Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralka CONLOG w mazda 323F - pilot nie działa

flashmaniak 25 Mar 2010 11:44 4831 5
  • #1 25 Mar 2010 11:44
    flashmaniak
    Poziom 9  

Witam

Posiadam samochód mazda 323F 1.8 1996 rok.
    Zamontowana jest w nim immobiliser CONLOG ( nie fabrycznie )
    Po wciśnięciu przycisku na pilocie otwiera/zamyka się centralny zamek i wyłącza/załącza się immobiliser. A jeśli np wyczerpią się baterie w pilocie to jest specjalne gniazdo w które można włożyć pilot (pestkę) i immobiliser zostaje zdeaktywowany.

Miałem problemy z działaniem pilota (raz działał a raz nie) więc wymieniłem baterie w nim i w końcu działał za każdym razem aż do dziś.

Obecnie nie działa mi pilot ( czyli po wciśnięciu przycisku na pilocie centralny zamek nie działa i oczywiscie immobiliser też się nie deaktywuje).
    Muszę otwierać centalny z kluczyka i deaktywować centralny przez włożenie pestki do gniazdka.

Chciałem dziś wywalić ten immobilaiser gdy się do niego dobrałem zobaczyłem ze sterczy koło niego antenka :)
    I teraz gdy zbliżę pilot do antenki na odległość około 1 cm a wręcz prawie dotykam pilotem do antenki to pilot działa.

Co tu może być przyczyną ? Baterie zakładałem niedawno nowe ...wyładowały się tak szybko ?

Proszę o wskazówki co dalej robić z niedziałającym pilotem i czy w ogóle to naprawiać czy wywalić od razu.
    Dzięki

Przewody przy centralce:

Gniazdo na "pestkę":

A tu ciekowstka. Znalazłem ten przycisk ukryty pod deską rozdzielczą.
    Po naciśnięciu na niego raz przy włączonym zapłonie aktywujemy/deaktywujemy immobiliser na zawsze

Oznaczenie immobilisera:

0 5
  • #2 07 Kwi 2010 21:59
    flashmaniak
    Poziom 9  

dobra nie ważne....
    wywaliłem tego CONLOGA.....

0
  • #3 25 Lis 2010 21:26
    szuwareksss81
    Poziom 9  

Witam mam taki sam centralny i taki sam problem po wymianie baterii może tydzień działa pilot i po tym czasie wygląda na to,że baterie są wyczerpane.
    Panie flashmaniak mam do pana pytanie czy wymienił pan piloty ,jeśli tak to na jakie i co jeszcze potrzeba wymienić ,żeby to wszystko działało, jak obejść tą wtyczkę w którą wkłada się pilota?

0
  • #4 25 Lis 2010 23:49
    flashmaniak
    Poziom 9  

ja wywaliłem to centralkę CONLOG razem z pilotami i kupiłem sobie nową na allegro za 100zł :)
    naprawdę nie warto się babrać z tym CONLOG bo z niego nic nie będzie (szkoda czasu i nerwów)
    Pilotów do tych centralek nigdzie nie dokupisz i nikt Ci ich nie naprawi.

A nowa centralka z pilotami działa do dziś super !
    100zł to chyba nie majątek ?

p.s pamiętam że u mnie pilot działał jak przyłożyłem go dosłownie do centalki, ale wymiana baterii nic nie pomagała

0
  • #5 27 Lis 2010 00:45
    szuwareksss81
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedź ale chciałbym jeszcze pomarudzić a co się stało z immobilaiserem,że niedziała jak mam go odłączyć żebym nie musiał tam pod kierownicę wkładać kluczyka , czy te stare siłownki zostają czy muszę wymienić na nowe i jaki model centralnego kupić

0
  • #6 02 Gru 2010 19:43
    szuwareksss81
    Poziom 9  

witam jeszcze raz i ponawiam prośbę o dokładny opis tego co trzeba zrobić,co wymienić i co zrobić z immobilaiserem a dokładnie chodzi mi o to jak obejść tą wtyczkę do której wkładamy pilota

0