Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX

bingant 01 Cze 2010 11:30 68639 56
  • #31 01 Cze 2010 11:30
    Tlalocc
    Poziom 9  

Od niedawna jestem na forum (jak widać) i nie bardzo wiedziałem jak się zwracać.Dzięki wielkie za wymiary jak znajdę trochę czasu to chyba coś zmontuje w oparciu i Twoje.
    Pozdrawiam

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #32 24 Cze 2010 20:31
    Y-Traxx
    Poziom 11  

powiedz mi drogi przyjacielu gdzie można załątwić takie płytki pod terminale ??

• #33 24 Cze 2010 21:45
    bingant
    Poziom 10  

Płytki są wykonane według mojego projektu. Zrobili mi je koledzy(z innego wydziału) w zakładzie, w którym pracuję. Jest z tym duży problem, program na laser pisze jeden kolega, ktoś inny obsługuje prasę laserową, jeszcze od innego znajomego muszę wyprosić kawałem blachy nierdzewnej, dalej inny gość mi to szlifował po wycięciu, żeby jeszcze inny mi ją w końcu wypiaskował tak, aby nie różniła się od terminali z Polinka :) Męka normalnie. Masa chodzenia, proszenia się i załatwiania. Poza tym, ci koledzy mają nad sobą nadzór, a takich chętnych na różne fuchy jest masa :) Nie wspomnę tutaj jeszcze o podstawach pod kolumny, kolcach, nakrętkach na nie i podkładkach :)
    Dzisiaj odstawiłem do sezonowania przed fornirowaniem bliźniaczą konstrukcję. Zmieni się tylko fornir, nie będzie czarnych obramówek i minimalnie zmienią się wymiary. Mniej więcej od miesiąca krążę wokół tych kolegów, ale chyba prędko się nie doczekam na te elementy :(

• #34 26 Cze 2010 03:23
    Y-Traxx
    Poziom 11  

ciekawe czy można cos takiego zakupić gdzies na allegro. potrzebował bym takich do moich PMS na seasach. Narazie zrobiłem drewniany element pod terminale ale jest wielki niedosyt... dziękuje za odpowiedz:)

• #35 26 Cze 2010 14:17
    bart1986
    Poziom 17  

znam osoby które mogą takie coś wyciąć i wypalić napis laserem ale piaskowanie musiał byś sam zrobić mogę popytać ile to by kosztowało i czy nie wystawił by ci na allegro.

• #36 27 Cze 2010 14:27
    Y-Traxx
    Poziom 11  

narazie jeśli możesz zapytałbyś się o cenę

• #37 03 Lip 2010 18:02
    KKacper113
    Poziom 9  

witam też mam zamiar zrobić sobie takie dwie i pół drogi lecz mam problem z skrzynkami br mianowicie ja chciałby mniej wiecej coś takiego jak na rysunku

Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX
    czy to będzie dobrze grać czy do bani jak myślicie a jak nie to doradźcie jakieś inne rozwiązanie .....głównie chodzi o to ze ma być wązka ponieważ będzie wisieć na ścianie .... pozdrawiam

• #38 03 Lip 2010 22:17
    bingant
    Poziom 10  

Możesz zapomnieć o takiej konstrukcji. Po pierwsze skrzynia musi mieć około 40l brutto pojemności wewnątrz, po drugie jak chcesz zmieścić 16cm tunel w tak wąskiej skrzyni? Dochodzi jeszcze odległość tunelu od tylnej ścianki na wymiar otworu wewnętrznego tunelu.

• #39 04 Lip 2010 09:57
    KKacper113
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź .....a napisz mi jeszcze ile tak mniej więcej powinna wynosić odległość tunelu br od tylnej ścianki a np tego tunelu nie dało by rady zrobić z boku kolumny wiadomo powiększył bym ją do tych 40 litrów .... czy tunel musi być w tej samej linii co przetworniki ...a może da rade np dwa br tylko o np. większej średnicy a krótsze ....pozdrawiam

• #40 04 Lip 2010 20:16
    bart1986
    Poziom 17  

Czy można 2 br zamiast 1 to zależy od przetwornika ale zawsze można coś wykombinować br może być np z tyłu a czy z boku może być nie jestem pewien ale myślę że tak

• #42 05 Lip 2010 00:10
    KKacper113
    Poziom 9  

Dzięki koledzy życie mi uratowaliście ....... a powiedzcie mi jescze ile powinna mieć komora to tych 2 AWX-ów czy to 40 l starczy czy może 52l tak jak jest w orginale...pozdrawiam

• #43 05 Lip 2010 08:09
    bingant
    Poziom 10  

Zrób tak jak jest w oryginale, czyli około 40l brutto. Nie wiem skąd Ci się wzięło to 52l?

• #44 11 Lip 2010 20:50
    bingant
    Poziom 10  

Nie będę zaśmiecał forum nowym wątkiem, bo konstrukcja którą pokazuję, jest nieco zmodyfikowaną wersją tej z tego wątku.
    Zmieniły się minimalnie rozmiary, płytka pod terminale, fornir(bloodwood) i ogólna koncepcja fornirowania.
    Może komuś się spodoba:
    Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX

• #45 12 Lip 2010 19:23
    Tlalocc
    Poziom 9  

Świetna modyfikacja wyglądają jak kolumny za powyżej 10 tys
    Mam małe pytanie gdyż jestem w trakcie robienia podobnej konstrukcji. Jak kolumny zostały wygłuszone tzn. czy wszystkie ścianki są obłożone matą z filcem?

• #46 12 Lip 2010 19:40
    bingant
    Poziom 10  

Tak, całość jest wyłożona matą i filcem.

• #47 02 Paź 2010 18:27
    bingant
    Poziom 10  

Skoro w tym temacie pojawiła się większość moich konstrukcji, dodam też klona moich 2way, tylko że w OZ i na przetwornikach Scana z AkustyKowej konstrukcji CCM:
    Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX

• #48 03 Paź 2010 19:28
    karol22m
    Poziom 12  

Następna piękna konstrukcja.
    Opisz jak robiłeś te czarne paski pomiędzy fornirem jak możesz :)

• #49 03 Paź 2010 20:12
    bingant
    Poziom 10  

Wykonanie jest raczej proste w założeniach, ale strasznie pracochłonne i żmudne. Paski forniru(w tym przypadku szer. 5cm), kleimy z dylatacją pomiędzy nimi około 1,5-2mm. Potem należy okleić pasy forniru tak, aby wolne zostały tylko przestrzenie na te paski. Za pomocą szpachelki lub(tak lepiej) jakiegoś kawałka plastikowej, gjętkiej płytki nakładamy szpachlę hebanową. Taśmę klejącą ściągamy od razu po nałożeniu szpachli. Po wyschnięciu(około 2-3godz.) szlifujemy do równości z fornirem. Niestety taki zabieg trzeba wykonać przynajmniej dwa razy. Szpachla schnąc, zapada się i przy szlifie powstają małe wyrwy.

• #50 25 Paź 2010 18:28
    1349896
    Użytkownik usunął konto  
  • #51 09 Gru 2011 18:09
    bingant
    Poziom 10  

Nie zakładam nowego tematu, tylko pokażę kilka zdjęć tutaj. Wszak to nie gotowa kolumna, a tylko same obudowy. Klimaty Sonus Faber "Amati Futura"

Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX Dwu i pół drożna kolumna na głośnikach AWX

Źle zamieszczone zdjęcia proszę to poprawić, regulamin wewnętrzny pkt. 2
    (joy_pl)

• #52 26 Gru 2011 12:18
    kumen
    Poziom 9  

Kolego chciałbym skopiować twój poprzedni projekt na stx`ach. Dodam, że jestem prawie zielony jeżeli chodzi o budowę kolumn i jedyne co mogę zrobić to wykonać coś dokładnie według projektu. Czy mógłbyś podać odległości pomiędzy środkami poszczególnych otworów w płycie czołowej i czy wszystkie przegrody mają otwory również ta która oddziela głośnik wysokotonowy? Według opisu na stronie stx dwie przegrody są skośne i bez otworów żeby wyeliminować zjawisko fali stojącej a w Twoim opisie znalazłem info że przegrody są równoległe. A może masz rysunek z wymiarami który mógłbyś udostępnić? Byłbym bardzo wdzięczny za każdy rodzaj pomocy.
    Twój ostatni projekt normalnie powala na kolana. Może kiedyś będę w stanie wykonać takie cudo. Jakiego drewna użyłeś?

• #53 12 Cze 2012 17:22
    marcco.life
    Poziom 10  

Naprawde fantastyczna wizualnie konstrukcja skrzynki. Stary temat ale trudno sie nie odniec do niego. RESPECT...
    Zwlaszcza ta skora na frontach... Rewelcja....
    Jak to zrobiles ze na brzegach niema zadnych naciec? wszystko jest z jednego kawalka skory? Skora dala sie tak naciagnac? Mozesz zdradzic troche szczegolow?
    Chcialbym wykorzystac pomysl dla swoich skrzynek

• #55 17 Cze 2012 21:14
    marcco.life
    Poziom 10  

dziękuję za odpowiedź... zaraz po napisaniu posta dotarłem do tego tutoriala i stała się jasność:-) mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej... chodzi mi o sposób montażu frontu... jest klejnoty do boków czy na kolkach? jest przecież oblozony skora więc wkrety nie wchodzą w grę. Robię podobną konstrukcje oparta na stx fx200 i również chce front oblozyc skóra dlatego interesują mnie szczegóły techniczne .

• #56 17 Cze 2012 21:19
    Areek2
    Poziom 21  

Przeczytaj wszystkie tematy Binganta tu i na diyaudio. Są ładne opisy budowy krok po kroku.
    Można dużo się nauczyć, o frontach też było napisane.

• #57 15 Cze 2018 20:35
    kapiszonik1
    Poziom 1  

Witam
    Masz może jakiś projekt podstawy pod kolumny który wykonałeś. Pozdrawiam Mariusz