Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS CD445 Duo - nie rozłącza lini

papudrun 25 Mar 2010 18:56 3266 3
    papudrun
    Poziom 12  
    Witam,

Posiadam telefon bezprzewodowy PHILIPS CD445Duo. Jak w temacie - telefon po wciśnięciu czerwonej słuchawki nie rozłącza lini telefonicznej.

Po wylutowaniu warystora sytuacja bez zmiany. Diody wylutowane i sprawdzone omomierzem - sprawne. Na płycie brak scalaka np. PHC2300. Trzy układy scalone które widać na zdjęciu to szeregowa pamięć flash, eeprom oraz wzmacniacz audio.

Myślę, że może być uszkodzony któryś z tranzystorów smd znajdujących się na płycie. Jak można sprawdzić który z nich odpowiada za rozłączanie linii?

PHILIPS CD445 Duo - nie rozłącza lini
    Lucjan52
    Poziom 27  
    Odszukaj tranzystory D2, D1. To tranzystory kluczujące, odpowiedniki MPS 92 i 42.Jeden z nich jest uszkodzony. W Philipsach bywają 2 tranzystory D2. Są tuż po mostku.
    papudrun
    Poziom 12  
    Na płycie znajduje się kilka tranzystorów 1AM, wspomniany przez Ciebie 1D oraz blisko niego dwie sztuki H4D.

Po wylutowaniu 1D sytuacja bez zmian. Podejrzenie padło na znajdujące się w pobliżu H4D - po wylutowaniu jednego z nich telefon działa sprawnie.

Czy te dwa tranzystory są wpięte "równolegle" w celu zwiększenia wydajności prądowej dla tego telefon odpalił? Czy zostawienie go w takim stanie (bez jednego z tych dwóch tranzystorów) może mu jakoś zaszkodzić?

Z tego co udało mi się odszukać uszkodzony tranzystor to BCW69R czyli zwykły PNP z U(C-E)=MAX 50V. Z informacji, które znalazłem na forum to zazwyczaj w tym miejscu powinien znajdować się fet. dla tego nie jestem pewny tego symbolu. Czym najlepiej podmienić uszkodzony tranzystor? Może być nawet coś w odbudowie TO92.
    Lucjan52
    Poziom 27  
    Jego odpowiednikiem jak już pisałem jest MPSA 92 E-C 300V.Na 50V długo nie pochodzi. Muszą być obydwa. Na jednym nie załączy linii.