Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TNK na Philips 3010 i monoblock

Ktoś10 26 Mar 2010 20:34 2380 4
  • #1 26 Mar 2010 20:34
    Ktoś10
    Poziom 1  

Mam problem z ustawieniem poprawnego odbioru sygnału z TNK na tunerze Philips 3010 (soft 8.07 ale próbowałem i wcześniejsze wersje).
    Mam dwie anteny: pierwsza mała i archaiczna jeszcze po nieboszczce Wizji z jednym konwerterem, druga 80cm z monoblokiem. Na pierwszej antenie chodzi bez problemu większość programów pakietu TNK (karta opłacona) za wyjątkiem najważniejszych: TVP Sport, n-Sport, Discovery, Kino Polska, Disney Chanell. Trzy pierwsze przy sprzyjających warunkach pogodowych "poszarpują" ale najczęściej ciemność widzę, Disney czarny cały czas. Natomiast gdy przepnę na antenę większą z monoblokiem (Hotbird, Astra) nie ma nic nawet FTA. Próbowałem różnych list; nic. Efekt jest ten sam bez względu na to czy listę przekonwertuję czy nie do monobloka. Ten tuner z tą anteną nie robi choć podobno powinien. Dodam że antena z monoblokiem bez problemu współpracuje z tunerem polsatu, (mam go na własność ale aktualnie nie opłacany więc leci tylko FTA z Astry i z Hotbirda) sygnał bardzo dobry zarówno jeśli chodzi o "siłę" jak i "jakość. Zależy mi na Astrze ze względu na TVHistoria a z TNK domowników interesują właśnie te kanały które nie chodzą.
    Nie jestem maniakiem satelitarnym i nie mam ochoty kupować na razie żadnych linboxów ani fergusonów (chyba że nie będzie wyjścia) Wolałbym "dorżnąć" Philipsa i doczekać na nim lepszych czasów dla "satelitarnych zwykłych ludzi" (np. reaktywacji platformy TVPSAT na ludzkich warunkach).
    Czy mój problem jest rozwiązywalny, zetknął się ktoś z czymś takim.
    Będą wdzięczny za każdą poradę.

0 4
  • #2 26 Mar 2010 21:06
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Zmień monobloka a najlepiej załóż dwa konwertery + diseqc.
    Lub zamień konwertery przy antenach jak taki oszczędny jesteś.

0
  • #3 26 Mar 2010 21:17
    kazikszach
    Poziom 33  

Wygląda to na uszkodzoną głowicę w Philipsie.

0
  • #4 26 Mar 2010 21:20
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

kazikszach napisał:
    Wygląda to na uszkodzoną głowicę w Philipsie.

Kolego zastanów się nad swoją wypowiedzią!
    Wyglądać możesz przez okno!.

0
  • #5 26 Mar 2010 21:53
    netTv
    Poziom 23  

Niestety na tym modelu mimo zapewnień twórców alternatywnego softu nie działa obsługa DiSEqC.Testowałem różne konfiguracje softu.Kup jakiś porządny tuner SD pod TNK.
    Korzystam z tego odbiornika pod TNK na działce, bez Astry.
    Dodatkowy bug, to problemy z przepuszczaniem uprawnień.
    Po ich upływie jeśli brak jest dekodowania należy kilkukrotnego wyjąć i włożyć kartę TNK. Za drugim trzecim razem zaświeci na nowo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo