Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyczepka - przepisy. Przegląd techniczny.

Kamil_KJM 25 Mar 2010 20:55 4270 3
  • #1 25 Mar 2010 20:55
    Kamil_KJM
    Poziom 12  

Witam.

Mam następujący problem, mam przyczepkę lekką typu "SAM", która posiada oś spawaną tzn. jest rura z dwóch stron przyspawana blacha i do tej blachy przykręcone piasty z kołami. Moje pytanie jest takie czy na takiej osi przyczepka dostanie przegląd oraz czy są na to jakieś konkretne przepisy, które określają warunki techniczne w tym wypadku dotyczące osi?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 27 Mar 2010 00:37
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Nie ma żadnego elementu amortyzującego? Jezeli nie ma to mozesz sie liczyc z trudnosciami.

0
  • #3 27 Mar 2010 17:46
    balcerowicz79
    Poziom 14  

Są przepisy odnośnie warunków technicznych przyczepek do rejestracji.
    Jeśli jest sztywna to bardziej podchodzi pod wóz konny którego rejestrować nie trzeba, diagnosta musi ustalić masę całkowitą przyczepy i będzie brał pod uwagę materiały i ich wymiary no i amortyzację osi, zaczep i elektrykę, która jest niezbędna do podpięcia jej do auta.
    Jeśli oś będzie przeszkadzała diagnoście zawsze możesz zamiast niej wstawić most od fiat 125p, poldoneza lub lekką belkę tylną od jakiejś przednionapędówki którą dostaniesz za niewielkie pieniądze na złomowisku aut.

0
  • #4 28 Mar 2010 20:58
    Kamil_KJM
    Poziom 12  

Przyczepka ma amortyzatory i resory. Czyli nie ma przepisów mówiących o tym że oś nie może być spawana? Nie chciałbym niepotrzebnie wymieniać na inną oś.

0