Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega8, czy w takiej sytuacji mogła się spalić?

oneprocenter 26 Mar 2010 20:50 813 2
  • #1 26 Mar 2010 20:50
    oneprocenter
    Poziom 9  

Witam, podczas programowania atmegi cała płytka (procesor, lcd2x16, 4 przyciski i układ zasilania, na płytce uniwersalnej) przestała reagować po tym jak wyłączyłem na chwile zasilanie na programatorze i włączyłem ponownie(z powodu braku zasilacza zasilam całą płytkę programatorem USBasp). Na LCDku zaczernił się pierwszy wiersz jak to przy braku sygnału z procka i poza tym żadnej reakcji. Zauważyłem że w pewnym miejscu między nóżką z zasilaniem i nóżką z masą dostał się jakiś paproch, najprawdopodobniej po prostu kurz. Czy mogło to spowodować zwarcie i w efekcie spalenie procesora? Jak można sprawdzić czy procesor uległ uszkodzeniu?

0 2
  • #2 26 Mar 2010 21:01
    marco47
    Poziom 41  

Jeżeli w czasie programowania wyłączyłeś zasilanie to został błędnie zaprogramowany procek . Spalić nie spaliłeś tylko zablokowałeś Atmegę .
    Jedyna rada to odblokowanie programatorem równoległym HV (wysokonapięciowym )

0
  • #3 26 Mar 2010 21:25
    oneprocenter
    Poziom 9  

Hmm wydaje mi się, że nie był w czasie programowania, tego się raczej pilnuję ale ręki uciąć nie dam. Dzięki za radę teraz muszę znaleźć kogoś z takowym programatorem :)

0
  Szukaj w 5mln produktów