Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego z TV i dekoderem Cyfra+

kotwica 24 Mar 2010 23:24 10089 10
  • #1 24 Mar 2010 23:24
    kotwica
    Poziom 2  

Witam.

Posiadam TV Samsung LCD LE37B550, kino domowe LG HTZ762PZ oraz dekoder Cyfry+ Philips HD PVR 7201/91. Jak to połączyć ze sobą aby otrzymać jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

TV Samsung LCD LE37B550:
    terminal HDMI x 4,
    EURO (AV)
    EURO (RGB)
    DVI Audio
    Component,
    Wyjście optyczne audio
    Wejście i wyjście audio (na cinch)

Kino LGHTZ762PZ:

Złącze HDMI OUT
    Złącze EURO (RGB)
    Wyjście komponentowe
    Wejście optyczne
    Wejście audio

Dekoder Cyfra + Philips HD PVR 7201/91:

Złącze HDMI OUT
    Wtyczka Ethernet
    2 x Złącze EURO (RGB)
    Cyfrowe wyjście audio S/PDIF
    Wyjście audio hi-fi (cinch)

Dotychczas TV z kinem i TV z dekoderem mam podłączone kablami HDMI. Kino z dekoderem na razie połączyłem przez kabel EURO-EURO ale nie grają mi tylne głośniki . Podczas testu sprawdzałem i wszystkie grały więc myślę że jest to kwestia połączenia, chyba że może trzeba coś ustawiać w menu sprzętu. Pozdrawiam i bardzo proszę o wskazówki.

0 10
  • Mitronik
  • #2 25 Mar 2010 08:26
    luckyJohn
    Poziom 10  

Tylne głośniki nie będą grały na przewodach Euro. Tam są tylko kanały prawy i lewy. Podłącz dekoder do kina poprzez S/PDIF i będzie dekodować wszystkie systemy dźwięku o ile kino takowe kdekodery posiada. Co do pozostałych połączeń wybrałeś najlepsze możliwe. (myślę o HDMI). A tylne głośniki zagrają jak tylko kino dostanie cyfrowy sygnał Dolby Digital lub DTS. Euro to przewód analogowy

0
  • #3 30 Paź 2010 18:57
    hacker
    Poziom 26  

Przepraszam, że się podpinam do tematu, ale także posiadam ten model dekodera do C+ i mam takie pytanie:
    Czy do pełnego zdekodowania dźwięku w standardzie DD przez amplituner trzeba użyć wyjścia coaxialnego S/PDIF czy jest on przesyłany także poprzez wyjście HDMI :?:

0
  • #4 31 Paź 2010 21:35
    luckyJohn
    Poziom 10  

Nie trzeba> Przewód HDMI przesyła dźwięk DD jednakże nie wystarczy ci jeden taki przewód w tym przypadku. Jednym łączysz dekoder z tv a drugim musisz połączyć dekoder z amp. Z tego co wiem nie posiada on dwóch wyjść HD więc pozostaje S/PDIF (według mnie i tak najczystszy dźwięk, w końcu przewód optyczny i trudniej go zakłócić)

0
  • Mitronik
  • #5 01 Lis 2010 00:54
    hacker
    Poziom 26  

Na chwilę obecną mam podłączony dekoder z tv poprzez hdmi, a następnie optycznym toslinkiem tv z amplitunerem i w tym jest problem, że nie mam w głośnikach sygnału w pełnym systemie DD 5.1. Dlatego zastanawiam się czy uzyskam to poprzez wyjście spdif z dekodera ? Dodam, że w ustawieniach ma on tylko opcję dźwięku na wyjściu jako mono lub stereo i to mnie trochę dziwi.

0
  • #6 04 Lis 2010 17:45
    luckyJohn
    Poziom 10  

Praktycznie żaden telewizor nie poda dźwięku w formacie 5.1 ponieważ nie posiada dekoderów DD. Efekt zyskasz tylko poprzez połączenie AMP z dekoderem. Po optycznym kablu dekoder podaje dźwięk DD o ile program jest nadawany w tym formacie. Tym optycznym przewodem podłącz dekoder z amp i ciesz się dźwiękiem i efektami. Miłego odsłuchu. :)

0
  • #7 06 Lis 2010 18:29
    hacker
    Poziom 26  

Właśnie w tym problem, że dekoder ma wyjście coaxial a ampli wejście optyczne i po podłączeniu przez przejściówkę C/O nie mam sygnału, dlatego kombinuje przez telewizor. Co do telewizora to mam lcd z dekoderami DD i DD Plus więc bez problemu koduje dźwięki w tym formacie, dowodem jest to, iż przy odbiorze tv DVB-T podawany i kodowany jest sygnał w DD na amplitunerze. Problemem jest tylko sygnał pochodzący z dekodera od C+ :/

0
  • #9 28 Lis 2010 13:45
    wiolap1984
    Poziom 2  

Ja mam następujący problem. Mam LCD Samsung LE40C530 do tego kino domowe Samsung HT-C555 i dekoder polsatu cyfrowego Echostar DSB 606. Połączyłam dekoder do tv za pomoca euro-euro. Dekoder z kinem za pomoca opticala. A kino z tv za pomoca HDMI. i grają mi tylko dwa przednie głośniki i subwoofer. nie grają dwa tylne i centralny. na testach wszystkie chodzą, a jak włączam telewizje albo film na dvd to chodzą tylko przednie a z tyłu cisza. Gdzie jest błąd? na dekoderze mam włączoną opcje dolby digital. na pilocie kina nie chodzi mi opcja pro logic II ani podbicie basów. też nie wiem dlaczego. prosze o pomoc.

0
  • #10 28 Lis 2010 15:17
    Pablo1964
    Moderator

Przy filmie na DVD też? To niemożliwe. Wejdź w menu płyty po włożeniu do odtwarzacza i wybierz w ustawieniach dźwięku wersję 5.1.

0
  • #11 28 Lis 2010 18:35
    wiolap1984
    Poziom 2  

Może na oryginalnych płytach będzie szło. Musze jutro jakąś kupić i spróbować. Ale na nagrywanych płytach idzie tylko na dwa głośniki i nie mogę tego zmienić. Próbowałam włączyć dolby pro logic II na pilocie i nic.

Dodano po 19 [minuty]:

Już sama rozwiązałam swój problem. Wystarczyło rozkodować pilota, żeby wszystko zaczęło działać. Teraz mogę się cieszyć bez ograniczeń swoim sprzętem.

0