Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć gramofon analogowy do komputera przez USB

25 Mar 2010 20:26 5971 12
  • Poziom 23  
    Witam,
    Kolekcjonuję płyty CD i winyle. W celu ochrony winyli przed zniszczeniem (od częstego grania) chciałbym przegrać je na dysk twardy komputera a później może na CD. Próbowałem robić to poprzez kartę dźwiękową i odpowiednie oprogramowanie ale efekty były mizerne. Ostatnio często spotykam w Internecie oferty sprzedaży gramofonów, które można podłączyć do komputera poprzez USB w celu właśnie przegrania płyt analogowych.Są one dosyć drogie w związku z tym moje pytanie, czy takie urządzenie można wykonać samemu lub kupić już gotowe. Samo urządzenie pośredniczące między gramofonem a komputerem, nie cały gramofon USB. Proszę o informacje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Te gramofony mają kartę dźwiękową USB . Lepiej zgrać przez porządną kartę PCI . Jaki masz gramofon :?: Może nie zastosowałeś korekcji RIAA :?:
  • Poziom 38  
    Zrób sobie przedwzmacniacz z korekcją RIAA i podepnij pod "line in" w karcie dźwiękowej , robiłem kiedyś podobnie z kasetami .
  • Poziom 23  
    Gramofon jakim dysponuję to ADAM .Komputer to laptop HP Pavilion dv 2804 ca. Laptop posida tylko wejście mikrofonowe mini jack.Co do oprogramowania, którego używałem do przegrywania to już nie pamiętam konkretnie bo było tego wiele a efekty zawsze kiepskie.
  • Poziom 33  
    Najlepiej podłączyć pod porządny wzmacniacz mający odpowiednie wejście gramofonowe i wyjście monitorowe, z którego sygnał należy podać na wejście już liniowe kary dźwiękowej. Pliki proponuje zapisywać do formatu FLAC. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Chyba niezbyt precyzyjnie odpowiedziałem na poprzednie pytanie dotyczące gramofonu. Owszem korzystam z ADAMA le podłączam go wzmacniacza od wieży Unitr ws 442. Wzmacniacz ten posiada wejście do wkładki magnetycznej. z tego wzmacniacza sygnał z wyjścia (już po wzmocnieniu i korekcji) do wejścia w laptopie. Tylko, że zaqwsze zapisywałem plik jako MP 3. Co do innego formatu zapisu obawiam się, że później będą znowu jakieś problemy z konwersją do WAV lub Mp 3. I co mnie jeszcze niepokoi. Przy każdym z programów, z których korzystałem w ustawieniach wejścia nie mam możliwości zmiany opcji z mikrofonu na liniowe.Faktycznie sygnał nie jest zapisywany przez mikrofon ale jakość jest jak to mówią "podwodna".(Słaby ale przesterowany sygnał, duże zniekształcenia). Próbowałem też korzystać z EMANUELA. Ten gramofon ma wyjście już po wzmocnieniu i korekcji. Efekt ten sam.
  • Poziom 38  
    Kolego ws442 ma fatalny przedwzmacniacz, kup sobie ne542 i zrób coś konkretnego.
    WS354 ma już w sobie ne542 więc efekt powinien być lepszy.
  • Poziom 23  
    Chodzi o to, że posiadam cały zestaw Unitra Diora w komplecie z ws 442.Wszystko jest w idealnym stanie technicznym. I mam następne pytanie: czy te proponowane przez Ciebie ne 542 można włożyć bez większych przeróbek do WS 442 ? A swoją drogą ten WS 354 nigdy mi się nie podobał (pisze o wyglądzie, nie wiem jakie są jego parametry).
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Porównywałem ws354 i ws442 na tym samym zestawie kolumn i muszę powiedzieć że ws354 gra o wiele przyjemniej.
    Aby do ws442 wstawić kość ne542 musiałbyś dorobić małą płytkę z układem .
    NE542 ma lepsze parametry szumowe niż ne5532.
  • Poziom 23  
    Dzięki za porady dotyczące przeróbki/zmaiany Ws 442, Tylko czy to rozwiąże moje problemyz przegrywaniem płyt. Myślę, że te gorsze parametry WS 442 nie mają aż takiego wpływu na ta bardzo kiepską jakość przegranych nagrań.
    A może ktoś ma uszkodzony mechanicznie gramofon z USB i chciałby pozbyć się tylko samej elektroniki. To było by chyba najlepsze wyjście.
  • Poziom 38  
    Spróbuj na komputerze z inną kartą dźwiękowa.
    Jeżeli dalej będzie to samo to poskładaj sobie przedwzmacniacz.
  • Poziom 23  
    Wymieniłem kartę w komputerze i jest OK.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam