Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TNK na Philips 3010 i monoblock

Ktoś10 26 Mar 2010 20:34 2419 4
 • #1 26 Mar 2010 20:34
  Ktoś10
  Poziom 1  

  Mam problem z ustawieniem poprawnego odbioru sygnału z TNK na tunerze Philips 3010 (soft 8.07 ale próbowałem i wcześniejsze wersje).
  Mam dwie anteny: pierwsza mała i archaiczna jeszcze po nieboszczce Wizji z jednym konwerterem, druga 80cm z monoblokiem. Na pierwszej antenie chodzi bez problemu większość programów pakietu TNK (karta opłacona) za wyjątkiem najważniejszych: TVP Sport, n-Sport, Discovery, Kino Polska, Disney Chanell. Trzy pierwsze przy sprzyjających warunkach pogodowych "poszarpują" ale najczęściej ciemność widzę, Disney czarny cały czas. Natomiast gdy przepnę na antenę większą z monoblokiem (Hotbird, Astra) nie ma nic nawet FTA. Próbowałem różnych list; nic. Efekt jest ten sam bez względu na to czy listę przekonwertuję czy nie do monobloka. Ten tuner z tą anteną nie robi choć podobno powinien. Dodam że antena z monoblokiem bez problemu współpracuje z tunerem polsatu, (mam go na własność ale aktualnie nie opłacany więc leci tylko FTA z Astry i z Hotbirda) sygnał bardzo dobry zarówno jeśli chodzi o "siłę" jak i "jakość. Zależy mi na Astrze ze względu na TVHistoria a z TNK domowników interesują właśnie te kanały które nie chodzą.
  Nie jestem maniakiem satelitarnym i nie mam ochoty kupować na razie żadnych linboxów ani fergusonów (chyba że nie będzie wyjścia) Wolałbym "dorżnąć" Philipsa i doczekać na nim lepszych czasów dla "satelitarnych zwykłych ludzi" (np. reaktywacji platformy TVPSAT na ludzkich warunkach).
  Czy mój problem jest rozwiązywalny, zetknął się ktoś z czymś takim.
  Będą wdzięczny za każdą poradę.

  0 4
 • #2 26 Mar 2010 21:06
  dzac4
  Warunkowo odblokowany

  Zmień monobloka a najlepiej załóż dwa konwertery + diseqc.
  Lub zamień konwertery przy antenach jak taki oszczędny jesteś.

  0
 • #3 26 Mar 2010 21:17
  kazikszach
  Poziom 33  

  Wygląda to na uszkodzoną głowicę w Philipsie.

  0
 • #4 26 Mar 2010 21:20
  dzac4
  Warunkowo odblokowany

  kazikszach napisał:
  Wygląda to na uszkodzoną głowicę w Philipsie.


  Kolego zastanów się nad swoją wypowiedzią!
  Wyglądać możesz przez okno!.

  0
 • #5 26 Mar 2010 21:53
  netTv
  Poziom 24  

  Niestety na tym modelu mimo zapewnień twórców alternatywnego softu nie działa obsługa DiSEqC.Testowałem różne konfiguracje softu.Kup jakiś porządny tuner SD pod TNK.
  Korzystam z tego odbiornika pod TNK na działce, bez Astry.
  Dodatkowy bug, to problemy z przepuszczaniem uprawnień.
  Po ich upływie jeśli brak jest dekodowania należy kilkukrotnego wyjąć i włożyć kartę TNK. Za drugim trzecim razem zaświeci na nowo.

  0