Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żadna przeglądarka nie wyświetla mi stron internetowych

mazariusz 25 Mar 2010 22:47 27958 13
  • #1 25 Mar 2010 22:47
    mazariusz
    Poziom 8  

Witam!
    Mam problem jak w temacie. Otóż pod Vistą na laptopie nie wyświetlają mi się żadne strony www,, niezależnie jaką przeglądarką bym nie próbował. Z połączeniem internetowym jest wszystko w porządku, bo np. skype, gg i inne programy chodzą, nawet system się aktualizuje. W kompie miałem zainstalowanego Avasta, który coś się posypał i nie wiem czy to nie to jest problemem. Był nawet problem z jego odinstalowaniem ale wgrałem jeszcze raz nowszą wersję i potem całość się odinstalowała. Jeżeli to nie ten to może inny program np. jakiś antyspyware powoduje tą sytuację, bo jakieś w komputerze są. Nie sprawdziłem do końca jakie bo kompa dostałem od znajomej z prośbą o pomoc ale sam nie bardzo mogę sobie poradzić. Możliwe też że jakieś wiruchy spowodowały tą sytuację.
    Proszę więc o pomoc dobrych ludzi. Może powinienem przesłać logi z jakichś programów czyszczących albo nie wiem co jeszcze mogę zrobić żeby przeglądarki pokazywały strony.
    Z góry dzięki i pozdrawiam.

0 13
  • #2 25 Mar 2010 22:57
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wpisz ręcznie serwery DNS w ustawieniach karty sieciowej.

Dodano po 3 [minuty]:

Dla sprawdzenia wpisz w /start/uruchom/ ping -t www.google.pl
    oraz ping -t 72.14.221.19
    Jeśli nie masz odpowiedzi w pierwszym przypadku, a w drugim serwer odpowiada więc problem leży po stronie serwerów DNS.
    Serwery możesz wpisać takie :
    194.204.159.1
    194.204.152.34

1
  • #3 27 Mar 2010 11:49
    mazariusz
    Poziom 8  

Odpowiedź jest i w pierwszym i w drugim przypadku czyli niezależnie od tego czy poda się adres www,, czy adres ip. Nie ma żadnych utraconych pakietów. Dodam, że kompa mam podłączonego do rutera tplink i wszystkie ustawienia protokołu tcp/ip są na auto, czyli z DHCP rutera. Może spróbuję jeszcze ustawić DNS na sztywno ale nie wiem czy to coś da skoro nie ma utraconych pakietów więc wynika z tego że strony są znajdowane.

0
  • #4 27 Mar 2010 13:24
    witux

Spróbuj jeszcze przeskanować tymi programami:
    Spybot i SmitFraudFix w trybie awaryjnym.

0
  • #5 27 Mar 2010 13:26
    EBC41
    Poziom 28  

A czy oprócz tego antywirusa masz zainstalowaną jakąś dodatkową scianę ogniową?

2
  • #6 27 Mar 2010 14:57
    mazariusz
    Poziom 8  

Miałem włączoną zaporę Windows ale ją wyłączyłem, jest jeszcze coś takiego jak Norton Security Scan i PC Tools Spyware Doctor no i coś po tym Avaście zostało bo po uruchomieniu Visty wyskakuje okienko z avasta (mimo że jest odinstalowany) z informacją: "Nie wprowadzono klucza licencyjnego". Chyba poodinstalowuję to wszystko i dopiero przeskanuję w trybie awaryjnym programami Spybot i SmitFraudFix.

1
  • #7 28 Mar 2010 00:48
    mpn103
    Poziom 34  

Powiem krótko.
    Za dużo syfu na komputerze.

0
  • #8 28 Mar 2010 11:16
    mazariusz
    Poziom 8  

Wraz nic z tego. Skanowanie SmitFraudFix nic nie dało a Spybot w ogóle nie chciał się zainstalować bo zgłaszał brak połączenia z serwerem. Czyżby jedynie postawienie od nowa systemu ratowało sytuację?

0
  • #10 28 Mar 2010 11:51
    witux

Możliwe że krócej Ci zajmie zainstalowanie systemu na nowo. Zawsze to świeży i szybki. Jeszcze spróbuj jedno podejście tzn. wejdź w msconfig i odznacz wszystkie nie potrzebne procesy w /uruchamianie/. Po takim zabiegu jeśli podczas startu systemu nie uruchomi Ci się np. Gadu-Gadu ( o ile miałeś tak skonfigurowane ) to wejdziesz jeszcze raz i zaznaczysz ptaszkiem gg i tak pojedynczo będziesz przywracał procesy, które są Ci niezbędne.
    Być może ładuje się jakiś syf blokując port 80 i stąd te problemy.

0
  • #11 28 Mar 2010 12:32
    EBC41
    Poziom 28  

Podejżewam niestety witux że przez msconfig tego syfu nie wyłączy. No chyba że miał jakiegoś antywirusa z firewallem, który przez niepoprawne wywalenie z systemu zablokował komunikację z internetem..

0
  • #12 28 Mar 2010 17:35
    mazariusz
    Poziom 8  

Do tego wszystkiego mogę dodać tyle, że nawet resetowałem winsock i TCP/IP bo taką radę też dostałem no i niestety nic z tego. Nadal to samo. Brak stron internetowych połączenie jest, wszystkie pingi z dowolnych stron wracają bez strat i chyba faktycznie zabiorę się za postawienie od nowa systemu bo nie wiem czy coś na to jeszcze może pomóc. No może jeszcze zabawa z msconfigiem, zobaczymy.

0
  • #13 30 Mar 2010 22:50
    mpn103
    Poziom 34  

A nie masz czasem ustawionego żadnego proxy?

0
  • #14 30 Mar 2010 23:14
    mazariusz
    Poziom 8  

Rozumiej że chodzi o ustawienie proxy w opcjach internetowych. Nie, nie mam ustawionego żadnego proxy bo tam też zaglądałem.

Dodano po 1 [minuty]:

W pierwszym wyrazie miało być oczywiście "rozumiem", sorki.

-1