Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Peugeot Speedake problem z iskrą

marioodkrywca 25 Mar 2010 18:10 6360 9
 • #1
  marioodkrywca
  Level 13  
  Witam,
  Po roku czasu odkopałem skuter z piwnicy. Mój problem polega na tym, że po zakręceniu rozrusznikiem na świecy pojawia się tylko raz iskra. Po kolejnym zakręceniu sytuacja jest analogiczna. Od czego najlepiej zacząć? Niestety jestem laikiem dlatego pomimo wielu przeczytanych tematów na forum związanych z zapłonem jestem zmuszony napisać własny. Pragne nadmienić, że skuter nie posiada alarmu ani "immobilazera" :)
  Pozdrawiam
 • #2
  helena33
  Level 27  
  Podstawiałes już drugą świece ?? Sprawdz przewód WN, może ma uszkodzenie, przepalony od środka. Głębiej szukając nie wiem czy jest sens skoro jesteś "laikiem"w tej dziedzinie sportu. Pozdro
 • #3
  marioodkrywca
  Level 13  
  Na innej świecy jest zupełnie to samo. Słowo laik chodziło o to ze nie posiadam super profesionalnego sprzętu poza miernikiem.
 • #4
  helena33
  Level 27  
  to zmierz tymi miernikami przewodność przewodu WN, podstaw drugi moduł, sprawdz cewki, momierz je omomierzem, poszukaj w instalacji ; moze gdzieś jest przetarty przewód zwiazany z zaplonem.
 • #5
  chudy911
  Level 15  
  Najprawdopodobniej padnięty moduł.
 • #6
  marioodkrywca
  Level 13  
  Dokonałem kilku pomiarów. Zacząłem od początku instalacji tj. od iskrownika. Z iskrownika wychodzą 3 kable schodzące się w kostkę.
  Na 2 jest napięcie rzędu 85v (oczywiście podczas kręcenia rozrusznikiem) 3 to masa. Na 4 kablu również jest napięcie ale akurat nie pamiętam jakie.
  Po podłączeniu w/w kostki napięcie gwałtownie spada do ok 2V. Kable od tej kostki odchodzą w wiązkę idącą na przód skutera (stacyjka itp) oraz do regulatora napięcia.
 • #7
  BmwRulez
  Level 13  
  Podłącze sie pod temat, tez mam taki skuter i czesto nie moge go odpalić. Na poczatku myslałem ze to własnie swieca ponieważ zanikała na nim iskra jednak na tym skończyła sie moja wiedza. Jaką wartość powinna miec cewka zmierzona omomierzem?
 • #8
  bbmotor
  Level 14  
  Próbuj ściągnąć serwisówkę. Powinno być tam podane jakie parametry mają cewka WN, impulastor (o ile jest typowy jak w wiekszości skuterów), cewka zasilająca.
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  zylax4
  Level 16  
  Sprawdź wszystko co biegnie od rozrusznika . Właśnie mi się tak zdarzało lekkie przebicie, malutka iskra na oko prawie niewidoczna i nawet na kopnik nie zapali .