Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio samochodowe a radio CB

26 Mar 2010 19:57 1799 11
  • Poziom 8  
    Witam
    mam pytanie do znawców tematu.
    otóż posiadam stare, zapewne chińskie radio samochodowe, radio ogólem działa ale ostatnio coś zgłupiało ale to niema na razie znaczenia, i chciałem zapytać czy jest możliwa przeróbka takiego radyjka na radio CB? chociaż żeby był nasłuch niekoniecznie nadawanie, chodzi mi o to czy wogóle można jakoś dokonać edycji odbiornika fm na CB.

Czekam na odpowiedź.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    a czy sama budowa radia CB, choć samego nasłuchu jest trudna w realizacji? i czy wogóle opłacalna? jakie są ewentualnie koszta złożenia takiego cudeńka?
  • Poziom 14  
    ze zwykłego radia można chyba co najwyżej heterodyne wyciągnąć
  • Poziom 31  
    Adik Mylisz się można :D Kupujesz kit odbiornik CB kanał 19 w AVT, składasz i montujesz wewnątrz obudowy chińczyka. Dodam jeszcze że jak ma jeszcze syntezę LC3xxx to można ją przeprogramować na pasmo CB, pozostanie "tylko" dorobić resztę układu odbiorczego ewentualnie nadawczego więc pytanie czy się opłaca :D
  • Poziom 20  
    gregorio27 napisał:
    Adik Mylisz się można :D Kupujesz kit odbiornik CB kanał 19 w AVT, składasz i montujesz wewnątrz obudowy chińczyka.

No tak rzeczywiście pomyliłem się, tyle że w ten sposób to nawet toster można przerobić na radio CB.
  • Poziom 14  
    Na zakresie FM byłoby bardzo trudno to zrobić ,ale jeśli to radio samochodowe oprócz FM posiada zakres fal średnich to wystarczy kwarc 26Mhz ,NE612 ,kilka kondensatorów i rezystorów tylko po co takie cuda jak używane CB można za grosze kupić.
  • Poziom 9  
    za grosze może i są ale jaka frajda jak się ma cb w starym radio cudaku
  • Poziom 31  
    Pojawiło się ostatnio takie cudo Link jako przystawka zewnętrzna do radioodbiornika z zakresem fal średnich.
  • Poziom 8  
    gdybym zakupił takie coś:

Link

co jeszcze musiałbym do tego dodać?
    jedno wiem że obudowę, ale co jeszcze? głośnik to też pewne.. ale czy jakąś elektronikę czy już nie?
    Chodzi mi cały czas o sam nasłuch..
  • Moderator
    To jest sama płytka drukowana. Do tego, aby to w ogóle zadziałało, to nie tylko głośnik i obudowa, ale wszystkie elementy. Coś tam będzie słychać, ale to prymitywne.