Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka POLAR PTL 1000 - włącza się kontrolka "odkręć kr

gerwaz88 26 Mar 2010 00:24 9481 4
    gerwaz88
    Level 10  
    Witam sprawa ma się następująco: Włączam pranie, lecz po niespełna 15 minutach włącza się kontrolka "odkręć kran". Przyciskam "Start/Pauza" i leci dalej. Znowu po 15 minutach powtarza się to samo. Po każdym "zaświeceniu" leje się woda około 3 minut - Non stop. Między czasie wylewa się do kanalizacji. Sądzę, że może się resetować cykl czy jakoś tak, bo grzałka nawet przy 60°C nie sprawia, że pralka się zagrzeje.
    Dane o mojej pralce:
    - Pompa wypompowuje brudną wodę
    - Bęben wiruje
    - Działa pompa od wody oraz jej blokada (nic nie cieknie)
    - Ciśnienie wody jest, że tak powiem zajebiste
    - Szlauch od wody również nie jest zatkany
    - Działa opcja "Wypłucz i Wiruj"

Już nie mam siły do ciągłego wstawania i sprawdzania czy trzeba nacisnąć "Start". Proszę pomóżcie :(

• Helpful post
    piłkarz
    Level 11  
    Witam!
    Proszę sprawdzić położenie węża spustowego może być za nisko ,lub jest zapchany Układ hydrostatu i pralka nabiera zbyt dużo wody .
    Christoffek
    Level 10  
    Witam. Też mam z tym problem. W czasie prania, na różnych programach, zaświeca się ta lampka.Oczywiście kran z woda jest cały czas odkręcony, wystarczy wcisnac przycisk i pralka zaczyna dalej pracę, tylko czasem zaczyna program od początku. Dodam,że ustawienie pralki jest takie że do gniazdka z prądem jest ok 0.5 m a do źródła wody ok 3 m , i z tamtąd jest woda podciągnięta przewodem miękkim, puszczonym po podłodze i do pralki. Nie wiem czy to od tego, dlatego pytam,co może byc przyczyną załączania się tej lampki?
    sujka5
    Level 26  
    wszystkie nowsze pralki Whirlpoola mają 8 min (nie 15 min)czasu na pobranie wody ..... po tym czasie jeśli nie osiągną odpowiedniego poziomu wody zapala się lampka "odkręć kran"
    i tak jak kolega piłkarz podpowiada ....sprawdź jeszcze czy nie został uszkodzony układ hydrostatyczny
    gerwaz88
    Level 10  
    Ok, podniosłem wyżej wąż do odprowadzania wody, ponieważ no był nisko. Pytanko tylko, w którym miejscu znajduje się "Układ hydrostatu"?? Jakieś zdjęcie może znajdzie się tutaj -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.p...&sid=09921c0460c0e85d78454e18348515da#7307319

EDIT

Piłkarz poprawiłem wąż odpływowy. I o dziwo DZIAŁA :D Na razie jedno pranie poszło, jutro dzisiaj jeszcze będę próbował :)