Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 7738G + wylaczanie komputera.

25 Mar 2010 20:45 2976 7
  • Poziom 8  
    Witam ,
    od ostatniego czasu mam taki problem :
    Otoz jest taka sytuacja , ktora czesto sie powtarza(szczegolnie jak gram , ale nie tylko ) ze w pewnym momecie wylacza mi sie komputer. Tak po prostu. Ale nie jest to standardowe wylaczanie , po prostu w pewnym momecie ekran robi sie czarny i death . Momentalnie , bez ostrzegania ;C

I w zwiazku z tym mam do Was , drodzy elektrodowiczo-bywalce , dwa pytania :
    1)Jak temu zapobiec ? / Co moze byc tego przyczyna ?
    2)Mam rowniez taka sytuacje , ze jak komputer nie jest uzywany to przechodzi w stan hibernacji .. Wiecie jak to wylaczyc ?

Z gory dziekuje ;)

Popraw błędy oraz popraw interpunkcję (poczytaj, jak się używa spacji w połączeniu ze znakami przestankowymi)
    [jankolo]

#edit
    juz poprawilem ;)

Nie kłam tylko wykonaj moje polecenie.
    [jankolo]
  • Poziom 15  
    Poprawic posta to nie poprawiles. Jaki masz system? Zazwyczaj w opcjach systemowych wylacza sie hibernacje, wylaczanie dyskow i zachowanie monitora. Kazdy noob to wie. Co do restartow, ciezko powiedziec. Pierw powiedz jaki masz system. Najczestrzym powodem jest przegrzewanie sie zazwyczaj procesora. Komputer sie resetuje czy wylacza? W jakich sytuacjach sie to dzieje? Jak grasz tylko, czy kiedy komputer stoi bezczynnie? Co jaki czas komputer sie restartuje? Informacje tego typu. Jesli chcesz zeby ci ktos pomogl musisz podawac jak najwiecej informacji.
  • Poziom 10  
    Witam,
    najczęstszą przyczyną jest przegrzewanie, wystarczy przedmuchać kratki wentylacyjne (w większości sklepów komputerowych a nawet w Tesco są dostępne puszki z powietrzem, ewentualnie pod kompresor go). Usterkę możesz potwierdzić dowolnym programem który wyświetla temperaturę (np. Everest). Kolejnym powodem mogą być sterowniki, lub ogólnie system, lecz stawiam na zakurzony radiator.
  • Poziom 8  
    Mieliscie racje ;)
    To procek sie przegrzewa ; D
    ale ja glupi ze o tym nie pomyslalem xD

wyczyscilem wentylator , ale syfu bylo xD

Powiedcie mi tylko jeszcze jak mozna chlodic procka by sie nie przegrzwal ?
    Popytalem kumpli to jeden mowi ze kupil sobie wiatrak i caly czas ma skierowany na kompa, drugi mowi ze podklada kostki lodu pod koma a trzeci mowi ze siedzi na balkonie z laptopem xDD

a sa moze jakies bardziej profesionalne sposoby ?

Z gory dziekuje ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    MeduzokA, zabawy dość!! Za zlekceważenie polecenia moderatora dostajesz ostrzeżenie. Jeżeli nie wiesz, czego się "czepiam" to zajrzyj do książki od języka polskiego.
  • Poziom 8  
    Primo , miszkam w Belgii od 14 lat i znam lepiej francuski niz polski .
    Sekundo , nie mam polskiego slownika
    Quatro to nie mam w klawiaturze polskich znakow bo komputer kupilem tutaj ;)

Pozdro i dzieukje ;)

Topic moze isc do kosza :-)
  • Poziom 15  
    Ja tez nie mam polskich znakow, ale staram sie pisac poprawnie. Mod nie przyczepil sie do ciebie ze robisz bledy bo zadnych nie widze bledow u ciebie, tylko zobacz jak wyglada twoj post. Wyglada jak... Jak niezdefragmentowany dysk. Co do chlodzenia twojego procesora, wystarczy ze bedziesz go trzymal w czystosci. Mam nadzieje ze pomoglem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    MeduzokA napisał:
    Primo , miszkam w Belgii od 14 lat i znam lepiej francuski niz polski .

We francuskim obowiązują TE SAME zasady interpunkcyjne jak w polskim, więc nie pisz bzdur.

MeduzokA napisał:
    Sekundo , nie mam polskiego slownika

Od kiedy to słownik jest potrzebny do poprawnego stosowania intepunkcji? Chyba że słownik wyrazów obcych z wyjaśnieniem znaczenia słowa interpunkcja.

MeduzokA napisał:
    Quatro to nie mam w klawiaturze polskich znakow bo komputer kupilem tutaj ;)

Po Secundo jest Tertio, a nie Quatro, proszę obywatela wielkiego świata. Po raz kolejny wyjaśniam, że intepunkcja nie ma nic wspólnego ze znakami diakrytycznymi, nawet w Belgii.

MeduzokA napisał:
    Topic moze isc do kosza :-)

Dziękuję za łaskawe wyrażenie zgody.

Za godny lepszej sprawy upór w lekceważeniu poleceń moderatora blokuję możliwość pisania na forum do 30.04.20100. Po upłynięciu tego terminu nadal masz OBOWIĄZEK poprawienia swoich postów.