Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sygnał z wieży na wzmacniacz.?

karol17 25 Mar 2010 19:15 3511 23
e-mierniki
    karol17
    Level 15  
    Mam wzmacniacz Brandt A2524 2x25W 8Ω i czytałem ze jeśli puszcze na niego sygnał z wieży na tzw. full( w wieży dam full) to może coś się popsuć bo na wejście wzmacniacza pójdzie za duże napięcie.
    Czy to jest prawda?
    Jak tak to, czy da się zrobić żebym i wieży i we wzmaku mógł dać full i żeby nic się nie stało?

Regulamin p.10.9
    (dj-MatyAS)
  • e-mierniki
    karol17
    Level 15  
    Wieża First Austria TCD-1119 (COŚ TAKIE) ma bodajże 2W na kanał i 4Ω , stwierdziłem to po tym , że są do niej podpięte głośniki 3W 4Ω.Bo na wieży nie pisze ile pobiera z sieci.Bajka wieża chodzi już z 5 lat jak nie więcej i nie było żadnej usterki oprócz włącznika.jest w stanie idealnym.

Coś jeszcze?
  • e-mierniki
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    SzokalML
    Level 36  
    czemu puszczasz sygnał ze wzmacniacza na wieżę? przecież to bezsens.
    Electrolit
    Level 18  
    Nie, jest napisane że z wieży na wzmacniacz, a nie odwrotnie.
    W sumie to jest dobry obcykany pomysł, zdwukratnia to sygnał. Ja też stosuje taką metodę.
    A to że gdy będzie na max. w wieży to byćmożliwe, ponieważ robiąc kiedyś podobnie, chyba spaliłem jeden wzmacniacz Unitra, a fajny był...
    Więc lepiej weź na wieży jakieś 40% jak już chcesz, a głośność reguluj w ostatnim wzmacniaczu. Nie radzę ryzykować więcej na wieży.
    karol17
    Level 15  
    Dzięki.
    A gdybym zrobił przejściówkę na chinch to będzie git?
    A np. z MP-"trójki" mogę dać full.

Dzięki i pozdrawiam posiadaczy Polskiego sprzętu i słuchających kabli.
    SzokalML
    Level 36  
    faktycznie, niedoczytałem.

Poprzez jakie wyjście puszczasz ten sygnał?

Wzmacniacz może się zepsuć od przesterowanego sygnału, jaki zostanie mu podany na wejście.

Quote:
    W sumie to jest dobry obcykany pomysł, zdwukratnia to sygnał. Ja też stosuje taką metodę.

Ale po co? Nie wiem z czego kolega steruje ten wzmacniacz ale większość dzisiejszych urządzeń jest w stanie wysterować w pełni wzmacniacze domowe (wyposażone w przedwzmacniacze). I to z dużym zapasem. Co innego sterowanie czystymi końcówkami mocy, tutaj sygnał z mp3-ójki lub nawet z komputera może okazać się niewystarczający.
    Kosiarz44
    Level 17  
    Też nie czaje o co chodzi. Chcesz wykorzystać "wieżę" jako źródło sygnału dla wzmacniacza? Tylko jak chcesz to zrobić gdy najprawdopodobniej ta wieża nie ma wyjścia "sygnałowego" dla wzmacniacza. Hehe to jest raczej radio z odłączanymi głośnikami a nie wieża :p. Podłączanie się do wyjść głośnikowych tego radia poprzez dzielnik napięcia to głupi pomysł bo:
    -będziesz miał duże zniekształcenia bo wzmacniacz w tym "radiu" jest niskiej klasy
    - na pewno będzie szumieć
    - będziesz miał słaby bas albo nawet będzie go brakowało, bo w takich wieżach celowo ogranicza się pasmo przenoszenia od dołu, żeby głośniki to wytrzymały. Ograniczenie robi się w ten sposób że wstawia się celowo za małe kondensatory separujące na wejściach odwracających i nieodwracających wzmacniacza scalonego
    Stereofan
    Level 12  
    hehe... Zmien kolego sprze najlepiej. Za cene flaszki kupil lepsza wierze juz:) Nie oplaca sie bawic w takie cos... A sygnal normalnie z wyjsc na kolumny do wzmacniacza na wejscie, tylko zbyt duzo nie krec wierza, sam tak kiedys z 15 lat temu mialem polaczone...
    karol17
    Level 15  
    Wzmaka podpinam do wejścia na słuchawki w wieży.

Czyli wniosek z tego taki że lepiej podłączyć mp3 bo w niej mogę dać na full i nie przesterować wzmacniacza.

Dzięki za odp.
    Kosiarz44
    Level 17  
    Zapomniałem że tam jest wyjście słuchawkowe. To możesz tak podłączyć. Musisz zrobić przejściówkę z "bolca" na chinch.
    karol17
    Level 15  
    I wtedy mogę dać w tym i w tym full i nic się nie stanie.Jak podłącze do wyjścia słuchawkowego.

Dzięki za szybka odp.
    SzokalML
    Level 36  
    Nie...! Oczywiście że wzmacniacz można zawsze "upalić" grając na full.

Chociaż niewątpliwie, gdybyś z wyjść na głośniki wyprowadzał sygnał do wzmacniacza, bardzo łatwo można by to upalić.

Co to masz za sygnał, ujawnisz wreszcie? radio, mp3, komputer???
    karol17
    Level 15  
    Wzmacniacz i puszczam na niego sygnał z wyjścia słuchawkowego radia.
    jak jaki sygnał?
    jestem początkujacy
    Electrolit
    Level 18  
    No to jest normalne, zawsze się tak stosuje. A ci wyżej coś knocą.
    Tylko że tobie chodzi o jeszcze jeden wzmacniacz dalej.
    User removed account
    User removed account  
    karol17
    Level 15  
    Nie tu jest tylko jeden wzmacniacz ( Wieża >wzmacniacz > kolumny).
    No tu (w wieży) jest tylko jedno wyjście-wyjście słuchawkowe, nie ma aux ani nic.
    Ale mimo to dzięki za zainteresowanie.

A jak się sprawa ma przy puszczaniu na wzmacniacz sygnału z kompa ( wyjście słuchawkowe)?
    User removed account
    User removed account  
    karol17
    Level 15  
    No zmierzyłem ,że przy 100 % głośności w wieży jest:
    -na wyjściu na głośniki max. 2,62 V i 32 mA.
    -na wyjściu słuchawkowym max. 35 mV i 0,5 mA.

Ale raz miernik pokazywał tak raz ,a tak ale to są podane najwyższe wartości jakie pokazał miernik.Piosenka była z mocnym basem żeby wydusić jak największe napięcie.

Czyli prawdopodobnie mogę spokojnie podpinać wzmacniacz pod wyjście słuchawkowe w wieży. A na chinch to sobie i full mogę dać i tu i tu.

Ale dla pewności sprawdzę jak to będzie działać jak kupie kolumny HITACHI HS-E9.

:D
    Booorek89
    Level 15  
    karol17 wrote:
    No zmierzyłem ,że przy 100 % głośności w wieży jest:
    -na wyjściu na głośniki max. 2,62 V i 32 mA.
    -na wyjściu słuchawkowym max. 35 mV i 0,5 mA.

Ale raz miernik pokazywał tak raz ,a tak ale to są podane najwyższe wartości jakie pokazał miernik.Piosenka była z mocnym basem żeby wydusić jak największe napięcie.

Czyli prawdopodobnie mogę spokojnie podpinać wzmacniacz pod wyjście słuchawkowe w wieży. A na chinch to sobie i full mogę dać i tu i tu.

Ale dla pewności sprawdzę jak to będzie działać jak kupie kolumny HITACHI HS-E9.

:D

Chociaż dobrze podłączyłeś Woltomierz i Amperomierz?
    PZ IX
    Level 34  
    Włączasz w PC program generatora sinusa 1kHz np. Test Tone Generator i mierzysz tylko napięcie - miernikiem który dobrze mierzy przy 1kHz i danym zakresie pomiarowym! Nie mierz prądu wyjść bo przy największych (a może nawet i na każdym zakresie) zakresach masz niską rezystancję zespołów boczników i możesz coś upalić.
    Nawet zintegrowane moduły AC 97 czasem mają wyj. wystarcząjące napięciowo dla wzmacniaczy stereo - zależy od wzm i modułu.
    SzokalML
    Level 36  
    pytanie tylko po co się w to bawić? Jeśli będziesz używał tego rozsądnie, to nic się nie stanie, jeśli przeciążysz, upalisz wzmacniacz i żadne pomiary ci tu nie pomogą.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Każdy, bez wyjątku wzmacniacz posiada zniekształcenia. Zniekształcenia te można pomierzyć i zilustrować wykresem. Na skraju mocy wzmacniacza / końcówki zniekształcenia są bardzo duże. Przykładowy wykres:
    Sygnał z wieży na wzmacniacz.?

Tak więc czy to "mp3", czy "wieża" pracująca jako źródło nie powinna być ustawiana na "full".