Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik zamka centralnego Citroen Berlingo 1.6 hdi 2006r.

slawek1983 26 Mar 2010 16:04 5979 8
  • #1 26 Mar 2010 16:04
    slawek1983
    Poziom 7  

Witam! Kupiłem sterownik zamka centralnego z pilotami (orginalnego nie dostałem jak kupowałem samochód) CARPROTECT BX40. Gość od którego kupiłem sterownik, powiedział mi że najlepiej będzie podłączyć sterownik pod środkowy przycisk na konsoli (ten który automatycznie zamyka wszystkie drzwi). Rozebrałem konsolę, wyciągnąłem przycisk, dochodzą do niego 4 kable - niebieski, brązowy, żółtozielony i szary. Gość kazał mi podpiąć kabel żółty i żółtobrązowy do masy a biały i białoczarny do sterowania. Czyli który do którego? Z góry dzięki za pomoc. W załączeniu opis jaki dostałem ze sterownikiem.

sterownik zamka centralnego Citroen Berlingo 1.6 hdi 2006r.

• #2 26 Mar 2010 16:23
    s.q
    Poziom 21  

Witam, na tym przycisku pojawia się sygnał sterowania masą, czyli schemat C.
    Na przycisku sprawdzisz za pomocą kontrolki typu żarówka. Podepnij jeden przewód do masy pojazdu, a drugi przytykaj do kostki przełącznika, powinien zamykać i otwierać.
    Pozdrawiam.

• #3 26 Mar 2010 16:45
    slawek1983
    Poziom 7  

Zrobiłem jak kazałeś, po dotknięciu do szarego kabelka samochód się zamyka. Podpinałem dpo 3 posostałe nic się nie dzieje. Czyli jak mam to teraz podłączyć? Czy może lepiej jechać do elektryka :) Żółty i żółtoczarny podłączyć do szarego? A biały i białoczarny gdzie? A co z zasilaniem?

• #4 26 Mar 2010 20:45
    766630
    Usunięty  
  • #5 27 Mar 2010 11:02
    s.q
    Poziom 21  

Zasilanie masz na schemacie, czerwony plus aku , czarny masa, ze schematu 3 żółty+żółty z czarnym paskiem do masy pojazdu Biały i biały z czarnym p. to sygnały masowe na zamknij otwórz.

Georges. On już to kupił i rozpakował.

• #6 27 Mar 2010 22:19
    worms9
    Poziom 9  

Tak jak kolega wcześniej napisał:
    czerwony do plusa akumulatora
    czarny, żółty i żółto-czarny do masy (minus)
    teraz jeżeli szary kabelek zamyka to do niego podpinasz biały
    a biało-czarny podpinasz do kabelka na którym po podaniu masy auto się otworzy.

• #7 07 Kwi 2010 21:39
    slawek1983
    Poziom 7  

Podłączyłem centralke, okazało się że jeden kabel (szary) odpowiedzialny jest i za otwieranie i za zamykanie, resztę kabli sprawdzałem i nie reagują. Zamykam i otwieram jednym przyciskiem na pilocie niezaleznie czy nacisne otwieranie czy zamykanie. Nie wiem czy tak może być. Chciałbym jeszcze podłączyć kierunkowskazy żeby mrugały jak zamykam i otwieram auto, pod co mogę się wpiąć?

Mam jeszcze jeden problem, nie działają mi światła przednie przeciwmgielne, wymieniałem przełączniki kierunkowskazów i w nich jest tylko włączanie przeciwmgielnych tylnich, w poprzednich miałem i przednie i tylne. Kolega doradził mi żeby podłączyć przednie pod tylne. Jest taka możliwość? Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

• #8 10 Kwi 2010 13:00
    slawek1983
    Poziom 7  

Nikt nie pomoże?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME