Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Omega B 2001r niedziałające szyby, lusterka i centralny zame

25 Mar 2010 22:06 1814 2
  • Level 12  
    Witam wszystkich forumowiczów, nie zakładam nowego tematu tylko podłączę się pod już istniejący:) Otóż miałem do naprawy omegę B w której nie działały el. szyby i lusterka i central z pilota. Nie można też było zaprogramować tego pilota a na kluczyk central działał. Wszystkiemu winne okazały się przewody idące pod wykładziną pod nogami kierowcy, a dokładniej 6 czerwonych przewodów które na nieszczęście są akurat łączone pod tym dywanikiem i to właśnie łączenie poprostu zrobiło sie koloru zielonego i rozpadło się jak tylko je ruszyłem... Jako że te przewody dają zasilanie na sterowanie szyb, lusterek, na lampki w drzwiach i na zasilenie centralki pilota po zlutowaniu nagle wszystko zaczęło działać i nawet nie było konieczne programowanie pilota:))
  • Level 18  
    Coś to troszkę dziwne. Wygląda jakby komuś sie nie chcialo poskladać normalnie auta do kupy. Też mam omegę B i zapewniam cię, że żadnych złączek pod wykładziną nie powinno być. Okablowanie to tylnych drzwi idzie w progach, złączka jest w środkowym słupku. Okablowanie drzwi przednich wychodzi bezpośrednio spod deski rozdzielczej, kostka połączeniowa jest pomiędzy drzwiami a słupkiem przednim :)

Dodatkowo nie wydaje mi się, aby auto fabrycznie miało 6 przewodów czerwonych jako jedna wiązkę.

Ktoś Ci kolego spaprał robotę.
  • Level 12  
    A podnosiłeś kiedyś dywanik pod pedałami? Tam właśnie jest taka plastikowa rynienka w której idą te przewody od lewego słupka do prawego i pod tą rynienką jest to łączenie. A wykonane jest w identyczny sposób jak słynny ,,bubel,, w passatach kiedy oświetlenie wnętrza przestaje działać:)) Przewody nie są lutowane tylko zgrzewane razem i zaizolowane, jaki paprak zgrzewa przewody?