Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wentylatora --> FS pi2530

25 Mar 2010 22:06 2715 3
  • Poziom 9  
    Mam takie pytanko chciałem zmienić wentylator na nowy bo coś zaczął głośno warczeć. Jak będę już wymieniał to przydałoby się wsadzić coś o większych obrotach, tylko nie wiem jak to zrobić... Obecnie mam taki Wymiana wentylatora --> FS pi2530 tylko ze on jest jakoś razem z tą obudową... czy jest możliwość wsadzenia w tą obudowę czegoś o większych obrotach?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Fujitsu Siemens Pi2530? A to jest chłodzenie radiatora procesora?. Ku twojemu nie zadowoleniu stwierdzę że ta obudowa tworzy całość z wentylatorem (tak mi się wydaje). Więc opcji wymianu samego wentylatora nie ma. No chyba, że byś coś dokupił rozebrał to i wmontował do tego, teoretycznie jest to możliwe.
    Zamieniasz płytkę z cewkami i osadzasz nowy wentylator w starym gnieździe.

Tyle że może się okazać że po takiej zamianie wcale nie będzie ciszej.

Jak by nie patrzeć trzeba pokombinować.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    No może i faktycznie będzie problem... ale skoro na niego idzie zasilanie 5V a ja podłączyłbym to za pomocą przekaźnika (przekaźnik podłączony pod ten kabelek co teraz jest podłączony wentylator) wtedy byłoby sterowanie normalnie tak jak do tej pory ale napięcie było by 12V zastosowałbym do tego jakiś regulator, aby napięcie nie było za duże około 7-8V bym dał. będzie to chodziło?
  • Poziom 22  
    Powinno, ale ja jakoś sobie nie wyobrażam laptopa z jakimiś zamontowanymi regulatorami i przekaźnikami