Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 3 60GB zawiesza sie na PS2

tmmich 26 Mar 2010 19:52 1613 1
  • #1 26 Mar 2010 19:52
    tmmich
    Poziom 7  

Witam,
    jak w temacie. Konsola dużo głośniej chodzi po włożeniu płyty PS2, czasem można pograć, czasem się wyłączy po 2 min....
    Na grach PS3 takie anomalie nie występują.
    W czym jest problem ???

Pozdrawiam
    ---
    Błędną poradę wykasowałem!
    [_P_]
    Scaliłem...

---
    dziekuje, za chęć pomocy, ale akurat modele 60gb posiadają wsteczną kompatybilność.
    Mam nadzieję że forumowicze będą mieli jakieś inne pomysły na mój problem.

• Pomocny post
    #2 28 Mar 2010 20:04
    obsid
    Poziom 25  

Zaimplementowany w konsolach PS3 60GB chip Emotion Engine z PS2 był przyczyną problemów z przegrzewaniem się konsoli w tej właśnie wersji (chip posiadał w zasadzie pasywne chłodzenie zrealizowane na termopadzie kontaktującym się z metalową osłoną płyty głównej). Opisane przez Ciebie symptomy mogą wkrótce spowodować pojawienie się usterki YLOD - przegrzewający się EE przyczynia się również niestety do podgrzewania GPU.

Co można zrobić: w warunkach "domowych" można rozebrać konsolę (jeśli nie jest już na gwarancji) - jest to niezbyt skomplikowany, ale dość czasochłonny proces - i poprawić chłodzenie EE poprzez nałożenie "białej" termopasty. Podczas demontażu konsoli należy zwróć uwagę na kilka spraw:

- śrubka blokująca górną pokrywę z napisem Playstation 3 znajduje się z lewej strony pod naklejką - po jej wykręceniu osłonę łatwo da się przesunąć w lewo (conajmniej 50% domowych naprawiaczy PS3 nie wykręca tej śrubki, tylko podważa pokrywę odrywając 80% zatrzasków i zaczepów),

- ostrożnie podważaj zatrzaski od gniazd tasiemek - zwłaszcza tą od napędu blue-ray na płycie głównej, ponieważ łatwo złamać ten element, co uniemożliwi poprawne zamocowanie tasiemki.

Jeśli nałożenie termopasty na chip EE nie poprawi działania konsoli, może jednak okazać się, że zawieszanie się konsoli jest wczesnym stadium przed pojawieniem się usterki YLOD - wówczas potrzebny będzie serwis konsoli.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo