Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE CDA-9855R Omega B potrzebne głośniki.

25 Mar 2010 22:05 2883 11
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich jak w temacie posiadam radyjko ALPINE CDA-9855R i potrzebuje porządne głośniki na przód cena max 500 zł.

Dodam jeszcze że drzwi w aucie mam wygłuszone mata bitumiczna "grubą" dystanse MDF uszczelnione silikonem do blachy + wkręty.

Obecnie posiadam zestaw głośników na przodzie Helix Dark Blue DB 6.1 + orginał opla gwizdki. "wiem że to jest zły system ale już stało się"

Gra to moim zdaniem tak średnio jeśli chodzi o tony niski dynamika taka sobie.
    Najbardziej wkurza mnie że nie mogę zwiększyć poziomu głosu więcej niż 50% skali na alpince, po głośniczki zaczynają charczeć.

Wiec proszę o rade ma być dynamicznie z głębokim czystym basem.
  • Moderator CarAudio
    Wersja tańsza i 3x lepsza ... kup wzmacniacz 2x 50w rms i podepnij pod te DB.

PS: jaki kupić? Polecam lekturę forum !
  • Poziom 16  
    Nie chce montować wzmacniacza i dodatkowych kabli, rozumiem przez to że Alpine zrobiło radio gdzie nie ma możliwości słuchania muzyki na 3/4 ustawienia skali dźwięku na żadnych głośnikach ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak to wszystko przez Alpine.

:D
  • Poziom 22  
    Tak, żadne głośniki nie zagrają głośniej dobrze na radiu, gdyż moc przez nie oddawana jest zbyt mała. I to tyczy się każdego nawet najlepszego radia.
    Te helixy i tak są łatwe do napędzenia, na innych głośnikach będzie jeszcze gorzej. Pomyśl więc nad wzmacniaczem.
  • Poziom 16  
    Dobra Panowie kupie wzmacniacz, widziałem w u siebie w "Euro RTV" BLAUPUNKT GTA 470 posiada takie parametry:

Tryby pracy (kanały) 4/3/2 "znalazłem na necie"
    Moc maksymalna:
    Moc maksymalna 4 kanałów @4 Omy (Wat): 4x140
    Moc maksymalna 2 kanałów @4 Omy (Wat): 2x420
    Moc maksymalna 4 kanałów @2 Omy (Wat): 4x200
    Moc przy 14,4V:
    Moc RMS przy 4 ohm przy połączeniu zmostkowanym 2 x 200 W
    Moc RMS, 2 Ohm 4 x 100 W
    Moc RMS, 4 Ohm 4 x 70 W
    THD 0,05% .

Lecz jeśli będzie to grało podobnie, to piszcie teraz bo nie uśmiecha mi się montować tego wszystkiego dla minimalnej poprawy.
    ew. zostanie jakieś 100zł to mogę dodać jeszcze 100zł i może jakiś system inny "odseparowany" na przód ?

I jeszcze jedno nie chce kupować na Allegro bo w razie reklamowania, miałem już kiedyś nie miłe przygody. Dlatego podałem ten wzmacniacz.

@Edit

Patrząc na obecne głośniki i ich parametry:

GŁOŚNIKI HELIX DARK BLUE 6.1, NOWOŚĆ , FAKTURA SKLEP , GWARANCJA POLSKIEGO ,DYSTRYBUTORA WYSYŁKA GRATIS
    GŁOSNIKI 2-DROZNE 16.5CM
    MOC NOMINALNA 35W
    MOC MAX 70W
    PASMO PRZENOSZENIA 60HZ-22KHZ
    IMPEDENCJA 4OHM
    SKUTECZNOŚĆ 91DB

to te 50 - 70 wat rms, nie będzie za dużo?
  • Poziom 30  
    Lepiej wydaj 200zł na używany i markowy piec z allegro.
    Jest sporo starych Sony z serii XM(np. 6020, 5520), starych Alpine(np. 3540, 3542 itd), które kupisz w tej kasie i będą lepszym wyborem.

We wrocławiu jest sklep Axel2, poszukaj adresu i zajrzyj tam i zapytaj o sprzęt, myślę, że doradzą Ci coś lepszego.
  • Poziom 18  
    Potrzebujesz wzmacniacza 2-kanałowego, a nie 4 .
  • Poziom 16  
    Tak, ale czytając inne tematy na elektrodzie jeśli kupie 4 kanałowy wzmacniacz będę mógł dodatkowo podłączyć "subwoofer" w przyszłości.

A co powiecie na temat tego wzmacniacza :

CRUNCH MXB 480 wzmacniacz 4-kanałowy

# Moc 4 x 60 Wat RMS przy 4 Ohm
    # Moc 4 x 100 Wat RMS przy 2 Ohm

Może ktoś się wypowie na temat tego wzmacniacza ??

ew. mogę mieć ALPINE MRV - F353 za 350 zł używany.

Co z tych dwóch polecacie ?
  • Poziom 43  
    Jeśli stan alpinki gwarantowany to nawet się nie zastanawiaj
  • Poziom 16  
    Właśnie co do stanu Alpine to na Allegro jest opisana w 3 zdaniach, czyli praktycznie nic nie wiem, napisałem mail do sprzedającego lecz zero odp, boje się że kupie jakąś naprawianą...

Wiem że co odpowiedz podoje nowe wzmacniacze ale chce kupić w miarę dobrze, czytając inne posty widzę że polecany jest jeszcze AXTON i są takie używki do wyrwania:

AXTON C502
    Axton Impact C600
    ROCKFORD FOSGATE R300-4 nowy!
    HELIX DARK BLUE FOUR

bądź ta Alpinka z tych 3 kupie raczej na pewno ale tego ostatniego obawiam się trochę pod względem technicznym.

p.s moge wydać do 500zł więc czekam na propozycje.
  • Poziom 30  
    Cytat:
    AXTON C502

Tego bym sobie darował, z philipsem dap600(bliźniak alpine 3554) nie miał szans. Dżwięk jakby za kocem.

Zajrzyj na PW ;)