Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe, złapanie dzwięku z TV.

25 Mar 2010 12:29 1818 3
  • Poziom 8  
    Ciężko mi wybrać dział wiec jak coś przenieście do prawidłowego

Kupiłem ostatnio słuchawki bezprzewodowe.Konkretnie takie Link
    W instrukcji jest info :

Code:
    Zakres częstotliwości nośnej: 863,0-865,0 MHz

To są dwa różne kanały mogę sie przełączać.
    Używam ich do kompa.Wczoraj jak akurat nic nie robiłem coś usłyszałem.
    Były starsze szumy i zakłócenia. Nie widziałem co to.Wiem,że była to rozmowa.Trudno się było usłyszeć co konkretnie było mówione.

Doszedłem do tego,że był to dzwiek z TVN-u!Jestem tego pewnien gdyż do sprawdziłem z Tv! Leciała Brzydula czy cos w tym stylu.

Potem( jakaś godzinę później ) na chwile usłyszałem dźwięk z TVN Trubo(poznałem program Uwaga Pirat)

Jak to możliwe,że usłyszałem Tv? Telewizje mam jeszcze analogowa tv ,LCD!

Jedyne dla mnie logiczne wytłumaczenie to takie,że ktoś ma w bloku jakiś podobny sprzęt i słuchał TVN i ja złapałem na chwile jego sygnał.
    Teoretycznie zasięg to 100m

Jak mówiłęm był słaby i zakłócony ale był.
    Spotkał się ktoś z takim czymś?
  • Poziom 16  
    Teoretycznie nie powinieneś łapać sygnałów żadnych na słuchawkach bo oficjalnie fonia w paśmie V kończy się na 861,75MHz a zakres kanału 69 w tym paśmie to 854 - 862MHz. No ale tylko teoretycznie. Może jakaś kablówka "sieje" sygnał poza oficjalną skalę (raczej mało prawdopodobne) albo ktoś ma jakiś transmiter to przekazywania fonii (i wizji) po domu akurat na tych częstotliwościach? Może właśnie słuchawki bezprzewodowe podłączone do TV i to mi się wydaje najbardziej prawdopodobne. Popytaj po sąsiadach czy ktoś ma jakiś sprzęt bezprzewodowy do słuchania i dogadajcie się co do kanału, na którym słuchacie, aby sie nie pokrywały ;)