Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUX w radiu kasetowym, radio VDO CR 361, schemat?

19urban94 26 Mar 2010 17:05 5622 7
  • #1 26 Mar 2010 17:05
    19urban94
    Poziom 2  

Witam..
    Posiadam radio VDO CR 361 i chciałbym zrobić tak, że zamiast kaset podłączyć minijacka do MP3, i zrobić tak, że niby kaseta jest cały czas w radiu, a ja bym tylko przełączał pomiędzy radiem a auxem(kasetą)... Gdzie musiałbym się wlutować.. Szukałem schematu ale nie znalazłem..:cry:

0 7
  • #2 26 Mar 2010 17:41
    radoart
    Poziom 11  

Za wzmacniacz głowicowy. A nie lepiej kupić przejściówkę (kaseta z kabelkiem do mp3) ?

0
  • #3 27 Kwi 2010 14:02
    mularczw
    Poziom 2  

Podejmuję podobny temat, z tym że z radiem Philips od Renault Laguny. Kaseta z kabelkiem niestety po pierwsze mi nie działa - najprawdopodobniej mam jakiś mechanizm w radyjku, który wykrywa brak taśmy i po wrzuceniu kasety po chwili przełącza się na radio. Gdy wrzucę normalną kasetę - działa.

Moja pierwsza próba - najprostsza polegała na wpięciu się właśnie w wejście w głowicy, ale po podłączeniu mp3'ki do tego wejścia dźwięk był okropny. Najprawdopodobniej przedwzmacniacz otrzymywał zbyt mocny sygnał i działał cały czas w przesterowaniu.

Teraz druga próba - wpięcie się w tor audio kasety, ale tuż za torem przedwzmacniacza. Niestety nie posiadam dokładnego schematu takiego radia jak posiadam, ale mam schemat bardzo podobnego radia...

A teraz do rzeczy, na schemacie widoczny jest układ przedwzmacniacza TEA0675T, znalazłem ten układ na swojej płytce drukowanej i teraz kilka pytań, każde za 100 pkt:
    1. Czy mogę się wpiąć bezpośrednio na wyjściu tego przedwzmacniacza, czyli w nóżki 1, 24 i masę (na rysunku na czerwono 1 i 2), czy muszę znaleźć tranzystory i wpiąć się dopiero za nimi (na rysunku na czerwono pkt 3 i 4)?
    2. Jeśli mógłbym wpiąć w punkty 1, 2 i masę, to kolejne pytanie, czy nie spalę w ten sposób przedwzmacniacza? Czy może przeciąć połączenia na płytce drukowanej i odseparować tym samym wyjścia układu TEA0675T?
    3. Czy w tym układzie jest jakaś sztuczna masa dla sygnału wyjściowego? Czy będzie to po prostu masa radia? (tak żeby się prawidłowo wpiąć)

AUX w radiu kasetowym, radio VDO CR 361, schemat?

z góry dziękuję za odpowiedź!
    pozdrawiam!!
    2.

0
  • #4 29 Kwi 2010 12:30
    mularczw
    Poziom 2  

Ok, już sobie poradziłem - dzięki.

0
  • #5 13 Maj 2010 23:27
    nonejm
    Poziom 9  

Witam,
    a jak w końcu sobie poradziłeś? Pod co podłączyłeś?
    Pytam bo mam podobny problem.

0
  • #6 02 Lut 2011 14:02
    BAROLO
    Poziom 9  

Kolega podpowie jak to zrobił bo też mam taki problem, a widzę że to już chyba tradycja na tym forum że jak ktoś już sobie sam poradzi to nic o tym nie napisze oprócz tego że już sobie poradził.

0
  • #7 08 Lut 2011 12:14
    ciawron
    Poziom 2  

Witam kolegów,

Ja również przyłączam się do prośby o opisanie rozwiązania tego problemu. Mam też taką małą sugestię, aby we forum był obowiązek opisywania uzyskanego rozwiązania. Na pewno w ten sposób nie będzie konieczności zakładania nowych tematów z tym samym problemem.... bo jak wszyscy wiedzą tematy się dublują a rozwiązania NIE MA.

0
  • #8 31 Mar 2015 15:23
    Klaki13
    Poziom 20  

Witam kolegów. Jestem właścicielem ROVER-ka75 mam radio kasetowe PHILIPS22DC745/60R Właśnie będę przerabiał w nim końcówkę mocy i mam już zrobione wejście sygnału AUX zamiast kasety działa to wyśmienicie z dowolną Mp3-ką telefonem itd. Zrobię jeszcze wyjście OUT na wzmacniacz w razie czego. Jeśli nadal byłoby mało POWERA :-). Zajmuję się elektroniką hobbystycznie nie od dziś i bardzo lubię nie typowe wyzwania :-). Radio będzie miało moc 4x35W na kanał. wieczorem więcej napiszę na ten temat.

2