Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat Monitor Supreme 2000 vs Tonsil Maestro

26 Mar 2010 12:13 8770 9
  • Poziom 11  
    Witam, poradźcie mi Drodzy forumowicze które z kolumn JAK W TEMACIE kupić do ampli YAMAHA RX-797.
    zarówno Magnat jak i Tonsil kształtują się w podobnych cenach ok 1500zł za komplet. Proszę o opinie.
  • Poziom 21  
    Maestro to klasa Magnat Quantum 5xx - Supreme 2000 to klasa tonsilowskich Fenixów.
    Jeżeli zastanawiasz się tylko pomiędzy tymi dwoma konstrukcjami - wybór jest oczywisty.
  • Poziom 11  
    Zaznaczam, że znawcą nie jestem. Rozumiem, że znacznie polecasz Tonsile? a byłbyś na tyle uprzejmy i wyjaśnił mi różnicę między jednymi a drugimi kolumnami, tzn skąd taka różnica skoro cena podobna ... będę wdzięczny

Dodano po 14 [minuty]:

po przejrzeniu kilku ofert cenowych zauważam, że porównujesz Magnaty do Tonsili wartych 700zł ZA KOMPLET. nie ukrywam zdziwienia, dlatego proszę o szerszy opis. Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Może Tonsil Siesta? Trochę droższe ale moim zdaniem warto. Na PW wysyłam krótkie porównanie.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Rozważałem Siesty, faktycznie nie są dużo droższe, jednak (jak na moje bardzo laickie oko) wyglądają o wiele słabiej. W Maestro widać stosunkowo masywne głośniki, 2 niskotonowe, a w Siestach "wygląda" to o wiele słabiej. Wiem, ma grać a nie wyglądać. Jednak organoleptycznie wybrałbym Maestro. Chciałbym, żeby ktoś mnie wyprowadził z ewentualnego błędu i wypowiedział się w czym tkwi różnica - mniej głośników i mniejsze, a podobno gra lepiej, ALE CZY NA PEWNO? ....
  • Poziom 28  
    Przeczytaj na PW, może wyprowadzę Cię z błędu.

Dodano po 2 [minuty]:

Dużo zależy od tego ile metrów chcesz nagłośnić i czy zamierzasz słuchać muzyki czy tylko hałasowaćć?
  • Poziom 11  
    śmiesznie to zabrzmi i potwierdzi fakt, że jestem tu nowy, ale nie wiem gdzie szukać PW, przeglądam i żadnych skrzynek odbiorczych, żadnych priv`ów nie widzę. Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
  • Poziom 11  
    zatem tak: artykuł faktycznie jest ciekawy, rozwiewa moje wątpliwości. Uświadamia, że Siesty mogą grać lepiej mimo, że nie wyglądają tak masywnie jak Maestro.
    pokój do nagłośnienia ok 20m^2 i z pewnością nie zależy mi by narobić hałasu. dobre i czyste brzmienie jest dla mnie istotne. Wielkie dzięki za pomoc. Jeżeli uda mi się zamówić odsłuch na Siestach i faktycznie zrobią wrażenie to kupuję.
  • Poziom 12  
    Zrobią zdrobią wrażenie ja tez polecam Siesty,kosztują trochę ale opłaca sie,to jedne z najlepszych Tonsili.