Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz .problem z ciśnieniem w zbiorniczku

26 Mar 2010 19:00 3472 7
 • Poziom 2  
  Problem dotyczy wycieku płynu chłodniczego z matiza . Zaczęło się od tego ze wyciekał lekko płyn więc uszczelniłem korek .Było dobrze do czasu . Potem przestał mi grzać więc wymieniałem Termostat. Wymieniłem potem zbiornik wyrównawczy bo stwierdziłem ze gwint był zjechany ;p .A teraz wycieka mi płyn bo robi się takie ciśnienie ze płyn podchodzi pod sam korek i wylatuje ;p .Płyn wlany poniżej max . uszczelka pod głowica dobra uprzedzam
 • Poziom 11  
  ciśnienie w układzie chłodzenia ,które wylewa chłodziwo ,możesz mieć z przedmuchów z cylindrów albo zbyt wysokiej temperatury wody,bo wypływa korkiem jak piszesz.Jeśli to nie uszczelka ani pęknięty blok silnika,to pozostaje zatkany układ chłodzenia.
 • Poziom 30  
  Kolego płyn zaczyna wydobywać sie ze zbiorniczka już na zimnym silniku czy jak się dopiero nagrzeje po otwarciu termostatu? Skąd wiesz że uszczelka pod głowicą jest "dobra"?
 • Poziom 10  
  Zmieniałeś sam zbiorniczek czy razem z korkiem ?
 • Poziom 25  
  jak silnik popracuje to ponaciskaj węże od układu chłodzenia jak są bardzo twarde to masz kłopot z uszczelką pod głowicą
 • Poziom 37  
  Witam
  A już tak długo walczysz ? Bo moim skromnym zdaniem wymiana termostatu to nic nie dała . Miałeś wyciek , dopieściłeś temperaturą głowicę ,potem pewno źle odpowietrzyłeś układ i dlatego teraz masz skutki . Co do uszczelki ,w tym przypadku to pewności , że jest dobra to bym nie był .
 • Poziom 19  
  Na bank dmuchnęło uszczelkę pomiędzy którymś z cylindrów, a kanałem wodnym.Tam jest bardzo mała powierzchnia do uszczelnienia, a zatem uszczelka posiada tendencję do wypalania.