Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Sennheiser, wydatniejszy, głębszy dźwięk.

25 Mar 2010 14:39 2086 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Na wstępnie chciałbym przeprosić jeśli temat znalazł się, w niewłaściwym dziale ale po przeglądnieciu wszystkich działów wydaje mi się, że ten jest najodpowiedniejszy

Sprawa dotyczy słuchawek Sennheisera
    Przed paru laty zakupiłem do użytku domowego HD 202
    http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en....path=private_headphones_hifi_wired-headphones
    i byłem z nich bardzo zadowolony.
    Niedawno odczułem potrzebę zakupienia lepiej tłumiących słuchawek- ponieważ do perkusji potrzebna jest dobra izolacja A. żeby nie ogłuchnąć B, żeby słyszeć podkład.
    Zdecydowałem się na HD 215 jako przeznaczone dla DJ i monitoringu audio. Wybrałem takowe ponieważ te typowo do studia czyli HD 280 Pro, są dwa razy droższe niż te HD 215.
    http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en....ones-headsets_dj-headphones_500156?Open&row=2
    W opisie było napisane, że dobrze tłumi dźwięki z otoczenia, jednak jak się okazało nie do końca tak jest i te HD 202 pod tym względem nie zostają w tyle. Niestety nie mogłem ich przetestować w sklepie ponieważ nigdzie w Krakowie nie ma ich na stanie- jedyne resztki zostały po sklepach internetowych :/
    Sprawa jednak dotyczy dźwięku. Dźwięk w słuchawkach 202 wydaje się głębszy, wydatniejszy, posiadający więcej basów- a mają dużo mniejszy zakres(18- 18kHz) niż te 215 ( 12 - 22k Hz). Pomijam fakt, że chyba są cichsze. Może ktoś w łopatologiczny sposób mi to wyjaśnić ?
  • Moderator
    Niestety, tak jak w większości przypadków lepsze jest wrogiem dobrego.
    Najlepsze słuchawki jakie zostały zrobione do takich celów to właśnie HD-200 i HD202.
    HD215 i HD280 to fajne słuchawki ale na scenę się nie nadają.
    Sam od lat używam wyłącznie HD200 i widzę że Sennheiser znów ma je w ofercie.
    http://www.aplauzaudio.pl/sennheiser/root/for...awki/Sluchawki%20DJ-STUDIO/HD%20200%20Master/

Natomiast najlepsze słuchawki jakie używałem kiedykolwiek to pewien model Denona - nie pamiętam typu.
    Bas był poniżej 10 Hz, na specjalnych utorach testowych infrabęben schodząc poniżej 10 Hz wywoływał uczucie utraty równowagi, czyli była to prawidłowa reakcja błędnika.
  • Poziom 9  
    yy nie rozumiem co z tym błednikiem. Tutaj ma nie schodzic poniżej 12 Hz :) więc ? proszę zgłęb ten temat

a co do HD 200 to chciałem takie kiedys kupic ale miałem zbyt mało kasy, nie były tanie z tego co pamiętam. Widziałem takie na klipie dotyczącym produkcji materiału Vader w studio- dlatego doszedłem do wniosku, ze muszą być dobre.
    a czy hd 202 sa dobre do studia - w to wątpie - mają niska izolacyjność. Najlepsze sa do perkusji Vic Firth ( producent pałeczek i miotełek do perkusji)
    Jeśli chodzi o perkusje to ona robi dużo hałasu- do 114 dB :) no chyba, że wytłumie pomieszczenie to troche wysokie dźwięki przestaną świszczeć.

Ma ktoś jeszcze jakieś teorie czemu droższe, o lepszych parametrach słuchawki brzmią "gorzej" ?
    Po prostu nie ogarniam tematu, spodziewałem sie- nie tyle lepszej jakości - bo to cięzko usłyszeć- ale na pewno nie gorszej :D
    przynajmniej sa wygodne i mają odpinany kabel spiralny za jedyne 260 zl ...
  • Moderator
    Mea culpa, pomyliłem modela,
    Wpisałem HD202, miało być HD210.
    Nie wiem po ile kupowałeś HD200, swego czasu wiem że w sklepach były za ponad 300 zł ale to tylko marża sklepu tak windowała cenę. Od dostawcy miałem już ofertę po 160 zł za 10 par słuchawek.
    Parę lat temu widziałem HD200 w Kaufhoffie (6te piętro) w Berlinie przy Alexanderplatz za 18 Euro. W innych sklepach były po 19,99 Euro
    Z ta jakością starszych modeli to już tak jest. Po prostu kiedyś nie oszczędzano na materiałach, konstruktorzy mieli wiedzę a nie komputerowe wspomaganie analfabetyzmu technicznego.
    Klasycznym przykładem starych znakomitych rozwiązań to kultowy mikrofon jakim jest SM7 Shure.
    Jest wersja rozwojową SM1, który został opracowany w 1927 roku i produkowany był od 1929 do około 1956 roku. Nowsze wersje to SM7, SM7a, SM7b które są niczym innym jak SM1 w nowej obudowie i zmienionym układem mocowania i nowym obwodem magnetycznym. Nie ma lepszego mikrofonu na stopę.
    Odnośnie perkusji; sam nagrywałem wiele utworów, niektóre są dość powszechnie znane z anten radiowych czy wydawnictw płytowych i cała sztuka nagrania perkusji wynika z umiejętności cichego grania. Koncert to coś innego a nagranie coś innego. Niewątpliwie to jeden z najtrudniejszych instrumentów do realizacji. Trudniejsze są tylko organy piszczałkowe, np Katedra w Oliwie.
  • Poziom 9  
    nie kupowałem HD 200 , ja mam HD 202. Tak czy siak czy te 200 czy 210 sa za drogie- ale co to jest kupić 10 par słuchawek albo pojechać do niemiec ?...
    te 210 wyglądają na takie co dałyby radę

Co do perkusji nie chodzi mi o realizacje tylko o granie dla własnych potrzeb i słyszenie podkładu lub metronomu- ot co :)
    a co do cichego grania- chociaż nie jestem dobrym perkusistą- to wiem, ze czasem trzeba przypierniczyć rimshotem w werbel albo chinke- w granicach rozsądku. Z kolei z drugiej strony co oznacza cicho ? Cicho to se można grać na mp3 czy CD z głośników ale instrumenty mają swoją głośność i tyle.

tak czy siak nie ma zadowalających słuchawek za taką cenę - jak w tym wypadku do 260 zł.
    Nadal jednak nie rozumiem dlaczego droższe słuchawki nie są lepsze od tańszych- domowych, nie ogarniam :/
    na początku pomyślałem, że to może podróbka ale nic na to nie wskazuje- dobre materiały, solidne wykończenie, wiarygodne pudełko i gwarancja importera

Poza tym tez nie rozumiem co za problem dodać jakąś gęstą piankę tłumiąca- koszty znikome a efekt by był rewelacyjny.
    Ktos nie pomyślał i tyle