Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

centralny zamek mercedes 124

miro77 26 Mar 2010 15:34 4118 2
    miro77
    Level 2  
    Witam Wszystkich serdecznie ,temat stary jak świat ale proszę o pomoc a mianowicie padł mi centralny zamek na pilota w mercedesie 124 to znaczy wcześniej wszystko było ok! ok.tygodnia temu przestał działać .Naciskam pilota alarm jakby chodził tz.mignął trzy razy kierunki ale z drzwiami nic się nie dzieje,próbowałem zamykać kluczykiem ale nie można przekręcić ani jednego zamka we wszystkich drzwiach plus bagażnik.Ręcznie jak nacisnę bolca w drzwiach to się zamkną ale tylko te drzwi.Sprawdzałem bezpieczniki pod maska silnika wszystkie ok.Gdzie szukać przyczyny .Zajrzałem pod tapicerkę drzwi lewych znalazłem coś takiego jak jakaś pompka plastykowa do której dochodzą trzy przewody czer,chyba zielony i brązowy ,sprawdzałem czerwony i napięcie jest ale dalej nie wiem co robić i gdzie szukać przyczyny.,,Mietek'' to sedan 2.0 1992r!Prosze o pomoc !:cry:
    hollywood
    Level 11  
    Jeżeli jest to pneumatyczny centralny zamek, czyli standardowy w mietkach, to zajrzyj pod tylne siedzisko z prawej strony. Tam jest pompka od centralnego i od niej zacznij. Jeżeli jeden z przewodów się rozszczelni, to niestety cały centralny nie będzie działał.
    miro77
    Level 2  
    Dzieki za szybka odpowiedź ,sorki ze wcześniej nie odpisałem ale byłem Bardzo zajety. Pod siedzeniem znalazłem coś co przypomina puszkę do której dochodzą jakieś cztery pomarańczowe plastikowe przewody i do tego obok są jakieś przewody podpięte do kostek a ze jestem w elektryce laikiem (hahah)to nawet nie wiem od czego zacząć ! i chyba bez elektryka się nie obędzie i jak to bywa coś pogrzebie i trzeba nieźle bulić (hehe) ale czasem tak to już jest,ale bardzo dziękuje za podpowiedź!