Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kartą dźwiękową/panelem przednim

Abstynent 25 Mar 2010 20:59 1356 2
    Abstynent
    Level 9  
    Dzisiejszego dnia zakupiłem sobie kartę CREATIVE X-Fi Xtreme Audio PCI-E. Przebieg instalacyjny przeszedł bezproblemowo. Podłączając mikrofon do " panelu tylnego " ( wejście line in/micro ) system wykrywa line in, a w ustawieniach pokazane jest, że mikrofon ma wejście w panelu przednim.
    Z owego panelu nigdy nie korzystałem, jeżeli mowa o mikrofonie/słuchawkach. Gdy podłączyłem mikrofon komputer nie wykrył urządzenia ( wydaje mi się, że ten panel nie dział w ogóle ). Odłączyłem F_AUDIO od płyty głównej i podłączyłem do karty dźwiękowej. Po uruchomieniu komputera system niby wykrywał panel przedni, ale i tak nic nie działało. Postanowiłem odłączyć F_AUDIO i sprawdzić czy system automatycznie przeniesie mikrofon z frontu na tył. Tak się jednak nie stało. W instrukcji dołączonej do mo są opisane dwa typy podłączenia F_AUDIO. Pierwszy to AC'97, a drugi to Realtek HD. Przeczytałem, że moja karta dźwiękowa jest kompatybilna z tym drugim. Czy ma ktoś z Was jakiekolwiek pojęcie na ten temat? Istnieje możliwość zmiany w systemie z frontu na back( tak żeby mikrofon był podłączony do line in)?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.
    ozy2001
    Level 28  
    Mikrofon to mikrofon. Jego działanie jest dość specyficzne i dlatego ma swój własny port w karcie dźwiękowej. Dlatego też może być podłączany tylko i wyłącznie do gniazda mikrofonu.

Odnośnie panelu przedniego - jest on podłączany do odpowiedniego gniazda w płycie głównej, lub też karcie dźwiękowej. Różnica między AC'97 i HD - na pewno tych przewodów (wtyczek) nie pomieszasz, gdyż się różnią.

Aby sprawdzić, czy panel przedni działa - po prostu podłącz tam np. słuchawki i włącz muzykę. Nie wszystkie sterowniki informują o podłączonym sprzęcie.
    Abstynent
    Level 9  
    Panel przedni po podłączeniu do płyty nie działa, a jak podłącze do karty to mikrofon działa tylko wtedy, gdy odłączone są głośniki. Krótko mówiąc; totalny rozgardiasz .