Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG 42PC3R czerwone 'mrówki' na ciemnym tle

26 Mar 2010 22:12 4223 6
  • Poziom 9  
    Problem jak w temacie:
    Na ciemnych obszarach, w miejscach gdzie wcześniej były jasne elementy, 'mrowią się' czerwone sub-pixele.
    Przeszukałem forum, ale tylko w tym poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...+42px4rv&sid=f9710cc5fa56a9e6be3a657b5a9d2838 coś niecoś ktoś napomknął o co biega.
    Zassałem serwisówkę, poszperałem w niej, ale na tym amen! Prośba o dokładne określenie co zrobić, ew. o podrzucenie jak przeflashować ten Ctrl B/D i skąd zassać najaktualniejszy soft. Gdzie pomierzyć napięcia itp.

Mam nadzieję, że da się coś z tym zrobić :cry:

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Taki masz model tv LG42PC3RA?
  • Poziom 9  
    adamadi33 napisał:
    Taki masz model tv LG42PC3RA?

Oto dane z tabliczki:
    LG 42PC3R
    MODEL NO. 42PC3R-ZH
    PRODUCT CODE: 42PC3R-ZH.AEULLMP
    POWER: 100-240V ~50/60Hz 3.5A 310W

Data produkcji: Sierpień 2006
  • Poziom 9  
    No i jak? Kilka miesięcy i zero porad :(
  • Spec od monitorów
    Zapomnij na moment o sofcie !
    *wszyscy na siłę piszą tylko o wymianie firmware jakby to miało być panaceum na wszystkie bolączki LG
    Cytat:
    LG 42PC3R powinien mieć:
    Mainboard: XD8682; VCP4450x .

Ydrv - 6871QDH117A
    Ysus - 6871QYH053B
    Zsus - 6871QZH056B
    PDP - PDP42X30401

Na poczatek :
    -wymień wszystkie elki w zasilaczu (linia +5v 6V) ,
    -na Y elki w linii +15v/5v
    - na logic 3,3/1,8V
    czy te nap. bez tetnień?
    gdzie elka to kondensator elektrolityczny

Potem zapuśc panel w tr. autonomicznym (odłącz kable od logica CTRL) i zobacz co masz na ekranie

-jeśli szare tło bez owych kropek > wyciągnij prawidłowy wniosek...?
    **mozliwości sporo Y, CTRL lub scany, zimne luty na R smd w okolicach LVDS ctrl
    czasem Z (elki )
    -jesli kropki nadal to panel w tył
    *miałem też ,że było uszkodzenie na Main (czyli przy statycznym obrazie kropek nie było ,przy szybkiej zmianie treści obrazu > pojawiały się )
    ale ten wariant to ostateczność

Można jesczze co nieco pokręcić peerkami (potencjometrami )na module Y > oznaczone jako : Setup, Setdown
    kręc powoli i obserwuj zmainy na ekranie

TV LG 42PC3R czerwone 'mrówki' na ciemnym tle Chyba na pocz. tyle porad wystarczy?!!!
  • Poziom 9  
    thx,

Ups. sporo tego - aż tak ostro w elektronice nie siedziałem aby poznać cały 'żargon' językowy, mimo, że wiele lat już w tym siedzę. Elki, peerki itd. pewnie wiem co to tylko znam pod inną (klasyczną) nazwą (np elka to L czyli cewka). Sorki, ale jeszcze nie ze wszystkim się obyłem w elektronice mimo lat pracy. Poza tym w innych materiach działam niż rtv - stąd niepewny jestem co do zrozumienia twoich porad - ale się nie chcę poddawać :)

Sprzęt mam po gwarancji więc chyba nie mam innego wyjścia jak pogrzebać samemu. :roll:

Co do ostatecznej porady to chyba nie wchodzi w grę bo na statycznym obrazie czerwone mrówki też są (tzn. np. zmiana na inny obraz statyczny). Biegają na ciemnym tle tam gdzie było wcześniej dużo jaśniej.

Bardzo dziękuję za pomoc 8-) , przy jej zrozumieniu postaram się krok po kroku zmęczyć drania. Co do tętnień to zmieniam miejsce zamieszkania i może problem zniknie lub się zmieni, a to już by było coś.
  • Poziom 2  
    Witam. Miałem dokładnie taki sam problem. Czerwone "mrówki" w ciemnych miejscach ekranu. Niezależnie od tego, jakie źródło było podłączone.

Pomogła regulacja wg. poniższej instrukcji:

http://www.answerbag.com/q_view/528419

"Turned VR3 clockwise as far as it would go." W moim przypadku regulacja w prawo, aż do momentu zniknięcia czerwonych kropek.