Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulacja obrazu telewizji analogowej PAL w POLSCE.

26 Mar 2010 11:51 2236 23
  • Użytkownik obserwowany
    AM czy FM? bo kazdy mowi co innego, chciałbym potestowac sobie, ponadawać z takiej hybrydy 7Watowej. Jej nazwa to m68732HA (datasheet: http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/6/8/7/M68732HA.shtml )

Piszą ze jest FM, ma wejscie i wyjscie wzmocnione RF. 440-490MHz. Rozumiem że muszę kupić modulator ze zmienianymi kanałami tak aby wejsc na tą częstotliwosc, oraz z regulowanym wzmocnieniem na wyjściu.

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Wizja leci w AM a fonia w FM
  • Użytkownik obserwowany
    To jak za pomocą tej hybrydy nadawać wizję?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Trza ją rozbebeszyć i zlinearyzować poprzez polaryzację DC baz tranzystorów - taka ładna teoria.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    no obraz to w AM , taki połowiczny z tego co pamiętam z wytłumiona jedna wstęga a głos oczywiście FM
  • Użytkownik obserwowany
    CO??? kolega kriss51 mowił ze mozna ze starego telefonu centertela zrobic nadajnik TV, przecież to jest wzmacniacz RF to powinno działac
  • Użytkownik obserwowany
    A jaką to ma moc?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    W przypadku takich układów podaje się wzmocnienie mocy w dB - musisz poćwiczyć kalkulatorek ;)
  • Użytkownik obserwowany
    A nie da się nadawac obrazu w FM? Czy RF to zlepienie AM oraz FM? jak to jest?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Da się, tylko trzeba to mieć czym odebrać.
  • Użytkownik obserwowany
    A jak zrobic odbiornik? nie chodzi mi tu o to zeby kazdy odbierał to co ja nadaje na TV, tylko zebym ja odebrał sobie obraz z samolotu RC.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Na zrobienie tego w warunkach domowych, chyba trochę za skomplikowane.
  • Użytkownik obserwowany
    Kupić nie można?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Tego nie wiem, ale może być problem z legalnością takiego nadajnika.
  • Użytkownik obserwowany
    Boże czy w kazdym temacie musi być to poruszane? Każdy wie że to jest nielegalne!
    Jaki macie pomysł na nadwanie video na odległosci 10km w ruchu?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ja proponuje modulacje w PA tak jak jest w CB. Robisz nadajnik FM którym nadajesz fonie a w stopniu końcowym modulatorem szeregowym (zmieniając napięcie zasilania PA) nakładasz sygnał wizji
  • Poziom 40  
    W tym problem - jeśli fiskus chce użyć gotowego modulatorka z VHS.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    fiskusmati napisał:
    Boże czy w kazdym temacie musi być to poruszane? Każdy wie że to jest nielegalne!

Boże a dlaczego jesteś [użytkownikiem obserwowanym]. :cry:
    Cytat:
    Jaki macie pomysł na nadawanie video na odległości 10km w ruchu?

Na 10km w ruchu to niestety nic nie zbudujesz.

Nie to, że nie potrafisz - tylko dlatego, że nie będzie to łatwym wyzwaniem dla kogoś z Twoją wiedzą i doświadczenie. (bez obrazy)

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Dlaczego jestem obserwowany to jest napisane pod tym napisem przecież.
    Powiedzcie mi kto może zrobić taki mocny nadajnik żeby działał w ruchu? Nie ma wzmacniaczy np. 10W AM? BO na zestawach 2,4GHz niby 2W... to g.... się da, po kilometrze beznadziejny obraz jest.

Dodano po 19 [sekundy]:

Albo jak zrobić taki nadajnik?

Poprawiłem. [SP5ANJ]
  • Poziom 40  
    W teorii może być pięknie - np. postawić na wysokim obiekcie urządzenie przekaźnikowe.

Możesz również podejrzeć profesjonalistów - np. taki wóz transmisyjny TV lub choćby żółtek z RMF FM.

Nie będzie łatwo :)

p.s.
    Sensowne i legalne wydaje się jedynie wykorzstanie medium w postaci transmisji pakietowej operatora GSM.
  • Użytkownik obserwowany
    Mam gdzie na bardzo wysokim nawet.
    GSM, mysle ze transmisja do kitu, opóźnienia wielkie, zacina sie nie ma nawet co...

Dodano po 1 [minuty]:

nawet o tym nie chce myslec
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Skoro masz możliwość wysoko, to może jednak Video sender na 2,4GHz + antena dookólna od wifi. Myśle, że to powinno zadziałać.
    PS. Z ciekawości, przy jakiej ulicy masz możliwość postawienia na wysokim budynku? :) Pozdrawiam z Lublina :D
  • Użytkownik obserwowany
    Oratoryjna 3

Dodano po 35 [sekundy]:

Video sender 2,4G mam ale to nie działa chyba do konca tak jak bym chciał ;-)