Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy sterownika karty Nvidia 9600gt, windows 7 x64

26 Mar 2010 15:25 8230 19
  • Poziom 14  
    Witam

Posiadam 64 bitową wersję systemu windows 7 ultimate, oraz kartę graficzną Nvidia GeForce 9600gt od XFX. Problem polega na tym iż na starych sterownikach tj 186.18 w wielu grach wyskakują błędy sterownika i gra się wyłącza, w najnowszych 197.13 problem jest ten sam jednak błędy wyskakują także w systemie. Na obu sterownikach w grach dzieją się jakieś dziwne rzeczy związane z grafiką, problem się pojawił gdy przesiadłem się z Visty na windows 7, później po zainstalowaniu ponownie Visty było już to samo. Na starych sterownikach działają takie gry jak Colin DIRT, czy Race Driver GRID jednak na nowych już nie. Obecnie gram w Assassin's Creed 2 i zdarza się że gra się wyłączy lub zatnie (gra nie system). Głównie są to zniekształcenia graficzne w tej grze. Dziwne zniekształcenia graficzne dzieją się także w systemie na nowych sterownikach. Temperatury ok. Testowałem wszystko na Windowsie XP i nie miałem takich problemów, wszystko wskazuje na problem ze sterownikami graficznymi. Reinstalacja systemu nie pomaga. Proszę o pomoc:(

Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Podaje jeszcze konfigurację komputera.

Płyta Główna Gigabyte GA P35 DS3L
    Procesor Intel C2D e7200 @ 3600mhz
    Karta Graficzna XFX Nvidia GeForce 9600gt 650/900
    Zasilacz CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W - napięcia ok mierzone miernikiem
    Dysk WD 320GB 16MB
    Pamięć GoodRam 2x2gb DC 800mhz@910mhz
  • Spec od komputerów
    To raczej nie jest problem ze sterownikami a raczej z samą kartą. Dobrze by było gdybyś mógł sprawdzić kartę w innym komputerze na Win 7 i na XP.
  • Poziom 14  
    Zainstalowałem powyższe sterowniki i jest to samo. Po uruchomieniu Race Driver Grid momentalnie się wiesza i wraca do systemu po czym wygląda on tak:
    Na starszych sterownikach gra działa normalnie, czasami tylko występuje błąd sterownika graficznego. Czytałem na internecie że ludzie mają podobne problemy z tymi grami jednak u mnie podczas przeglądania internetu wszystko staje, po 2 sekundach gaśnie monitor, po czym się włącza i komunikat: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność. Też coś słyszałem żeby zrobić format całego dysku bo to pomaga, ale nie wiem czy jest sens się z tym bawić
  • Poziom 17  
    Wgraj najnowszy Bios do płyty głównej. Miałem identyczne objawy z 9650gt tylko na laptopie na nowych sterownikach. Było o tym pisane na forach.
  • Poziom 14  
    nie ma nowszego, mam najnowszy, wgrywałem go ostatnio jeszcze raz ale nie rozwiązało to problemu
  • Poziom 17  
    microsofter napisał:
    nie ma nowszego, mam najnowszy, wgrywałem go ostatnio jeszcze raz ale nie rozwiązało to problemu

Więc po prostu jeszcze nie rozwiązali, albo nie wiedzą o tym problemie.
    Bo to raczej na pewno (90%) chodzi o BIOS. Jeśli piszesz, że na XP jest ok, a na innym coś nie tak.
    Możesz spróbować napisać do producenta, że masz z tym problem, albo czekać.

U mnie wyglądało to tak:
  • Poziom 14  
    Pisałem do Gigabyte-a odpowiedzieli mi żeby sprawdzić płytę na innej karcie, jednak na razie nie mam możliwości. Dodam tylko że gdy przetestuje pamięć karty programem Video Memory Stress Test na sterownikach 186.18 nie ma żadnych błędów, jednak na nowszych jest ich cała masa

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

Na moje zapytanie pomoc techniczna Gigabyte odpowiada:

Cytat:
    Witam

Dlaczego sądzi Pan iż jest to problem z biosem skoro na starszych sterownikach graficznych jest wszystko w porządku. Sugeruję zwrócić się do pomocy technicznej producenta karty aby udostępnił prawidłowe sterowniki.

Pomoc techniczna GBT
  • Poziom 37  
    Musisz wyeliminowac plyte glowna lub karte jako uszkodzenie.
    Najprosciej zaniesc karte do kolegi i sprawdzic oraz pozyczyc od kolegi karte i sprawdzic na Twojej plycie glownej.
    Zabawa z sterownikami zawsze miala miejsce chociarz w kartach nvidi wystepuje to bardzo sporadycznie.
  • Poziom 14  
    tutaj problem tkwi w tym że na każdych nowszych od 186.18 są problemy. Jak tylko będę miał możliwość sprawdzenia to to zrobię i napisze co i jak
  • Poziom 14  
    Witam

Odkopuje gdyż mam problem z ową kartą. Była w "pseudo" serwisie firmy SunTrade z Allegro, sprzedający E-N-T-E-R, okazało się że była przegrzana, naprawili, działała 2 dni i znowu ten sam problem. Sprzedający nie odpisuje na e-maile, a ostatnia jego wiadomość to:
    Cytat:
    To już nie wina karty usterkę usunęli no chyba że Pan znowu ja przegrzał i coś znowu padło

Pytanie, co dalej? Nie zamierzam się tych gnojków prosić o naprawę, bo już się prosiłem ponad miesiąc żeby mi ją zwrócili. Objawy: Karta przez 5-10minut po włączeniu działa dobrze na każdej grze, później tekstury wariują i ostatecznie się zacina. Mogą to być kondensatory? Jak to sprawdzić?

Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Proszę o przeniesienie do innego działu, gdyż to już nie wina oprogramowania i ewentualnie zmianę tematu
  • Admin grupy komputery
    Na początek upewnij się, czy to nie wina wysokiej temperatury.
    Monitoruj je i sprawdź przy jakiej są problemy.
  • Poziom 14  
    To na pewno nie wina temperatur, gdyż testuje zarówno na standardowym chłodzeniu jak i Accelero gdzie temperatura nie przekracza 45stopni. Zauważyłem dzisiaj że jeden kondensator jest na pewno do wymiany, wrzucam zdjęcie:
  • Admin grupy komputery
    Ściągałeś z niej radiator? Sprawdź, czy kości pamięci również przylegają do radiatora.
  • Poziom 14  
    Jak pisałem wyżej testowałem także na accelero S1 rev2 i problem identyczny, na zdjęciu może słabo widać kształt "K" na kondensatorze, ale jest on do wymiany
  • Poziom 14  
    Teraz pytanie, gdzie dostanę taki kondensator?

pomoże ktoś?
  • Poziom 31  
    Nie widzę pod nim podstawki SMD więc jest to pewnie przewlekany polimer, możesz wlutować zamiast niego "zwykły" elektrolityczny, byle był o tych samych parametrach i dobrej jakości (105°, LowESR).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To zwykły przewlekany kond. elektrolityczny, nie polimer.
  • Poziom 14  
    Mam szybkie pytanie, czy mogę owego kondensatora zastąpić kondensatorem SMD o takich samych parametrach?
  • Poziom 14  
    Karta była w serwisie laptopów, gdzie się dowiedziałem że prawdopodobnie uszkodzona jest pamięć, kondensatory w porządku, karta była wygrzewana i działa trochę lepiej jednak gdy się dobrze nagrzeje z powrotem jest to samo, czy nadaje się już do kosza? Czy są jeszcze jakieś sposoby żeby ją uratować? Bardzo proszę o pomoc:(.