nowy motor xd
    a zbiorniczek wyporowy nie jest dziurawy poniewaz gaznik jest nowy wgl raczej z gaznikiem nic to nie bd zwiazane bo gaznik jest nowy jedynie co to ta iglica ;p

0
  • #5 24 Mar 2010 22:24
    D.J. Slim
    Poziom 20  

Wybaczcie, że się wtrącam... ale ja mam pytanie z innej beczki..
    Jak się zachowuje Twój Ogar przy rozgrzanym silniku? Mam na myśli uruchamianie..

1
  • #6 24 Mar 2010 22:33
    kondixxx
    Poziom 8  

Znaczy sie nie powiem ci zaduzo bo mam problem z kopka a mianowicie mam wytarte zabki i nie odpala mi na kopke odpalam z popychu no a z popychu to zawsze lapie ;p
    chyba ze jeszcze o cos innego ci chodzi?

0
  • #7 24 Mar 2010 22:39
    1086839
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 24 Mar 2010 22:42
    helena33
    Poziom 27  

To nie gaznik ani rozszelnienie silnika, najwidoczniej przesuwa się wałek w skrzyni biegów w momencie gdy wrzucasz jedynke, przyczyną może być ziger pod łożyskiem wałka sprzęgłowego. Następnym razem po odpaleniu silnika i wrzuceniu jedynki zanim puścisz sprzęgło bujnij się pół metra do tyłu i pół metra do przodu, dopiero puszczaj sprzęgło, jęsli okaże się że ruszy to już wiesz że to wina wałka.

Pozdrawiam

0
  • #9 25 Mar 2010 09:52
    kondixxx
    Poziom 8  

i jak ruszy wtedy bd musial wymienic walek?
    A skomplikowana jest taka wymiana? xd

0
  • #10 25 Mar 2010 10:24
    Tombou
    Poziom 14  

mi to tez wygląda na uszkodzenie nie sinika tylko skrzyni, położenie wałka na pierwszym biegu blokuje i zadławia silnik

0
  • #11 25 Mar 2010 10:56
    helena33
    Poziom 27  

Może nie koniecznie wymienić wałek, coś mi się wydaje że mógł sie tylko wytrzeć ziger (zabezpieczenie łożyska na którym osadzony jest wałek) jeśli było by to to wtedy wystarczyło by zdjąć dekiel od strony sprzęgła, odkręcić sprzęgło i założyć nowy ziger( chyba ze spadł tylko ten co był). Oby to było tylko to, bo jeśli też jest uszkodzona tulejka ślizgowa z wałka równoległego (pośredniego) to już wtedy niestety trzeba byłoby rozebrać silnik. Ale jestem w 100% przekonany że to jest wina zabezpieczenia a raczej jego uszkodzenia w wyniku starości, przetarcia, lub poprostu spadło. Gdyby doszło do sytuacji że byś musiał dostać się do tego zigera, poruszaj wałkiem na boki i zwróc uwage na ruch łożyska, jeśli rusza się w karteże to wtedy troche nie dobrze, ale o jeszcze nie kraczmy. Jak będziesz miał czas to sprawdz ruszanie z jedynki po uprzednim odepchnięciem w tył i w przud. choć może zajść taka sytuacja że też nie ruszy bo na wduszonym sprzęgle też ten wałek może sie odsuwać blokując skrzynie. Sprawdz najpier, pózniej będziemy pisać dalej. Pozdrawiam

1
  • #12 25 Mar 2010 13:05
    kondixxx
    Poziom 8  

Postaram sie sprawdzic to jeszcze dzisiaj tylko musze wyregulowac to sprzeglo bo nie mam prawie biegow tylko luz ;/ a jesli mam luz to w ktora str musze krecic srobka?

0
  • #13 25 Mar 2010 13:12
    helena33
    Poziom 27  

Jak dobrze rozumiem, sprzęgło się ślizga tak ?? Czy biegi wchodzą normalnie i jręcą silnikiem ??

0
  • #14 25 Mar 2010 19:04
    kondixxx
    Poziom 8  

Biegi wchodza normalnie ale z jedynki nie chce ruszyc ;/ ej jak sie reguluje to sprzeglo bo probowalem to przestawic ale cos mi cos odbijac jak nacisne sprzeglo ;/

0
  • #15 25 Mar 2010 19:11
    helena33
    Poziom 27  

Luzuje się kontre na popychaczu wodzika i ustawia się luz, a zobacz jak jest możliwość czy przy wduszaniu sprzęgła przesuwa się wałek zdawczy.

0
  • #16 25 Mar 2010 19:44
    kondixxx
    Poziom 8  

Zdaje mi sie ze tego nie ustawie ... bo jakos mi to nie szlo chcialem to przestawic i zaczalem ta srobka krecic az wkoncu linka tak jakby nagle stala sie bardzo dluga i nie chce mi odbijac jak nacisne sprzeglo ;/ a moze dasz rade mi jakos dokladniej wytlumaczyc jak to ustawiac krok po kroku ;/

Moderowany przez Rycho T:

Kolego, daj to do zrobienia komuś, kto ma o tym pojęcie. Regulamin, punkt 8.1.

0